Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Slabo grejanje - Focus mk1

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » utorak, 8. jan. 2019. u 16:29h

Hvala ti puno,znaci mi ovo za ubuduce. Sad sipam sredstvo za ciscenje rashladnog sistema, i vozim par dana sa tim, i posle ispustam svu tecnost, i sipam novu? Tako sam razumeo sto mi je gore kolega napisao

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Markedjani » utorak, 8. jan. 2019. u 16:38h

Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od tihi13 » utorak, 8. jan. 2019. u 18:00h

Ja sam to uradio na nisanu. Menjao sam vodu dok nije postala bistra. Zamenim, sacekam da se ugreje, ispustim. Zezao sam se sigurno jedno 45 min, ali na kraju u sistemu nije bilo prljavstine.

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » utorak, 8. jan. 2019. u 18:15h

Jel cistom vodom,ili si jos neko sredstvo dodao? Vidim da ovaj na snimku dodaje nesto dok ispira,verovatno ima i kod nas da se kupi nesto slicno?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka



Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od mbole » utorak, 8. jan. 2019. u 18:37h

vidovac piše:
utorak, 8. jan. 2019. u 16:23h
Ta creva mogu da se okrecu, nisu cvrsta. Drugo, ako je bila velika uzbrdica a parkirao auto sa nosom ma gore vrlo moguce da je povukao vazduh jer gorivo pobeglo u drugi deo rezervoara. Kad skines crevo od filtera nema sta da gura nafru, jer je otvoren sistem. ...

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Ako mu je auto radio dok je bio na toj uzbrdici (a radio je valjda, posto je to bila cela ideja), onda nije mogao da povuce vazduh iz rezervoara, posto bi se inace ugasio. Treba da budes debelo u rezervi i otprilike na uzbrdici od nasipa da bi povukao iz rezervoara.

Sad... moguce da je gurnuo neko crevo dok je petljao oko boce sa tecnoscu, mada je malo cudno da se udavio nakon sto je presao 200-tinak metara.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » utorak, 8. jan. 2019. u 18:42h

mbole piše:
vidovac piše:
utorak, 8. jan. 2019. u 16:23h
Ta creva mogu da se okrecu, nisu cvrsta. Drugo, ako je bila velika uzbrdica a parkirao auto sa nosom ma gore vrlo moguce da je povukao vazduh jer gorivo pobeglo u drugi deo rezervoara. Kad skines crevo od filtera nema sta da gura nafru, jer je otvoren sistem. ...

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
Ako mu je auto radio dok je bio na toj uzbrdici (a radio je valjda, posto je to bila cela ideja), onda nije mogao da povuce vazduh iz rezervoara, posto bi se inace ugasio. Treba da budes debelo u rezervi i otprilike na uzbrdici od nasipa da bi povukao iz rezervoara.

Sad... moguce da je gurnuo neko crevo dok je petljao oko boce sa tecnoscu, mada je malo cudno da se udavio nakon sto je presao 200-tinak metara.
Jeste,celo vreme je radio. Petljao drugo nista nisam,samo sam otvorio cep za rashladnu tecnost. Kad je poceo da izlazi taj vazduh, tj. Mehurici, tecnost je sa mehuricima pocela da preliva preko posude, i da se sliva niz nju. E sad, jel moguce da je voda nesto nakvasila,pa da je to uzrok gasenja? Sliku sam postavio iznad, koji mi je nivo goriva bio, a uspon jeste bio maaalo veci.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od tihi13 » sreda, 9. jan. 2019. u 00:02h

Ja sam cistom vodom, jer u autu kada sam ga kupo nije bilo antifriza.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od mbole » sreda, 9. jan. 2019. u 01:47h

Ne bi trebalo da se od kvasenja ugasi. Tu oko boce nema bas nekih osetljivih stvari.

Ostace misterija :)

U svakom slucaj, obrati paznju da li ti teze pali kada ga parkiras duze vreme tako da stoji uzbrdo, a lakse ako je nizbrdo ili na ravnom. Ako da... onda negde pomalo vuce vazduh u sistem goriva.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Jozza » sreda, 9. jan. 2019. u 12:01h

Hoće to kad ne valja posuda pumpe, ali da ne mračim napamet može biti bilo šta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » sreda, 9. jan. 2019. u 12:03h

Videcemo, mozda je jednostavno povukao vazduh, i to je to. Jutros lagano upalio na ovoj hladnoci.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


NebojšaV
Poruka: 16
Član foruma od: subota, 5. jan. 2019. u 17:08h
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od NebojšaV » petak, 11. jan. 2019. u 12:09h

Fordomaniak piše:
utorak, 8. jan. 2019. u 16:29h
Hvala ti puno,znaci mi ovo za ubuduce. Slika Sad sipam sredstvo za ciscenje rashladnog sistema, i vozim par dana sa tim, i posle ispustam svu tecnost, i sipam novu? Tako sam razumeo sto mi je gore kolega napisao

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Preneću ti moje iskustvo sa zapušenim grejačem kabine, doduše na Mazdi 626. Radna temperatura, nema grejanja. Probao sam svakojaka sredstva, bezuspešno, pa sam improvizovao: priključio sam, obično, pancir baštensko crevo na ulaz u grejač i pričvrstio šelnom. Na izlaz sam priklučio parče creva da otiče van motornog prostora. Po otvaranju slavine krenulo je blago curenje na izlazu. Malo sam lupkao po lulucama drškom šrafcigera i krenulo je da jurca iz grejača svašta. Prvo blatna masa, zatim korozija i obojena voda. Ispirao sam pola sata, dok nije počela da protiče čista.
Ukoliko je prilaz priključcima otežan, probaj da napraviš reducir od cevi na cevu, koje ide od termostata, a povratno crevo oslobodi. Creva na reduciru bih prikljucio šelnama i osigurao ih međusobno paljenom žicom, da se ne razdvoje i ispolivaju motorni prostor.
Meni je uspelo. Dobio sam grejanje kabine.

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » nedelja, 27. jan. 2019. u 15:03h

Bio sam danas na kanalu i zavirio ispod. Ova dva creva prolaze kroz pozarni zid i idu u mali hladnjak u kabini. Sutra planiram da odem opet, da oslobodim ova creva, jedno cu da prikacim direktno na česmu, a drugo cu da ostavim tako slobodno, i pusticu vodu da protice kroz hladnjak. Nadam se da cu koliko-toliko da ocistim talog ako je to bio problem mog slabog grejanja. Isto sam primetio da je levo crevo malo toplije na dodir.. I jel zna neko za sta sluzi ovo trece plasticno crevo ispod? SlikaSlika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka



Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od nikola_focus » nedelja, 27. jan. 2019. u 16:44h

Trebalo bi da je levo - gornje crevo dovodno a ono drugo povratno tako da je normalno da je toplije. A trece crevo je odvod kondenza, procackaj ga i ocisti za svaki slucaj kad vec muvas oko toga. Nema uticaj na grejanje naravno ali znacice leti da bude cisto i odvodi kondenzaciju klime..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » nedelja, 27. jan. 2019. u 16:51h

Hocu, ocisticu i njega samo nisam znao za sta sluzi. A primetio sam sad na ovaj mraz da mi ujutru auto bude zamagljen iznutra. Led se nahvata s unutrasnje strane, verovatno se od negde stvara vlaga u kabini. Proverio sam da mi nije mokro dole ispod malog hladnjaka, pa da on curi i stvara vlagu, ali je suvo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od FM III » nedelja, 27. jan. 2019. u 17:00h

Moguće je da samo si unosio sneg na obući i odeći pa je ostala vlaga od njega, ne mora obavezno da znači negde curi ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » nedelja, 27. jan. 2019. u 17:15h

Mozda je i to. Primetio sam da mi je pod vlazan iza suvozacevog sedista. Prvo sam posumnjao da je nedaj boze odozdo kroz pod,da je supalj patos, ali danas sam prekontrolisao, i nije. A tu bas stoji rezervoar, pa sam mislio da je mozda zbog hladne nafte, u rezervoaru,a u kabini toplo,pa da se stvara kondenzacija. Vadio sam patosnice pre neki dan, osusio ih, i vratio. Auto sam tog dana parkirao,i do ujutru nisam vozio. Sutra ujutru ista prica. Led sa unutrasnje strane stakala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Jozza » nedelja, 27. jan. 2019. u 18:52h

Ja zimi dooobro grejem kabinu, a ako je velika vlažnost, uključim i klimu da isušuje vazduh. I sve suvo ko barut

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » petak, 1. mar. 2019. u 16:21h

Evo mene,da se javim i da se pohvalim da sam resio problem slabog grejanja. To sam resio na sledeci nacin: Prvo sam oslobodio crevo dole na dnu hladnjaka, i tu ispustio tecnost. Posle sam dole ispod, oslobodio ona dva creva sto ulaze kroz pozarni zid u kabini, (mali hladnjak). Na gornjem crevu sam povezao direktno crevo sa cesme i pustio vodu. Na sekundu, dve kao da se je stvarao pritisak, i posle je krenula jaaako prljava voda sa donjeg creva. Posle 2,3 minuta ispiranja sam vratio sve na svoje mesto, vratio i crevo sa donjeg dela hladnjaka, i nalio cistu vodu sa cesme, i u posudu za dolivanje dodao i dve kesice sode bikarbone. Vozio sam tako auto nekih 100 km. I ostavio jedan dan da stoji. Posle sam opet ponovio ceo postupak, ispustio svu tecnost, i isprao ceo sistem ( voda je bila jako mutna), s tim sto sam ovog puta na ona dva creva sto idu u mali hladnjak, na ono gornje dolio vodu sve dok nije pocela da izlazi ovamo na ono crevo sto ulazi na dno hladnjaka, (to sam uradio da bi izbegao da ostane vazduh u malom hladnjaku). Posle sve zatvorio, i sa punim malim hladnjakom je stalo jos 2 flasice antifriza, i nesto manje od toga destilovane vode. Grejanje pocinje da radi posle nekih 10 ak minuta voznje, ali jaako dobro greje

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od tihi13 » petak, 1. mar. 2019. u 18:09h

Sto soda bikarbona?

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » petak, 1. mar. 2019. u 18:38h

Pa cuo sam od dosta ljudi da soda bikarbona cisti, i razlaze prljavstinu, pa rekoh da probam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Djole » petak, 1. mar. 2019. u 18:59h

Ja sam uzeo neki wurth djavo za ciscenje,vozi se pola h na radnoj temperaturi onda sve napolje. Do duse nemam problem sa grejanjem same kabine vec same cirkulacije vode. Soda bikarbona skida kamenac. Kad budem sipao javicu ima li krsa.
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
tihi13
Poruka: 707
Član foruma od: ponedeljak, 25. sep. 2017. u 18:30h

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od tihi13 » subota, 2. mar. 2019. u 00:09h

Ok, opet ja ne bih vozio auto sa ubacenim bilo kojim prirucnim sredstvom. Za ciscenje kamenca koristi se limunska kiselina od kucne radinosti (limuntus) ali se ne vozi auto sa time koliko ja znam, nisam siguran kako deluje na gumene delove. Ubaci se u mali hladnjak, ostavi da odstoji 30 min, pa ispere. Moze se naknadno dodati soda bikarbona na limunsku kiselinu da se stvori pena, ali se sve to ispira pre pustanja motora u rad.

Fordomaniak
Poruka: 118
Član foruma od: ponedeljak, 10. sep. 2018. u 00:51h
Lokacija: Vranje

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od Fordomaniak » subota, 2. mar. 2019. u 00:53h

Neznam, ja probao ovako, izaslo dosta prljavstine, i malih metalnih listica,kao i nesto poput peska,samo mislim da je od metala, ili mislim da je to zapravo kamenac koji se je nahvatao na crevima, ili na nekom metalu unutra. U svakom slucaju,resio sam muku koju sam imao, i na svu srecu soda nije nagrizla gumene delove, pa da nedaj boze negde protece. Bar nema za sad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Slabo grejanje - Focus mk1

Poruka od mbole » subota, 2. mar. 2019. u 01:40h

Soda bikarbona posle limunske kiseline se dodaje da bi neutralisala eventualne ostatke kiseline.
Gumeni delovi nemaju problem sa tako blagom kiselinom kao sto je limuntus, ili sa blagom bazom kao soda bikarbona.

Generalno, nije problem terati motor sa nekom od ovih muckalica (sve su to jako blage varijante). Samo ga ne treba previse opterecivati, posto voda prokljuca na nizoj temperaturi od antifriza.

U principu, soda se dodaje za skidanje masnoce, a kiselina za skidanje "kamenca".
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“