Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od mbole » utorak, 10. apr. 2018. u 22:45h

Postoje takozvani "visokorizicni" poslovi, gde je cesto da dodje do loma nekog dela, srafa...
U njih spadaju i svecice.
Cim neko ko ima bar malo iskustva, krene da odvija svecicu i vidi da se ne otpusta na sili kojom bi trebala, staje i pita musteriju da li zeli da nastavi dalje na njegov rizik. To vise nije standardna procedura zamene svecice (il igrejaca ili nekog treceg dela kod koga se javljaju takvi problemi).
I to je potpuno normalno.
Pogledaj stvar sa strane majstora. On zna da je to problematican zahvat posto je probao da odvrne i vidi da je potrebna sila veca od uobicajene. Tog trenutka, niko ne zna da li ce ta svecica pustiti pre nego sto se polomi. Majstor ne moze da zna, da li je neko pre njega pretegao svecicu, da li je uvio hladnu svecicu u vrucu glavu, da li je svecica provela godine u motoru, da li je...
I nema ama bas nikakve potrebe da rizikuje veliki trosak zbog necije tudje nemarnosti.

U*stvari... moze i na njegov rizik, al onda je cena zamene svecica 150 evra :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od ljuba power » utorak, 10. apr. 2018. u 22:53h

MILANE!!odekle si??

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od milllan » utorak, 10. apr. 2018. u 23:10h

Iz Beograda sam...U redu da je on to rekao čim je krenuo da je odvija i vidi da ne može i stane,i kaže ovo nešto nije u redu i okej,ali on je nju odvijo,mozda malo teže i rekao za svećicu da je skoro nova,i zašto je menjam,na šta sam rekao da je prešla baš mnogo...Očigledno se čoveku ne radi.Nije on meni rekao e ja to neću da radim ili hoću ali to košta 150 evra i ja bi posle video šta bi,ali je sutra menjam kod majstora koji mi je i zašravio i radio prilikom velikog servisa...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14443
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od mbole » utorak, 10. apr. 2018. u 23:29h

Ako nisu zapekle, i lako se odsrafe... zasto bi se polomila? Pa ne bijes cekicem po njima da ih skines.

OK, moguce je da je neko totalni mamlaz, pijan... sta ja znam, pa uspe da slomi regularnu svecicu (mada mi ne pada bas na pamet ideja kako bi to izveo), al to je isto ko i za svaku drugu stvar koja je posla naopako, pa sad... ko je kriv?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od milllan » sreda, 11. apr. 2018. u 13:29h

Zavrsio sam jutros promenu svecica,ne znam da li je trajalo 5 minuta,i nije uopste bilo jako zategnuto sasvim normalno,i mogu vam reci da su svecice relativno okej i posle 70000 km,bile su motocraft a stavio sam ngk,pa cu videti razliku...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od van » sreda, 11. apr. 2018. u 13:44h

Па ваљда одамах видиш разлику када први пут додаш гас

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od ljuba power » sreda, 11. apr. 2018. u 14:23h

sa pravim alatom gedorom to ide brzo,a u te glave od #cvh# nece da zapekne.hoce u ohv motoru gde su gusane glave da zapekne.mozda je onaj u prodavnici imao T kljuc s kojim tesko da odvrne.bitno da si zamenuo a problem je i dalje ostao,cini mi se...

milllan
Poruka: 213
Član foruma od: četvrtak, 8. nov. 2012. u 16:13h

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od milllan » sreda, 11. apr. 2018. u 19:42h

Nisam mogao da vidim odmah jer i sa prethodnim svecicama sam po ravnom vozio lepo,ali uz brdo je malo problem...Sada mnogo bolje pali,pre je palilo sa malim zakasnjenjem,ali uvek iz prve,sada pali na pola ključa,uz brdo nisam još terao pa ću probati i javljam...Koje svecice su bolje,ngk ili motorcraft...Nisam kupio motorcraft jer ih nisam našao u blizini,ali sam čitao da su i ove dobre,ako budu bar pola dobre kao ove pretrhodne biće super...Već sam postavljao pitanje vezano za cev za merenje ulja,pa da ne otvaram staru temu,da li neko zna gde se nalazi šraf za koji je pričvršćena za blok motora,jer sam gledao odole i izgleda kao da je izlivena?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od Markedjani » sreda, 11. apr. 2018. u 20:24h

Tamo postavi pitanje, nema ova tema veze sa tim.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Eskort '93, 1.4 cvh - počeo slabo da vuče

Poruka od ljuba power » sreda, 11. apr. 2018. u 22:21h

nove svecice su podjednako dobre i ngk i motorcraft.ove originalne ce potrajati "malo" duze od ostalih

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“