Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

sesti klip

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

sesti klip

Poruka od goja » nedelja, 28. dec. 2008. u 11:24h

imam jedan na oko mali problem,ponekad mi na taunusu ne radi sesti klip.ali samo prvih pola minute bilo da je ladan ili vruc... i onda proradi..i to nije uvijek,nekad rikne momacki a nekad,eli,oce da se zakaslje. i pazi sad...ja stavim novu svjecicu,ona radi nekih 500 km i opet isto,ja opet isto kad ono opet isto...500,600 km i pocima sex... nije kabal,kapa dobra,elektronsko palenje,ili radi ili ne radi,komutator takodje...nemam pojma sta da gledam...aj,help...mala...da,ne rekoh,kad trokira ,skinem kabal i na skakanje varnice oce da proradi..nisu valjda ventili,onda nebi reagovalo na zamjenu svjecica...mislim bar :S

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: sesti klip

Poruka od van » ponedeljak, 29. dec. 2008. u 09:34h

A da ti premeris kompresiju , pa da uporedis sa ostalim cilindrima ?

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: sesti klip

Poruka od goja » ponedeljak, 29. dec. 2008. u 20:37h

pet klipova 12 bari a sesti 9.5... :-( ffffuu...ck!! ima jedan Marfiev zakon koji kaze,ako nesto moze da krene naopako,krenuce,sigurno... e,jbga,nije vakat da sad skidam glave...a taman sam te pitao za to kad ono prc..

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: sesti klip

Poruka od goja » sreda, 31. dec. 2008. u 12:11h

ev,vako. Nasao sam ko ce da mi obradi glave i siceve ventila,nasao sam u alofordu ventile,gumice ventila i cjeli set dihtunga za moj motor sve kosta 11000 din.znaci,ventili sa gunicama i set dihtunga.ne znam koja ce cjena obrade biti. Medjutim,lik u alo fordu me ubjedjuje da nema ventila za specijalu nego samo standardnih,sta da radim ako se moraju razbusivati vodjice(citaj;rupe) a nema ventila za njih? kolika je vjerovatnoca da su vodjice dobre ako je ventil izgorio? zaista nemam iskustva sa ovim...i,van,jel oni koji obradjuju to,montiraju ventile na licu mjesta ili to "ja"radim?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: sesti klip

Poruka od van » sreda, 31. dec. 2008. u 17:12h

Kako se dogovoris sa ljudima koji rade glavu . Nije problem i sam da montiras ...
Sto se tice ventila , imas specijala , ja sam kupio ventile na prvoj specijali , tj 0.2 mm veci precnik stabla ventila .
Srecna Nova Godina ....

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: sesti klip

Poruka od goja » ponedeljak, 26. jan. 2009. u 17:46h

aj mi sapni dje si kupio ventile na specijali... ;)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: sesti klip

Poruka od van » ponedeljak, 26. jan. 2009. u 17:56h

Tanasic trgovina ...
Kucaj na netu ...
Inace ventili su valjda domaci , MIV-ovi

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“