Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Puca crevo vakuuma fokus tddi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Jerko89
Poruka: 69
Član foruma od: sreda, 28. dec. 2016. u 08:13h

Puca crevo vakuuma fokus tddi

Poruka od Jerko89 » sreda, 14. nov. 2018. u 09:38h

Pozdrav svima,zadesilo me je da mi pukne tanko crevo što ide od egr ventila do ecu a,za dve nedelje već 3 puta..fokus tddi 90 ks..jutros sam pronašao na crevu što ide od interkulera do egr ventila,pred sam egr da je i to deblje crevo puklo vodoravno,da li je moguće da je zbog tog što je puklo crevo izaziva problem na ovom tankom crevu
Slika

Na plavoj strelici obeleženim mi je puklo,a na crvenoj strelici se dešava da puca crevo..ako ima neko savet šta je pametno

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Puca crevo vakuuma fokus tddi

Poruka od acadimke » sreda, 14. nov. 2018. u 10:44h

Možda prepunjava turbina.

Послато са 5044Y уз помоћ Тапатока

Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Jerko89
Poruka: 69
Član foruma od: sreda, 28. dec. 2016. u 08:13h

Re: Puca crevo vakuuma fokus tddi

Poruka od Jerko89 » četvrtak, 15. nov. 2018. u 11:22h

Nista cudno u vezi rada motora i turbine nema, pocinje da se tako reci ukljucuje na nekih 1600 do 1800 obrtaja, nemogu tacno da uhvatim zvuk.. Motor radi lepo, turbina radi, auto dobro povlaci, pali ide, nema crnog dima, egr ventil radi i ociscen je je.. Jedino sto mi se to desilo sa crevom, da mozda ne povuce neku prljavstinu u crevo mozda pa da zato pukne?

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Puca crevo vakuuma fokus tddi

Poruka od tihi13 » četvrtak, 15. nov. 2018. u 16:56h

Meni to crevo spadne ponekad, samo kada ga vozim na visokim (preko 3000-3500 rpm) obrtajima. Kaze majstor da crevo moze i da se zapusi, i da to nekada pravi problem.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“