Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od vlasta74 » subota, 27. apr. 2019. u 19:06h

Evo još malo zabave za forumaše. Naime, danas htedoh da čistim isparivač klime, pšto mi se oseća neprijatan miris kao na neko sagorelo ulje. I tako se ja igrao malo, skinuo pedalu gasa, izvadio filter i asepsolom prskao malo po isparivaču, uz uključen ventilator, ostavim tako par minuta da radi, ali i dalje unutra osećam kao neko ulje. Otvorim haubu i prvo što ugledam je da mi se zamastio ulni separator oko sva tri creva, čak i niz creva, nisam imao telefon, pa nemam sliku, ali to je ovaj deo:

Slika


Da li taj separator može da se reparira,čisti, otpuši ili šta mu se već dešava, ili mora novi? I predpostavljam da je taj smrad ulja zbog toga. Kakvu štetu pravi taj separator kad je začepljen i zašto se začepi?
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od vlasta74 » subota, 27. apr. 2019. u 23:05h

Evo šta Google kaže, nikako nije dobro za motor da separator bude pun, jer se onda uljne pare zadržavaju unutar motora i talože po ventilima i ostalim delovima motora, što dovodi do gubitka performansi i skraćenje životnog veka istog. E sad, ima ih sa tri i sa dva priključka, ovaj je sa tri. Sutra ću ga skinuti i istočiti ulje iz njega, ako uspem, pošto deluje kao da je izliven iz jednog komada plastike, nisam primetio čep za ispuštanje, kao kod nekih aftermarket separatora.
Ti aftermarket separatori koje sam gledao, deluju bolje, od aluminijuma, lako se montiraju i skidaju, a neki čak i imaju merač nivoa ulja u njima, da bi se blagovremeno ispuštalo na vreme. Količina nakupljenog ulja zavisi od vremenskih uslova, temperature i vrste ulja koje se koristi, verovatno utiču i još neki faktori, ali ovako na blic samo sam ovo našao. Sa tim separatorima bi morala i nova creva i adapteri po potrebi, a savetuje se da se kupe posebna kvalitetnija creva od onih koja dolaze sa ovim separatorima. Cene se kreću oko 30$ pa naviše, originalni Fordov, plastični, je oko 100€.
Ako se neko bavio sa separatorom, nek baci svoje iskustvo, nisam mnogo našao na našim sajtovima.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od vlasta74 » nedelja, 28. apr. 2019. u 12:15h

tastatura ova mi ne radi, nema velikog slova ni brojeva. skinuo danas separator i tu nije ni moguće da se napuni. ovaj model separatora ima i treći izvod na dnu koji vraća to ulje u karter. nije mi jasno onda kako je tu izbilo toliko da je spolja ceo separator bio od ulja, kao i creva. naprskao sam malo sa brejk klinerom i izašlo je nešto rastvorenog ulja, sve je prohodno, lepo sam ocedio i osušio to i vratio, videćemo kako će se ponašati nakon stotinak kilkometara. možda trebam šelne da zamenim, ove su one samostežuće, neke su i izrđale.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

Avatar korisnika
vlasta74
Poruka: 224
Član foruma od: utorak, 25. sep. 2018. u 17:59h

Re: Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od vlasta74 » četvrtak, 2. maj 2019. u 15:11h

Jutros otvarao haubu, posle 100km gradske vožnje, sve suvo, nema tragova ulja.
Focus C Max 1.8 TDCI, 2005

petar1964
Poruka: 654
Član foruma od: subota, 22. dec. 2018. u 22:23h

Re: Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od petar1964 » četvrtak, 2. maj 2019. u 16:16h

mozda je dekl motor u problemu. tamo gde idu creva od separatora

Avatar korisnika
gandzokv
Poruka: 44
Član foruma od: petak, 2. nov. 2018. u 13:47h

Re: Focus C Max 1.8 tdci, separator uljnih para

Poruka od gandzokv » sreda, 30. okt. 2019. u 10:57h

да ли је неко чистио и на који начин сеппаратор уљних пара и црева која воде до турбине код Фокуса 1,6 од 66KW

Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“