Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Santino
Poruka: 176
Član foruma od: ponedeljak, 29. apr. 2019. u 14:23h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od Santino » utorak, 11. jun 2019. u 01:22h

Možda je glupo što ovo pišem ali ja sam sa mondeom imao isti problem i našao sam šemu gdje piše da moraš pištolj gurnuti na dole i on tako otvori odušak. Inače isto tako sam imao problem. Poz

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 11. jun 2019. u 04:15h

Nedeljkovic piše:Pokusaj da pri tocenju pistolj blago gurnes na dole

Sent from my SM-A605G using Tapatalk
Vec sam mu dao taj savet

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
rade74
Poruka: 27
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 21:08h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od rade74 » utorak, 11. jun 2019. u 08:27h

Ma imaju one klapne u cevi, jedna od tih klapni se pojede i ne radi posao.
Dugacka klesta i to se cupa napolje.
Idi kod Gagija i neka ti to resi.
Imao sam isti problem.

siljoone
Poruka: 24
Član foruma od: utorak, 28. maj 2019. u 16:46h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od siljoone » utorak, 11. jun 2019. u 19:59h

Hvala, hvala!!!
Idem za par dana kod mehaničara,
pa ce valjda to sredit, glupi kvar!!!!

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » petak, 14. jun 2019. u 17:46h

Probao i sa guranjem pištolja, tada mi izbacuje gorivo napolje, tako da ta tehnika ne funkcioniše kod mene, samo na vrh okidača pištolja može da se sipa, 10l tri minuta. Jedino je dobro što ne sipam nikad za više od 2500 din. Mrzi me da čekam.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
Petar
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 14:58h
Lokacija: Velika Plana

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od Petar » petak, 14. jun 2019. u 22:55h

Stavis punu kantu na krov i crevo, da vidis kako ide.
Fiesta 1.6 s

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » nedelja, 16. jun 2019. u 17:54h

Baš zbog toga i hoću da ispravim ovaj nedostatak i sipam ko čovek, bez levaka, kanti, creva i ostalih pomagala.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od mbole » nedelja, 16. jun 2019. u 20:29h

Svi predlozi sa levcima i crevima su bili samo da bi se malo blize ustanovio uzrok problema. Ne kao trajno resenje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zlatko.sebesta
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 23. sep. 2019. u 12:58h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od zlatko.sebesta » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 13:14h

Cao svima.
Meni se pojavio isti problem. preko creva sam izvlacio gorivo iz rezervoara, i od tad ne moze da napunim ko covek, nego sve po malo, 15 min za 20l.
Jel to pravi problem onaj zuti cep unutar cevi sto se vidi?

Hvala za pomoc. :)

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 21:26h

To još nisam rešio, izgleda da unutar te aluminijumske cevi ,sa početka posta, ima još neka klapna, koju ja nisam video, ali koja pravi problem. Uskoro ću imati više vremena, pa ću probati da skinem tu cev ili kad mi se još nešto nakupi, da odem do Pinosave.

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka


Sad sam našao i ovaj video, ne znam da li i C Max ima ovaj solenoid na rezervoaru, ali proveriću.


Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » sreda, 6. maj 2020. u 21:23h

Konačno više ne mogu uopšte sipati gorivo u maxa, izbacuje i gorivo i pištolj na tri različite pumpe. Sledeće nedelje pravac Pinosava. Taman ću da uradim i zadnji trap i kontrolu svih nosača motora, kao i kontrolu dizni, čisto informativno.
Slika

Da li neko zna cemu sluzi ovaj "cap valve" zaokruzen na slici?
Probao sam po broju dela da ga nadjem, ali nisam imao uspeha (druga slika).


Slika

Ono sto sam mogao da nadjem je da moze biti zaglavljen taj neki ventil koji je zaduzen za ispustanje nabijenog gasa, koji se stvara prilikom sipanja goriva.
Naime, koliko sam shvatio, kad sipamo gorivo u rezervoaru se stvara pritisak od zarobljenog vazduha u rezervoaru, koji ne moze napolje zbog nadolazeceg goriva koje ulivamo. Sada ide deo koji mi nije najjasniji za moj model auta, taj pritisak se oslobadja tako sto se kroz crevo skuplja u nekakvu posudu za gorivne pare (jer su te pare otrovne i ne smeju se ispustati u atmosferu) i odatle se (ako sam dobro shvatio) drugim vodom, salju u glavnu magistralu kojom gorivo putuje do filtera goriva , pumpe i dalje na sagorevanje.
Kontrolu ispustanja gasa u magistralu radi obican jednosmerni ventil koji se po potrebi (u zavisnosti od pritiska gasa!?) otvara i ispusta nagomilani gas dalje.
Problem nastaje kada se taj ventil zaglavi i onda te pare, gasovi nemaju gde i stvara se pritisak koji ne dozvoljava pistolju da lepo toci.
Takodje sam video da problem mogu biti i prljavstina u tim vodovima, ali nigde niko ne spominje nikakve klapne.
E sad, zasto sam ranije rekao da mi nije najjasnije za moj model auta, pa jednostavno sam po engleskom nazivu trazio po netu i tu posudu i taj ventil za moj model i godiste i nisam nista nasao. Ima taj ventil za 2.0 tdci, ali za 1.8 tdci, nisam nasao nista.
Jedino ovo sto sam na slici zaokruzio, ni to nisam uspeo da shvatim sta je i cemu sluzi, ajedino lici na neki ventil, dok tu posudu nigde nisam nasao.
Bice interesantno kad budem otisao to da resim sta ce mi Gagi reci. Inace na nasem jeziku nema nista da je neko resio, uglavnom se zale, narocito puntici i uglavnom to resavaju tako sto ne guraju pistolj do kraja, vec sipaju s' vrha sto bi ja rekao.
Eto tako sam ja to shvatio, a da li to postoji na mom c maxu, videcemo, javljam kad zavrsim!
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od mbole » četvrtak, 7. maj 2020. u 02:10h

Pobrkao si loncice :)
Evap ventil, tamo gde ga ima, nema veze sa dolivanjem goriva, vec sa parama koje nastaju zbog isparavanja goriva.
Tako da nema veze sa tvojim problemom.
Uz to, evap koliko znam ide samo na benzince, dizel isparava mnogo manje pa nema potrebe za njim.

Cap valve, nisam siguran, ali najverovatnije sluzi da ne dozvoli nastanak vakuma u rezervoaru kako se gorivo trosi.

Za izlaz vazduha prilikom tocenja goriva je zaduzena ova tanka cevka obelezena narandzastim kvadraticem.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od speccko » četvrtak, 7. maj 2020. u 10:05h

Cale na mk4 imao isti problem ali znam da je resio koriscenjem adaptera - e sad ako ste pod levak mislili na to isto onda jbg.

Slika

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » četvrtak, 7. maj 2020. u 18:29h

mbole piše:
četvrtak, 7. maj 2020. u 02:10h
Pobrkao si loncice :)
Evap ventil, tamo gde ga ima, nema veze sa dolivanjem goriva, vec sa parama koje nastaju zbog isparavanja goriva.
Tako da nema veze sa tvojim problemom.
Uz to, evap koliko znam ide samo na benzince, dizel isparava mnogo manje pa nema potrebe za njim.

Cap valve, nisam siguran, ali najverovatnije sluzi da ne dozvoli nastanak vakuma u rezervoaru kako se gorivo trosi.

Za izlaz vazduha prilikom tocenja goriva je zaduzena ova tanka cevka obelezena narandzastim kvadraticem.
Aaaa, onda su mislili na 2.0 bezince.
Hvala na pojašnjenju.
Onda je neki zapuš kod mene.
Baš ću sutra zovem Gagija da zakažem za sledeću nedelju.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
BobanT
Poruka: 51
Član foruma od: sreda, 2. maj 2018. u 19:07h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od BobanT » nedelja, 10. maj 2020. u 21:41h

Meni se desavalo isto tako na fokusu, ali ne stalno. jednostavno kad sipam ne guram pistolj do kraja u otvor nego vrlo malo i onda ide normalno gorivo.

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » nedelja, 10. maj 2020. u 21:53h

BobanT piše:Meni se desavalo isto tako na fokusu, ali ne stalno. jednostavno kad sipam ne guram pistolj do kraja u otvor nego vrlo malo i onda ide normalno gorivo.
I ja sam tako do sad, ali sad nema šanse, jedino da sipam iz kante, pa lagano, ali to ću da sredim fabrički (mada je to fabrički loše odrađeno, čim se ovo dešava). Gagi radi do 13h, nisam ih navatao u petak da zakažem.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci - REŠENO

Poruka od vlasta74 » četvrtak, 14. maj 2020. u 15:10h

Vratih se iz Pinosave, sipao goriva, 20l za manje od minut, što bi se reklo, problem je rešen.
Uzrok je mala plastična klapna koja se nalazi na kraju točione cevi, koliko sam shvatio, kao zaštita od krađe goriva crevom. E, sad ta klapna je toliko mekano usidrena, da neko ako gurno crevo, imao odmah da je izbije iz ležišta i onda se desi da imaš čep umesto zaštite.
Zelenom bojom je obeleženo gde otprilike stoji, a crvenom gde je kod mene pronađen (kako je meni objašnjeno).

Slika

A evo i kako izgleda krivac:


Slika

To žuto u sredini je kao neka membrana, i kada stoji na svom mestu, kada se toči, gorivo koje nailazi kroz cev zaokrene tu klapnu (mada se meni čini da se ta klapna ne zaokreće, već gorivo samo gurne membranu, koja je samo po centru fiksirana za klapnu i baš se lagano pomera) i propušta dalje u rezervoar. A kod mene je ispala i zaglavila se u gumenom kolenu, tako se preprečila da gorivo nije imalo gde da prođe.

Ako neko bude imao sličan problem može biti do ove klapne, mada je na nekim modelima Forda nema fabrički.

Ko ima uslove da podigne auto ili se podvuče pod njega može i sam da proba da ga nađe, treba samo da se skine crevo od nalivne cevi do rezervoara.

Najzad, ova tema se može zatvoriti :jeeej:
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 14. maj 2020. u 20:13h

To je jednosmerna membrana, ne klapna. Pre bih rekao da ima i ulogu protiv isticanja goriva u slučaju prevrtanja. Da je zaštita od kradje goriva dovoljno bi bilo da bude jedna mrežica, a ne jednosmerni ventil u vidu membrane.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » četvrtak, 14. maj 2020. u 21:06h

911s [SK] piše:
četvrtak, 14. maj 2020. u 20:13h
To je jednosmerna membrana, ne klapna. Pre bih rekao da ima i ulogu protiv isticanja goriva u slučaju prevrtanja. Da je zaštita od kradje goriva dovoljno bi bilo da bude jedna mrežica, a ne jednosmerni ventil u vidu membrane.
Ovo sam preneo kako mi je decko koji mi je radio auto objasnio, mada ni on nije znao gde se nalazi ta klapna, pa je pozvao drugog majstora da ga pita.
Tvoje objašnjenje ima mnogo više smisla.
thumbsuph
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
Zee
Poruka: 26
Član foruma od: subota, 19. apr. 2014. u 00:26h
Lokacija: Srbija

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od Zee » utorak, 13. jul 2021. u 06:57h

Moram da oživim temu sa jako poučnim filmom. Ukoliko imate problem sa točenjem goriva, vredi pogledati.

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Pištolj za gorivo ˝izbacuje˝ cmax 1.8 tdci

Poruka od vlasta74 » nedelja, 1. avg. 2021. u 14:07h

Zee piše:
utorak, 13. jul 2021. u 06:57h
Moram da oživim temu sa jako poučnim filmom. Ukoliko imate problem sa točenjem goriva, vredi pogledati.
Imas isti taj video par postova iznad :D
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“