Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 13:21h

Primijetio sam da kada radi klima, nigdje nema ispod auta da kapa onaj kondenz kao kod drugih auta, da li je moguće da je taj odvod začepljen? Gdje se on nalazi kod Focusa i da li je pristupačno u kućnoj radinosti doći do njega da se pročepi ili mora iči na dizalicu?

I kada koristim klimu u toku dana, pa auto prenoći ujutro kada uđem smrdi unutra kao da je mokar pod pa se ukiselio, a nigdje ne bude mokro kada diram rukom. Da napomenem, filter je mjenjan prije mjesec dana.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Djole » nedelja, 25. avg. 2019. u 13:25h

Moguće da je začepljen. Crevo je u pozarnom zidu bliže desnom točku

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 13:26h

Odozgo od haube se njemu pristupa ili odozdo ispod auta?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 25. avg. 2019. u 13:40h

Mora ispod auta... Dizalica ili podignes na nesto samo desnu stranu auta.
A to sto smrdi mora se ocistiti isparivac od bakterija i budji.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 13:48h

Еvo isparivač upravo dezinfikujem. Baš sam čitao na forumu maloprije da se smrad dešava zbog toga, pa sam uzeo sredstvo da dezinfikujem i odmah je drugačije.

A kada se digne desna strana auta gdje otprilike izlazi to crijevo, je li lako uočljivo?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 25. avg. 2019. u 14:02h

Videces sa desne strane točka kako stojiš ispod auta gledano prema napred... Ima pored grede trapa stoji jedno crevo uvijeno prema gore tu malo procackaj.
Valjda ces me razumeti i skontati gde je...

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 14:50h

Uspio sam pronaći crijevo, nije bilo začepljeno, samo što je tako postavljeno da kapa dole na lafetu a ne na zemlju, zato nisam mogao vidjeti nikako ispod auta kapi.

Sistem sam dezinfikovao, sada sve miriše kada se uključi ventilacija i klima, vidjećemo koliko će to trajati.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Maki Ford Fokus » nedelja, 25. avg. 2019. u 14:53h

Pa trajaće godinu dana, mozda dve... Sve zavisi koliko koristiš klimu. Ali nije to velika investicija i da se radi jednom godišnje. Vazno da si rešio svoj problem.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 15:55h

Ma, neka traje dok je ljeta, pa i da u proljeće ponovo budem trebao dezinfikovati, neću se žaliti. Svakako se pare troše na kojekakve gluposti, ne treba za ovo žaliti, da se ne trpi onaj smrad.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od mbole » nedelja, 25. avg. 2019. u 20:11h

Iskljuci klimu a ostavi da duva, par minuta pre nego sto stignes na odrediste.

Na taj nacin osusis isparivac i ventilacione kanale, i prilagodis im temperaturu spoljasnjoj.
Inace, se iskondenzuje vlaga kada stanes na hladnim povrsinama, i eto budji i smrada.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 20:56h

Tako sam i počeo praktikovati jer sam skontao da više smrdi u autu kada ugasim klimu zajedno sa autom. A danas sam i pročitao baš ovdje na forumu da je neko imao problem sa smradom i rečeno mu je da isključi klimu prije dolaska na odredište i ostavi samo ventilaciju.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od mbole » nedelja, 25. avg. 2019. u 22:34h

Pise i u uputstvu za upotrebu, al ko jos to cita :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » nedelja, 25. avg. 2019. u 22:35h

Iskreno, ja to uputstvo i nemam, a i da imam ne bih sigurno pročitao.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od mbole » nedelja, 25. avg. 2019. u 22:37h

Ima tamo korisnih stvari, za koje se mnogi iznenade kad procitaju, ili misle da imaju problema a ustvari ne znaju da to tako treba, ili bi zeleli nesto a neznaju da vec postoji...

Imas ceo podforum namenjen korisnickim uputstvima:
viewforum.php?f=87
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
cirmi
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 3. jul 2019. u 21:13h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od cirmi » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:17h

@Pana, imam isti problem sa smradom... radili su mi "dezinfekciju" parom, penom i sprejem, ali naravno... nista od toga ne deluje. Kako se moze prici isparivacu? Da li je to Uradi sam metoda, ili da idem u neki servis?

Nazalost ovde u ZR nema vise majstora od poverenja... svi bi da uzmu dinar, ali da ne odrade posteno. Isao bih i u NS ili BG cak, toliko sam ocajan!

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:32h

cirmi piše:@Pana, imam isti problem sa smradom... radili su mi "dezinfekciju" parom, penom i sprejem, ali naravno... nista od toga ne deluje. Kako se moze prici isparivacu? Da li je to Uradi sam metoda, ili da idem u neki servis?

Nazalost ovde u ZR nema vise majstora od poverenja... svi bi da uzmu dinar, ali da ne odrade posteno. Isao bih i u NS ili BG cak, toliko sam ocajan!
Ja nisam ni prilazio isparivaču, problem sa smradom sam riješio tako što sam uzeo Asepsol, skinuo zaštitu i izvadio filter klim (kabine), upalio klimu na najjače i cijelu bocu asepsola potrošio tako što sam prskao u onaj dio ispod filtera gdje uvlači vazduh. Ujedno sam i okretao onaj kolutić gdje se biraju izlazi za duvanje (okrenem na prednje izlaze pa prskan Asepsol, pa okrenem na noge i opet prskam asepsol, okrenem na šajbu i prskam). Nekih 45 minuta mi je auto bio upaljen i klima na najjače, ali poslije toga nikako nisam imao problema sa smradom. Čak se i sada osjeti miris Asepsola kad tek uključim klimu.

I jedino što sam počeo praktikovati, a to mi je rekao naš kolega ovdje na forumu, uvijek na 5-10 minuta prije nego što stignem na odredište isključim klimu i pustim samo ventilaciju da radi, da se izjednači temperatura.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Poslednja izmena: Pana, na dan ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:32h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Maki Ford Fokus » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:33h

Čak i kad uradiš ciscenje isparivac i sve te druge operacije a ne zamenis filter kabine i klime hoce da smrdi. Pogledaj filter mozda se nakupilo koje kakvog djubreta. I zameni filter pa ces videti ima li jos smrada ili ne.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:36h

Meni je kada sam tek kupio auto nenormalno smrdilo i kada ventilaciju uključim, pa sam zamijenio filter, kada sam vidio kakav je bio došlo mi da povratim. Nakon što sam filter zamijenio, smrad se dosta smanjio, i nakon što sam odrsdio ovo što sam gore napisao, smrada uopšte nema.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
cirmi
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 3. jul 2019. u 21:13h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od cirmi » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:52h

Hvala na odgovorima. Filter sam menjao, pre par meseci, jes bio odvratno prljav. E sad. Da li ventilator kabine moze da strada strada od prskanja asepsolom? Koji tacno asepsol da uzmem,knaj sto se razblazuje ili sto je spreman za upotrebu?

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Pana » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 11:58h

Ja sam uzeo u apoteci onaj što dođe već u bočici, kao sprej. A da li može ventilator da strada ne znam, kod mene ništa nije bilo. Ja sam to isto pročitao ovdje na forumu, neko je napisao da mu je Asepsol riješio problem, pa sam odlučio pokušati jer sam probao prije toga i sprejeve i aktivne pjene kao i ti, pa ništa nije pomagalo. Nadam se da ćeš uspjeti kao i ja riješiti problem. Ako uspješno bude, napiši da znamo.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Maki Ford Fokus
Poruka: 102
Član foruma od: subota, 22. sep. 2018. u 14:49h
Lokacija: Valjevo

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od Maki Ford Fokus » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 12:09h

Ja sam kod mene rešio sprejem za ciscenje ali sam morao više puta da ponovim proces ciscenje. Tako da znate ako čistite sprejevima ponovite dva ili vise puta proces po uputstvu na boci. Ja sam problem rešio tako... I ako sam serviser auto klima nije mi se skidao isparivac jer jebada dok rasklopis i sklopis. A dobra stvar je i asepsol kao sto kazete ali nisam probao.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od mbole » ponedeljak, 23. sep. 2019. u 13:51h

Generalno, svi sprejevi su u sustini razblazena i naparfemisana varijanta asepsola (ili nekog slicnog dezinfekcionog sredstva), sa sarenom ambalazom i 5 puta vecom cenom :)

Asepsol ne bi trebalo da pravi bilo kakav problem ventilatoru. On je predvidjen da radi u prilicno vlaznoj sredini, hermeticki je zatvoren...
Naravno, nemoj da prskas bas direktno na njega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
cirmi
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 3. jul 2019. u 21:13h

Re: Ford Focus mk1 zacepljen odvod kondenza klime

Poruka od cirmi » utorak, 12. nov. 2019. u 16:20h

Pozdrav Ljudi, samo da javim, problem i dalje nije resen... Govore mi razni shlb majstori da uradim dubinsko... sto i planiram, ali nakon sto resim problem sa ventilacijom... mozda u maju.. Za sada mi jedan lik nudio da se skine tabla sve opere i vrati.. i to treba da cekam minimum 2 nedelje, Gubim vise strpljenje sa ovim ljudima. Jel moze neko da mi preporuci NS ili BG pouzdan i profesionalan servis koji bi bio i zainteresovan i posteno odradio posao?

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“