Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Viktor89
Poruka: 69
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2015. u 22:44h

Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Viktor89 » subota, 19. maj 2018. u 11:27h

Da li je neko imao slicnu situaciju ili moze da predlozi sta uraditi u ovom slucaju?

Sinoc sam zakljucao auto preko daljinskog na kljucu kao i uvek, pritiskom 2 puta na dugme za zakljucavanje i zakljucao se normalno. Jutros otac hteo da otkljuca auto, ali ne reaguje na dugme za otkljucavanje. Ja mu rekao da ne otkljucava stavljanjem kljuca u bravu, jer se aktivira alarm, ali nije hteo da slusa, svejedno otkljuca i cim se otvore vrata, pocne da pisti. Zatvorio je vrata i posle nekog vremena prestalo.

Otici cu da kupim 2032 bateriju za kljuc, jer mozda je do nje, ali ako nije, kako resiti problem bez aktiviranja alarma?
Ford Focus 1.8 TDDi MK1

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Djole » subota, 19. maj 2018. u 11:44h

napisi o kom autu se radi,kao i godinu.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Viktor89
Poruka: 69
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2015. u 22:44h

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Viktor89 » subota, 19. maj 2018. u 11:53h

Pise mi u potpisu, pa zato ne napisah. Focus mk1 2001.

Inace kupio sam novu bateriju, ali daljinski i dalje ne reaguje (nijedno od tri dugmeta ukljucujuci otvaranje gepeka). Otvorio sam vrata i nije se aktivirao alarm, ne znam da li da probam da upalim auto ili da probam ono reprogramiranje sto vidim po internetu.
Ford Focus 1.8 TDDi MK1

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Djole » subota, 19. maj 2018. u 12:11h

Na tapatalku se ne vide potpisi :)

Probaj reprogramiranje,4x brzo kontkakt cuje se bip. Posle toga pritisni bilo koje dugme na daljincu cuje se bip,sacekaj par sekundi i probaj odkljucavanje/zakljucavanje.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Viktor89
Poruka: 69
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2015. u 22:44h

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Viktor89 » subota, 19. maj 2018. u 12:24h

Moja greska onda, izvinjavam se. :)

Sad sam bas probao reprogramiranje. Problem je sto se ne cuje bip uopste. Probao sam i kako pise u uputstvu, sa pozicije II na poziciju III cetiri puta brzo, dok sam na yt nasao da kaze 4 puta sa pozicije III na II. Ni posle jednog procesa se ne cuje bip uopste. Moguce da nije izgubio "sinhronizaciju" nakon vadjenja baterije vise puta, pa je i dalje uparen.
Ford Focus 1.8 TDDi MK1

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Djole » subota, 19. maj 2018. u 13:01h

Pokusaj da skines kleme na min pola sata, spremi kod od radija.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Viktor89
Poruka: 69
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2015. u 22:44h

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od Viktor89 » subota, 19. maj 2018. u 14:49h

Probao i dalje isto. Auto upalim i mogu da vozim bez problema, samo sto ne radi daljinac ni na jednom od tri dugmeta. Moracu izgleda uzeti novi kljuc sa elektronikom kod nekog kljucara.
Ford Focus 1.8 TDDi MK1

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od FM III » subota, 19. maj 2018. u 18:24h

Kod mondea mk3 sam aktivirao ("kodirao") novi daljinac 4x u 6 sekundi sa 0 na II i vraćanjem na 0, trebalo bi da tako bude i na Focusu.
Sa II na III startuješ motor ;).
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kako uci u auto bez aktiviranja alarma?

Poruka od mbole » nedelja, 20. maj 2018. u 10:37h

Fabricki alarm na focusu se deaktivira i kada otkljucas vozaceva vrata kljucem. Nisi napisao da li je fabricki alarm u pitanju ili je nesto dodavano.

Alarm se aktivira i prostim zakljucavanjem, bilo kljucem, bilo na daljinac (jedan klik na daljincu).
Sa dva klika, aktiviras duplo zakljucavanje (vise ne moze da se otkljuca iznutra na polugicu), alarm i ultrazvucni deo alarma (naravno ako je ugradjen).

Ili nesto ne radis kako treba, ili je sam auto u problemu.
Nebitno je dal ti je kljuc/kljucevi vec upareni.
Kad odradis proceduru, mora da se zacuje bip.
Programiranje se radi tako sto 4 puta u u 6 sekundi okrenes kljuc sa pozicije I na poziciju II. Pozicija I NIJE skroz nazad to jest kad mozes da izvadis kljuc. To je ona pozicija izmedju vadjenja kljuca i kontakta.
Nakon toga vratis kljuc na poziciju 0 i tada treba da se zacuje bip.

Note:
Before entering the remote transmitter programming mode, make sure that the vehicle battery is fully charged and that the anti-theft system is not armed or triggered (if equipped).
1. Close all doors to make sure conflicting chimes do not sound during programming.
2. Turn the ignition switch from position I to position II four times within six seconds.
3. Turn the ignition switch to position 0.
4. A chime sounds and an LED will illuminate to indicate that the learning mode has been accessed and it is possible to program remote transmitters.
5. Within 10 seconds of the previous step, press any button on the remote transmitter being programmed until a chime is heard and the LED flashes. This indicates a new transmitter code has been successfully received.
6. After each successful remote transmitter programming, another 10 second learning mode is automatically entered, up to a maximum of four times.
7. To program additional remote transmitters, repeat step 5.
8. The system will exit the learning mode if the ignition switch is turned to position III, no new remote transmitter is programmed during the 10 seconds or if four remote transmitters have been programmed.
9. Note:
An incorrect programming procedure does not affect the stored codes.
After successful programming, only the new programmed remote transmitters will be accepted.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“