Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
MikeTask
Poruka: 96
Član foruma od: subota, 8. okt. 2016. u 10:21h

Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od MikeTask » četvrtak, 3. jan. 2019. u 19:38h

Ford fiesta 1.3 2002 mk4 restyle.
Gledano iz auta na desnoj strani motora preko puta onog kaiša se pojavilo ulje koje je na celoj toj desnoj strani i ispod motora na poklopcu. Pojavila se nakon stajanja u garaži mala barica od oko 50ml ulja. Nije do sada bilo. To me je uplašilo pa sam ušao u kanal da pogledam da li mogu da vidim gde tačno pa da slikam ali ne vidi se. Da napomenem da nisam neki poznavalac pa oprostite ako mlatnem koju glupost. Sva creva tu sa te strane su izmazana i ne mogu iz kanala da vidim gde tačno baca ulje. Neki su mi rekli da je hidro pumpa a neki da je dihtung motora... Da li imate neki savet, ideju kako bih mogao ja da utvrdim šta je da bih znao na čemu sam kad odem kod majstora, da ne idem kao neki duduk...? Nerviram se ovde ovako kad ne znam koliko će to da boli. 😂 Zahvaljujem se svakom savetu! Pozdrav

Avatar korisnika
Miroslav12
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 28. dec. 2018. u 00:17h

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od Miroslav12 » četvrtak, 3. jan. 2019. u 19:48h

Dok si u kanalu upali auto i gledaj odozdo odakle prska, moze da bude semerig radilice, meni se to desilo na focusu.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od Markedjani » četvrtak, 3. jan. 2019. u 19:55h

Uzmeš opereš motor na toj strani gde je sve izmazano i onda ispratiš gde i šta curi.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
MikeTask
Poruka: 96
Član foruma od: subota, 8. okt. 2016. u 10:21h

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od MikeTask » četvrtak, 3. jan. 2019. u 20:01h

Za pranje se plašim da nešto ne uprskam pa da bude još gore. To ne smem. A za semering radilice, pa vidi, ako misliš na taj što ja kažem propeler koji se vidi mali deo iz motora. Nije tamo. Bar nisam video da prska. Primetio sam da je mokro ispod hidro pumpe i da mi je nivo ulja ispod minimuma za jednu crtu. Ali opet ja mislim da ta količina koja fali u bocu nije dovoljna da onoliko isprska i isprlja celu tu levu stranu. Ipak sumnjam da je hidro pumpa. Možda je taj semering. A da li postoji šansa da je ovaj glavni dihtung? Mislim između donjeg dela motora pa leva strana...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od Markedjani » četvrtak, 3. jan. 2019. u 20:24h

Šta je hidro pumpa ?

Najbolji savet je da ideš kod majstora, ovako sa šturim i nepreciznim objašnjenjem možemo bukvalno da bajamo u pasulj odakle curi i šta curi.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Boban_92
Poruka: 358
Član foruma od: ponedeljak, 9. jul 2018. u 15:19h
Lokacija: Фоча и Власеница, Република Српска/БиХ

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od Boban_92 » petak, 4. jan. 2019. u 00:41h

MikeTask piše:
četvrtak, 3. jan. 2019. u 20:01h
Za pranje se plašim da nešto ne uprskam pa da bude još gore. To ne smem. A za semering radilice, pa vidi, ako misliš na taj što ja kažem propeler koji se vidi mali deo iz motora. Nije tamo. Bar nisam video da prska. Primetio sam da je mokro ispod hidro pumpe i da mi je nivo ulja ispod minimuma za jednu crtu. Ali opet ja mislim da ta količina koja fali u bocu nije dovoljna da onoliko isprska i isprlja celu tu levu stranu. Ipak sumnjam da je hidro pumpa. Možda je taj semering. A da li postoji šansa da je ovaj glavni dihtung? Mislim između donjeg dela motora pa leva strana...
Купи средство за одмашћивање кочница, узми два спреја ако је баш упрљано, све испрскај и очистићеш. Послије тога гледај гдје цури. Тако сам ја урадио. Ради посао.
Ford focus mk1, 1.8 TDdi - 66 kW :ford2: (2018-2021)
Ford mondeo mk4 1.8 TDci - 92 kW :ford2: (2020-2022)
BMW E60 3.0d -160 kW (2022-...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od mbole » petak, 4. jan. 2019. u 01:43h

Voda je mnogo neznija od sredstva za odmascivanje kocnica.
Nemoj previse da se plasis pranja motora. Motor je napravljen da radi u vlazi, djubretu, svim moguci pizdarijama koje do njega stizu dok vozis.
OK, nemoj bas duvati puskom u razvodnu kapu (kad je motor ima), kablove svecica i slicno, al nista mu nece biti od malo vode. A i kalovi, kapa, bobina... izduvaju se pre nego sto krenes da palis i to je to.

Jako mala kolicina ulja koja se rasprsi je dovoljna da usere sve redom. Ako ne verujes, sipaj 50 grama ulja u rucnu prskalicu i izduvaj po motoru :)
Ako pada nivo servo ulja, a ne pada nivo motornog... jasno je gde treba traziti problem (pretpostavljam da servo pumpu zoves "hidro pumpa")

mare ti je dao najbolji savet. Podji kod nekog krstenog majstora da to pogleda, ovako samo pogadjamo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od ljuba power » petak, 4. jan. 2019. u 13:51h

ako ti je masno sa gornje strane alternatora procurila ti je servo pumpa,nema tu druge mogućnosti da curi osim semeringa radilice.da je semering radilice nebi bilo masno tako visoko gore nego bi se slivalo najviše sa remenice radilice i kapalo sa kartera...

Avatar korisnika
MikeTask
Poruka: 96
Član foruma od: subota, 8. okt. 2016. u 10:21h

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od MikeTask » ponedeljak, 7. jan. 2019. u 15:19h

Pre par meseci sam menjao dihtung poklopca ventila. Majstor je tada zetegao a meni nije rekao da bilo sta dotežem. Jedan drug mi je rekao da pokusam da dotegnem i da pratim. Dotegao sam svaki šraf za skoro ceo krug. Bilo je labavo. Nadam se da je to bio problem. Sada mi ostaje da pratim nivo ulja i da se nadam da je rešeno. Ukoliko nije rešeno radim po vašim savetima. Svaki put se oduševim koliko dobrih ljudi ima koji su voljni da pomognu. Hvala svima na savetima. 😉

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od tihi13 » ponedeljak, 7. jan. 2019. u 16:01h

Dihtung dekle? Pa on se zateze uz pomoc kilo kljuca odredjenim redosledom, da ne bi unistio dihtung.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od 911s [SK] » utorak, 8. jan. 2019. u 04:03h

MikeTask piše:
ponedeljak, 7. jan. 2019. u 15:19h
Jedan drug mi je rekao da pokusam da dotegnem i da pratim. Dotegao sam svaki šraf za skoro ceo krug. Bilo je labavo. Nadam se da je to bio problem.
Taj jedan drug ti je upravo dao recept za krivljenje dekle posle čega će ti i svaki sledeći nov dihtung opet cureti. Ti šrafovi i jesu relativno labavi jer se ne stežu puno.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
MikeTask
Poruka: 96
Član foruma od: subota, 8. okt. 2016. u 10:21h

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od MikeTask » petak, 11. jan. 2019. u 18:42h

E pa šteta što nisam prvo pitao da li da to uradim. Sad je verovatno već kasno. Nadam se da je ipak bilo labavije pa da nisam uništio poklopac ventila. Hvala na svakom savetu! Uz vas ću i ja da postanem stručnjak. :D Šalim se malo, hvala još jednom!

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 1.3 - Ulje na desnoj strani motora!

Poruka od ljuba power » petak, 11. jan. 2019. u 19:06h

neče mu faliti ništa.to je plutani dihtung i uglavnom je labavo stegnut.jedino ako nisi baš pretegno i zapeo

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“