Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

spojnica creva

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

spojnica creva

Poruka od shomicus » petak, 8. jan. 2010. u 19:27h

Danas mi na nbg pukne plasticna spojnica creva za vodu,to je crevo koje ide od kucista termostata ka malom hladnjaku,negde na pola creva postoji plasticna spojnica na koju se crevo nastavlja.Posto me je kvar zatekao nespremnog,kao privremeno resenje sam stavio kljuc za gedoru jer sam jedino njega imao da je bio istog precnika kao i crevo a supalj je kroz sredinu :rolleyes: .Obisao sam sve zive prodavnice za ford ali nisam nasao taj reducir i niko ne zna gde bih mogao da ga nadjem.Ako neko zna nek pomogne.Stavicu sliku onog sto je ostalo od reducira,polovinu.

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: spojnica creva

Poruka od miki023 » petak, 8. jan. 2010. u 19:40h

Nadji neku bakarnu cev (ucvrsti selnama) i stavi sto da se cimas i juris parce plastike, mislim da bi ti odgovarala cev sto stavljaju za centralno grejanje.
Slika

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: spojnica creva

Poruka od nera » utorak, 12. jan. 2010. u 13:59h

Upravo tako, stavi neku metalnu cijev i to po mogucnosti malo veceg profila da se crijeva tesko navuku. Stegni selnama i nema problema, odoljet ce pritisku. Imao sam jednom slican problem i bas sam ga tako rijesio

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: spojnica creva

Poruka od shomicus » utorak, 12. jan. 2010. u 15:13h

Nasao sam u bubanj potoku spojnicu kod ovih sto prodaju delove za plin,istog je spoljnjeg precvika samo sto su zidovi deblji i deluje mi dosta sigurno tako da sam zamenio spojnicu,i opet sipao antifriz,cetvrti put ove zime,radim samo za g12 lol lol lol

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“