Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta menja ler gas

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
DulanKS
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 8. jun 2019. u 10:49h

Fiesta menja ler gas

Poruka od DulanKS » nedelja, 9. jun 2019. u 14:53h

Pozdrav ljudi. Kao sto vec rekoh u predstavljanju, od skoro sam postao vlasnik Fieste sa 1.4 TDCI motorom, u Ghia opremi, proizveden 2004 god.

Ono sto se nakon uradjenog velikog servisa javlja jeste, da pri pritiskom na kvacilo, nekad je mekano a nekad tvrdo. Takodje, kvacilo hvata pri kraju na nekih 3-4 cm od vrha. I nekad mi se cini da bolje vuce a nekad da je trom pri promeni brzona. Majstor mi kaze da je normalno da kvacilo hvata visoko, da je tako kod svih Fiesta i da bi u slucaju zamene seta kvacila isto tako hvatalo. A pre velikog servisa doslovno je hvatalo na pola, sto ne bi trebalo da ima veze jer set kvacila nije radjen.

Drugo, pri izbacivanju na ler, auto spusti obrtaje na 750-800, podigne ih na 1000 i nakon toga spusti na 750-800. To se takodje pre nije desavalo do velikog servisa. Da li je do alternatora ili cega vec ne znam. Majstor me opet ubedjuje da je i to normalno. Isto sam primetio da pri aktivaciji bilo cega elektronskog, svetla, radio pa cak i podizaci stakala, da auto kao stucne, promeni zvuk rada motora na sekund.

To me toliko ne zabrinjava koliko kvacilo jer prema broju sasije moje "traktorce" ima plivajuci zamajac. Pa ne bih zbog seta kvacila od 150e da unistim zamajac koji kosta podosta.

Eto, svaki savet mi je dobrodoso jer ako sledeci put odem kod majstora, ispasece da sam lud...:)

Послато са SM-J730GM уз помоћ Тапатока


Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“