Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus C-Max 2004. TDCI 2.0 prvo paljenje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Tony Clifton
Poruka: 9
Član foruma od: subota, 24. feb. 2018. u 15:58h

Ford Focus C-Max 2004. TDCI 2.0 prvo paljenje

Poruka od Tony Clifton » utorak, 3. apr. 2018. u 18:38h

Poštovani kolege forumaši.

Vlasnik sam Ford Focus C-Max automobila 2004. godište, motor Duratorq TDCI 2.0, 100Kw, 136 konjskih snaga.

Ujutru, to jest prvo paljenje dana ne mora biti baš ujutru, i kada je odmah potom u leru, kazaljka za obrtaje motora je malo podignuta tako do 850 obrtaja, i ponekad varira, motor malo grublje radi, takođe meni se čini s leve strane motora da nešto sikće kao zmija, to je sve kod prvog paljenja. Primetio sam isto poslednja dva dana kada krenem kad god mu je prvo paljenje u toku dana, da malo kao trza u prvoj i drugoj kada se daje gas, ništa ozbiljno, ali se oseti malo.
Kada se auto zagreje posle nekoliko kilometara onda motor radi savršeno, i posle parkiranja, i ponovnog paljenja auto posle pola sata, ili dva sata, pali perfektno i odmah ide perfektno, kazaljka zakucana u milimetar na 800 obrtaja.
Znači auto sem tog prvog paljenja u toku dana kada javlja te simptome posle ceo dan možete da ga vozite ostavljate po nekoliko sati, opet palite sve je super i kod paljenja nema tog zvuka, tog siktanja?

Eto ko je imao neko iskustvo slično ili možda zna šta je u pitanju? Ja ću ovih dana kada stignem da snimim kod prvog paljenja ponašanje pa da postavim.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Ford Focus C-Max 2004. TDCI 2.0 prvo paljenje

Poruka od DonKihot » utorak, 3. apr. 2018. u 20:10h

Kako mislis sikce kao zmija?
Ima li dima kakvog? Ima li veze sa spoljnjom temperaturom?

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
Tony Clifton
Poruka: 9
Član foruma od: subota, 24. feb. 2018. u 15:58h

Re: Ford Focus C-Max 2004. TDCI 2.0 prvo paljenje

Poruka od Tony Clifton » sreda, 4. apr. 2018. u 16:13h

To se čuje uvek primetio sam i kasnije u vožnji ili kada je auto u mesto, a motor radi ali mnogo slabije i ujednačeniji je zvuk, čini mi se da to dolazi od turbine, prvo paljenje je dosta glasniji taj zvuk i grublji. Recimo eto to je juče bilo prvo paljenje oko 1 popodne, ja sam auto više puta vozio i ostavljao da stoji sve do noću tako se podesilo i noćas je palio super i išao super, da bi jutros imao opet iste simptome, kada se provoza malo posle toga nema i sve radi kako treba i zvuk mu je idealan u vožnji. Temperatura motora je dobra ja bih rekao treba mu malo vremena dok dođe na radnu temperaturu ali posle tu stoji kazaljka kako treba, sada nije hladno napolju, zimus je to bilo dosta primetnije kada su bili minusi doduše to prvo paljenje.
Da, nikakvih dimova nema, ni belih ni crnih, ujutru ponekad malo kondenzacije iz auspuha što je mislim normalno.
Poslednja izmena: FM III, na dan sreda, 4. apr. 2018. u 16:33h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiriaj prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.

Avatar korisnika
Tony Clifton
Poruka: 9
Član foruma od: subota, 24. feb. 2018. u 15:58h

Re: Ford Focus C-Max 2004. TDCI 2.0 prvo paljenje

Poruka od Tony Clifton » utorak, 17. apr. 2018. u 21:26h

Evo, vidim niko nije dao nikakav predlog, ali sam ja uspeo u međuvremenu da rešim problem, pa možda nekome pomogne ubuduće, moći će ovde da pročita.
Skinuo sam poklopac sa filtera za vazduh, izvadio filter, ispod filtera kutija je bila puna lišća i svakojakog đubreta i bilo je i peska zalepljenog u ćoškovima kutije, sve sam ja to lepo očistio i usisao usisivačem, MAF senzor vazduha sam oprao alkoholom i obrisao štapićem za uši, ostavio da se to dobro osuši, lepo namestio filter za vazduh, vratio sve na mesto, i evo auto pali bez greške svaki put, čak sam ga ostavio i dva dana bez paljenja, da bih probao, da vidim da li je problem stvarno rešen, i posle toga je upalio kako treba sa obrtajima fiksiranim na 800 i normalnim radom motora.

Skoro mi je rađen mali servis i taj nazovi-majstor, em što nije obrisao ili oprao auto ispod motora kada je menjao ulje, nego očigledno je narodski rečeno "spatkao" i filter za vazduh bez da je očistio kutiju filtera prepunu svim i svačim, tako da sledeći put filter za vazduh menjam sam kao i možda još koju sitnicu, a ulje i ono što je krupnije kod nekoga proverenog.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“