Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Cudan metalni zvuk, zamajac ili nesto drugo? Focus 1.6 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Abv123
Poruka: 5
Član foruma od: nedelja, 8. sep. 2019. u 13:11h

Cudan metalni zvuk, zamajac ili nesto drugo? Focus 1.6 tdci

Poruka od Abv123 » nedelja, 8. sep. 2019. u 13:49h

Pozdrav svima. Od skoro sam vlasnik focusa 1.6 tdci 80kw 2009. godiste. Nov sam na forumu :) i eto odmah da iznesem svoj problem. Nadam se da ce mi ostali clanovi pomoci svojim iskustvom ili savetom.
Bicu malo opsirniji u nadi da sto bolje priblizim problem koji imam.
Naime, na autu je uradjen veliki servis i pregledan je od strane majstora.
Medjutim, prilikom voznje se prilikom dodavanja i otpustanja gasa cuje "cak". Taj zvuk je jako slabog intenziteta i siguran sam da ga 80% vozaca ne bi ni primetilo. Majstor mi je rekao da je to neki "prsten" negde na menjacu koji je olabavio i da se zato cuje. Rekao mi je da je to standardna boljka na fordovima, i da ce se i novi isto tako cuti posle par hiljada km.
Ali, ono sto me vise plasi je metalni zvuk(podseca na lanac). Ovaj zvuk se javlja kada je auto na leru tj kada je pusteno kvacilo. To "caktanje" je ujednacenog intenziteta i cuje se samo na leru tj dok se ne doda gas. Takodje, kada stisnem kvacilo, taj zvuk nestane.
Inace u voznji se taj zvuk cuje samo na maloj turazi...1300-1400rpm kada je pusten gas. U voznji je taj zvuk manjeg intenziteta, ali primetan.
Inace, majstor kaze da je lanac u dobrom stanju.
Nevolja je sto se taj zvuk ne cuje stalno.
Posle ponovne voznje i mog insistiranja da se otkrije u cemu je problem, majstor sada tvrdi da mu je zamajac "nacet" ali da nista nije strasno i da mogu da vozim narednih 10-15k km.
Iskreno, u nedoumici sam. Zvuk nije preterano glasan, ali je prilicno iritantan. Znam da je zamajac skup deo, ali spreman sam da ga zamenim.
Ipak, 500 evra za popravku nije malo pogotovo sto mi se cini da majstor po malo luta sa dijagnozom. A i ja sam citao razna iskustva po forumima, i ne bih da dam toliko novca za popravku, a da se ispostavi da nije u tome kvar.
Molim za neki savet, sugestiju...
Poslednja izmena: Abv123, na dan nedelja, 8. sep. 2019. u 14:40h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Jozza
Poruka: 1003
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h

Re: Cudan metalni zvuk u focusu 1.6 tdci

Poruka od Jozza » nedelja, 8. sep. 2019. u 14:31h

Ako zvuk nestaje stiskanjem kvačila, veljka je šansa da je majstor u pravu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Daki_81
Poruka: 2425
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h

Re: Cudan metalni zvuk, zamajac ili nesto drugo? Focus 1.6 tdci

Poruka od Daki_81 » nedelja, 8. sep. 2019. u 16:07h

Zamajac je skoro sigurno ali ako ti kvačilo lepo odvaja i ne proklizava, a ne pravi neke vibracije pri ubrzavanju vozi to još malo...

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

Focus / 2007. / 1.6 TDCi /_______________________Slika D A F - C F / 2014. / 440 KS / 2100 Nm

Abv123

Poruka od Abv123 » nedelja, 8. sep. 2019. u 18:54h

Hvala na brzim odgovorima.
Kvacilo lepo odvaja, ni nisko ni visoko. Imam blage vibracije na volanu prilikom jacih ubrzanja, ali to se desava samo na brzinama preko 90-100km/h. I traju samo dok je motor pod vecim opterecenjem tj dok traje ubrzavanje.
U sustini, najvise me nervira taj zvuk.

Goran94
Poruka: 29
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h

Poruka od Goran94 » ponedeljak, 9. sep. 2019. u 11:39h

Imao isti zvuk, u vožnji se čulo kao da traktor vozim u manjim obrtajima u većim normalno radi motor sve, u leru se čuje taj zvuk a kad pritisnem kvačilo nema zvuka, obrati pozornost jel trese kad gasiš i pališ auto.

Abv123

Poruka od Abv123 » ponedeljak, 9. sep. 2019. u 22:26h

Ne trese preterano kada gasim. Vibracije postoje samo prilikom jacih ubrzavanja na vecim brzinama. Na leru nema vibracija, samo taj odvratni zvuk.
Sta je bilo na kraju?
Poslednja izmena: FM III, na dan ponedeljak, 9. sep. 2019. u 22:37h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori.

Goran94
Poruka: 29
Član foruma od: ponedeljak, 4. jun 2018. u 08:32h

Poruka od Goran94 » sreda, 11. sep. 2019. u 08:23h

Zamajac

goran198333
Poruka: 55
Član foruma od: nedelja, 29. jul 2018. u 19:12h

Poruka od goran198333 » petak, 13. sep. 2019. u 08:38h

Pisao sam o tom cak prilikom svakog paljenja, kod mene se desava prilikom ubacivanja u drugu brzinu, kratko cak, posle se necuje, nema drugih simptoma, u pocetku sam se trzao mislio ko zna sta, sada sam navikao, preaao sam za sad 30000, fala bogu nema drugih simptoma na menjacu koje je drustvo navelo

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока

Ford Cmax, 1,6 tdci, 110ks, 2007

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“