Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Allen
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 8. sep. 2017. u 16:40h

Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od Allen » četvrtak, 5. jul 2018. u 23:35h

Pozdrav!

Još prije učlanjenja mi se ovaj forum jako dopao, rado sam ga pratio, pa sam se, evo, udomaćio ovdje. Rijetko fino i pristojno virtualno mjesto. :ford:

Imam jedan problem. Nažalost, vučem ga još od osmog mjeseca prošle godine. Čini mi se prilično trivijalan, ali nikako ga riješiti. Zanima me je li netko imao isto iskustvo i kako je doskočio problemu.

Nakon 10.000 km, taman tada oko servisnog intervala prošle godine, sam dignuo plastični poklopac motora i otkrio masnu servo pumpu.
Moj majstor ju je skinuo i odmah kazao da ne curi na dihtungu (tamo prema vodenoj pumpi, gdje obično procure) nego na onoj "lulici" gdje se ulje slijeva iz posude.

("Lulica". Screenshot s YouTuba)
Slika

Pumpu sam odnio jednom od tri renomirana servisera hidro-pumpi i letvi (ovdje u ZG). Na spomen da curi na toj "lulici" je rekao da on "nikad u 20 godina nije vidio da tu curi; da tu nema što curiti", itd...

Reparirao je pumpu, uzeo 70€. (Nova zamjenska je 180€)

Nadao sam se da sam dobro prošao, ali moj majstor je rekao da će to opet procuriti. Preventivno je stavio jaču šelnu na spoj i zalio djelomično lulicu Loctite "tekućim željezom".

1. nakon reparacije pumpa lagano zuji. Prije je nisam čuo. Više se čuje u kabini nego kad se digne hauba.
2. nakon 1500 km dižem haubu i opet vidim malo tragova crvenog ulja i točno se cijedi oko te lulice i sve dolje po anlaseru. Stvarno ne znam kud izbija na toj "lulici".

Vraćam se serviseru na reklamaciju. Niti čuti da nije riješio problem. Od toga "da mu nisam rekao da tu curi", pa da "curi iz intercoolera" (pokazujući prstom na vodenu pumpu!) ;) Pare vratiti - niti čuti. Za zujanje tvrdi da je to od lošeg ulja, da nije njegova krivnja...

Jako sam inzistirao barem da to curenje riješi, pa je iščupao "lulicu" i stavio novu brtvu na nju, a ostake ulja je oprao sprejem za kočnice. Večeras, nakon 600 km dižem haubu i imam što vidjeti. Stanje još gore. Razina ulja u posudi je milimetar ispod max. (Moguće i da nije do crte natočio). Gubitak je, čini mi se, zanemariv.

Fotografije:
1. Slika
2. Slika
3. Slika

Za zujanje sam se pomirio da je nešto zeznuo kod reparacija i da to neću riješiti.
Za ovo curenje više nisam siguran je li uopće u domeni servisera hidro pumpi.

Uz isprike na poduljem postu, zanima me koja su vaša mišljenja, ideje i iskustva?
Oplakati 70€ od remonta, uzeti novu pumpu (iako baš nemam para na bacanje) i nastaviti dalje ili nekako riješiti ovo?

Avatar korisnika
Milos148
Poruka: 68
Član foruma od: petak, 18. jul 2014. u 14:57h

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od Milos148 » nedelja, 8. jul 2018. u 01:17h

Pa pazi druze, imam fiestu trojku 1995 god ima servo pumpu, kod mene je to vozilo 11 godina, i imam problem isto, curi ulje, nikad se nijesam intereaovao ni dje curi ni sto curi, znam da curi vrlo malo eto mozda za nekih pola godine, uspem ono obicno ulje u posudu. Kod mene se zujanje cuje iskljucivo kad je ulje u posudu pri kraju. Znam nije isto vozilo, znam nije ista pumpa, nego samo eto mozda neki zakljucak price ako ne curi puno da mozda je i lakse dosuti ulja kao sto je kod mene slucaj.
moj debeli lade, zasto ljudi rade :D

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od ljuba power » nedelja, 8. jul 2018. u 11:23h

u tvom slučaju nema alnasera ispod pumpe,pa nemože ni da strada.uzgred,na onoj lulici nemože da curi ulje,pa je pitanje odakle svarno curi

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od mbole » nedelja, 8. jul 2018. u 16:44h

Koliko vidim lulica je Alu odlivak, i ako je lose odlivena, to jest porozna ili ima prskotinu koja se jako tesko vidi... ?
Lulica koliko sam shvatio nije menjana, menjana je samo gumica.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od ljuba power » nedelja, 8. jul 2018. u 19:11h

ma da,ima rupicu koja se nevidi...veču glupost nisam čuo.dA je loš odlivak curila bi odmah.Allen,ni ja još za 30 godina rada u servisu nisam video da curi na lulici osim na spoju sa cevi ili crevom.operi to lepo,upali auto pa vidi odakle curi.dobro se zagledaj i videćeš.ako je sa semeringa iza remenice nosi na reklamaciju

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od mbole » nedelja, 8. jul 2018. u 21:26h

Hvala na komplimentu, uvek volim kad dodje od nekog tako pametnog.

A naravno ako TI nisi nesto video, to onda ne moze da bude.
Bice da puno toga nisi video, iako se na svakom koraku k..cis iskustvom.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od ljuba power » nedelja, 8. jul 2018. u 23:30h

video sam ja mnogo toga ali nevidljivu rupu još nisam.u mehanici se ceni iskustvo.Tako da...no coment

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Mondeo MK3, curenje servo pumpe

Poruka od mbole » ponedeljak, 9. jul 2018. u 06:50h

Zanm da ne znas da pises, al probaj bar da naucis da citas.
"Jako tesko videti" i nevidljivo, nisu isto.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“