Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od simke76 » nedelja, 15. sep. 2019. u 21:17h

Pozdrav,imam pitanje vezano za samu posudu za antifriz,ukratko primetio sam danas da je ispod posude mokro i da mi je opao nivo antifriza,a poucen prethodnim iskustvima koje sam imao rekao bih da je posuda pukla i da pusta antifriz(to cu sutra jos kod majstora da proverim,mada je 99,9% posuda pukla).E sad moje pitanje je koju posudu da kupim,posto sam vec dva puta menjao posudu i kupovao sam neku zamensku.Ono sto sam nasao da sam upisao kada je menjana,oktobar 2016 prva i posle mozda najvise godinu dana sam ponovo menajo,da bi evo verovatno i ta pukla.Da li kupiti polovnu original,mada je to vec staro ili neku kvalitetniju zamensku.Ova ako se nevaram je topran ili tako nesto i oko 2.000 je kostala. Svaki predlog je dobrodosao thumbsuph

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Jozza » nedelja, 15. sep. 2019. u 21:21h

Vidi sa Sašom, ili original ili kod njega neka zamenska je bila, još mi traje. Samo meni je brzo pukla i originalna dok nisam promenio čep, sad ne nabija pritisak kao pre, pa ne puca ni posuda. Zbog plina kod mene je sistem nešto većeg kapaciteta, pa je i rast pritiska izraženiji. Kako prethodni čep nije radio, posuda se razduvala.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od simke76 » nedelja, 15. sep. 2019. u 21:39h

Hvala na odgovoru,cekam jos sutra da odem da mi majstor pogleda i da mi potvrdi da je posuda u pitanju,a po sipmtomima koji su bili prethodna dva puta,opet je posuda. On mi kaze da su bas dosta tih posuda stavili i da nisu imali problem sa pucanjem.A i meni je palo napamet da nije cep u pitanju,da li ima nacin da se proveri da li je do čepa?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od mbole » ponedeljak, 16. sep. 2019. u 10:46h

Ima, samo ti treba poseban alat za to (u sustini rucna pumpa sa adapterom za cep).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od van » ponedeljak, 16. sep. 2019. u 11:16h

Протеклих годину дана сам возим фокуса са прснутом посудом за расхладну течност. На крају ми је трошио илитар расхладне течности на 500 км , тако сам и на море ишао . 2 л детиловане и литар антифриза , па потрајаће . Елем , свратим до комшије који поправља бранике да проба да ми завари прсотину , он каже да може , да то држи , али да је проблем старе пластике и да ће не неком другом месту вероватно прснути убрзо . Закрпи он једну прсотину , има још једна , закрпи он ту другу , има и трећа код носача посуде . Закрпи и ту , пробамо под притиском , држи .
То је било пре месец дана , не пушта . Е сада , колико ће да држи , не знам . Ово ти кажем , да окрпиш своју док не купиш другу ако имаш пластичара , јер је то њему посао од 5 минута .

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 16. sep. 2019. u 12:16h

Samo nova original Fordova posuda završava posao.

Kod mene na fiesti sam zamenio isto posudu i u RSD Ford su mi ugradili originalnu Ford pošto zamenske iz njihovog iskustva ne završavaju posao.

Polovna ti je promašaj pošto dobijaš nešto što je staro isto koliko i tvoja posuda i samo je pitanje kad će da strada.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Jozza » ponedeljak, 16. sep. 2019. u 22:28h

Ne bih da mračim, ali može biti i da je produvao na dihtung glave, pa nabija preveliki pritisak. To možeš proveriti pomoću gas analizatora, tj ako ima izduvnih gasova u posudi to je to

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od simke76 » utorak, 17. sep. 2019. u 10:48h

Hvala na odgovorima,juce sam bio kod majstora i potvrdio je da je posuda pukla sa donje strane i pomalo curi(i prethodne dve su pukle na istom mestu sa donje strane).Danas cu otici do granda da vidim koliko kosta original posuda.
Sto se tice plasticara imam blizu mene,ali to mi je ok kao neko privremeno resenje,ako nemam da kupim posudu,a treba mi auto pa da okrpim dok ne kupim.Ovo kod mene bas malo curi,nije strasno,ali moram da resim.
Sto se tice original ali polovne to si u pravu pitanje je koliko bi i ona izdrzala,posto je vec stara,tako da je nova najbolje resenje.
Ne verujem sto se tice dihtunga da je produvao,mada cu i to kad odem kod majstora da proverim.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Jozza » utorak, 17. sep. 2019. u 11:20h

Gurne majstor sondu u posudu i očita ima li izduvnih gasova. I ne zaboravi da OBAVEZNO staviš i novi čep, u kompletu sa posudom, od istog proizvođača. Nije skupo, a mirna glava

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od simke76 » sreda, 18. sep. 2019. u 00:50h

Svratio danas do granda,posuda je 6.000 dinara i nemaju je na stanju,mora da se poruci,a cena čepa je 1.700 dinara i isto mora da se poruci.
Iskren da budem nisam ocekivao da ce kostati toliko,ipak je to auto koji je 2003 godiste.Ostaje mi da razmislim sta mi je ciniti.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od mbole » sreda, 18. sep. 2019. u 01:47h

Ponovo :)
A sto bi deo koji je nov kostao manje zato sto ti imas star auto?
Kosta isto ko kad je taj focus bio nov, posto je i deo nov (uz promene u ceni zbog inflacije i slicnog).
Srazmerno polovnom autu, moze da kosta samo polovan deo.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Jozza » sreda, 18. sep. 2019. u 07:39h

@simke76 to je regularna cena. Zamenski deo nećeš mnogo manje platiti, ako misliš da valja. Ima to i mnogo jeftinije, ali kineske posude evropskih imena imaju gadnu manu. Spadne čep u vožnji! Pa antifriz prska po motoru, dok ga ima, a posle šta ti Bog da

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od van » sreda, 18. sep. 2019. u 09:41h

Као прво те посуде су и фабрички направљене од неадекватне пластике за високу температуру .
Друго , цена дела зависи од понуде и потражње . Ја сам куповао дискове ескорта мк 4 , брембо бушене , од турба , за 1500 динара . Тако да ако се онај ко има залихе тих посуда по 6000 динара смори од непродавања и тога што су му заробљене паре и складиште , биће дај 500 дин. Да је њена цена у уградњи 6000 динара тај фокус би био бар 50 000 евра нов . У тих 6000 динара добар део је пословање Гранда , а мањи део цена дела .
Што се тиче кинеских посуда , ћале на дрндавој шкоди фелицији има посуду од 600 кинти , ради 3 године . Има и једну у резерви у колима .

Завари твоју , а купи неку јефтину за резерву . Или обратно .

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od Daki_81 » sreda, 18. sep. 2019. u 10:22h

+1

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od mbole » sreda, 18. sep. 2019. u 11:44h

Posto mora da se poruci, nema zalihe, pa nema ni problem starog stoka i zarobljenih para :)

Drugo, kada bi sastavljao focusa od delova ne da bi kostao 50000 nego 100000, tako da to poredjenje nema veze.

Bre ko da ste na pijaci, pa bi da se pogadjate.
I ocekujete da originalni deo u zvanicnom servisu kosta ko aftermarket.

Posuda je posuda. Dal je za onog koji kosta 15000 ili za onog koji kosta 30000 ili 300000 ili koliko god, potpuno je ista, i ista joj je i cena.
Cesto se neki delovi provlace kroz nekoliko generacija vozila (ne znam dal je to slucaj sa ovom posudom).
Sta sad...? Posto ide i u nov mondeo vinjale od 50000 i u focus keca koji se vise ne pravi, cena treba da se formira prema tekucoj ceni polovnog focusa?
U sta ces ti da je ugradis nema bas nikakve veze sa njenom cenom.
Ti mozes i na zid da je okacis ko saksiju ako ti se svidja. Sta onda, treba da joj poredimo cenu sa cenom stana?

Nemojte to porediti sa delovima koji su bas i samo za specificni auto, koji je prestao da se pravi pre 30 godina.
I tu nekada je cena ekstra visoka, a nekada ekstra niska.
Zavisi uglavom dal trgovac ima na svom stoku zaostalu takvu robu, pa mu to opterecuje kapital, ili je narucuje od fabrike, kojoj je to mnogo manji problem (ionako drzi nezamislive zalihe delova za stare automobile).

Da se razumemo... ne kazem ja da ta posuda treba da kosta 6000. Nemam pojma koliko treba da kosta.
Samo mi smeta to sto njenu cenu vezujete za vrednost auta u koji se ugradjuje, sto nema bas nikakve veze.

Sent from my Nokia 5.1 Plus using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
simke76
Poruka: 172
Član foruma od: utorak, 27. jul 2010. u 12:57h
Lokacija: Zemun

Re: Fokus 1.6 2003 - posuda za antifriz

Poruka od simke76 » sreda, 18. sep. 2019. u 13:25h

Svako je od vas u pravu sa svojom konstatacijom,nego nisam ja ocekivao da ce cena biti niska,znam ja da je to zvnican servis i da je tu uvek skuplje,nego sam imao u glavi da mi je drugar rekao da kada je kupovao da je bila oko 3.500,tako da kad mi je rekao cenu od 6.000 malo sam se iznenadio :D

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“