Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Poruka od Pana » utorak, 24. sep. 2019. u 01:13h

Otkako je krenulo hladnije vrijeme pojavio mi se jedan problem. Naime, auto baš sporo postiže radnu temperaturu, a kada vozim na otvorenoj cesti bez opterećenja radna temperatura skroz opadne na prvi podiok skale.

Prije nekoliko dana mi je na autoputu samo upalio Check Engine lampicu, ali nikakvih promjena nije bilo u ponašanju auta, a dijagnostika je pokazala grešku P0117 - koliko sam shvatio da je vezano za senzor temperature motora.

E sada mene zanima da li je to normalno, s obzirom na to da imam i kombi Ford Transit dizel koji isto tako nenormalno sporo postiže radnu temperaturu, a i takođe mu kad nema opterećenja motora kazaljka temperature skroz opadne na prvi podiok. Da li bih trebao pogledati termostat ili taj senzor temperature?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Poruka od mbole » utorak, 24. sep. 2019. u 01:42h

Ako je prijavio tu gresku, onda imas problem sa senzorom temperature ili zicama do njega.
Da nema te greske problem bi najverovatnije bio u termostatu

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 24. sep. 2019. u 01:42h

To sto sporo podize temperaturu ne treba da brine, koliko sam primetio svi Fordovi sporije podizu temperaturu, narocito ako se voze lagano

Kada dostigne radnu temperaturu ne bi smeo nikako da je spusta. Ako ti je vec dijagnostika prijavila senzor temperature pregledaj instalaciju do njega i ako je ona ok zameni sam senzor

EDIT:Preduhitri me Bole :)

Sent from my SM-A605G using Tapatalk


Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Poruka od ljuba power » utorak, 24. sep. 2019. u 08:13h

radnu temperturu mora da postige relativno brzo kad je termostat u redu i funkcionoše ispravno.nema to veze generalno sa fordom...ako sporo podiže temperaturu imaš problem sa termostatom pod br.1!a to što prijavio grešku senzora t.može biti da imaš neki prekid u inst.ili kontaktima što čist sumnjam.pitanje koliko je merodavna ta greška...i od kad je u memoriji kompa

Pana
Poruka: 155
Član foruma od: utorak, 16. jul 2019. u 23:55h

Re: Fprd Focus mk1 TDCI problem sa radnom temperaturom

Poruka od Pana » utorak, 24. sep. 2019. u 09:13h

Pa, i ja sam odmah posumnjao na termostat, jer znam da bi trebalo brzo da postigne radnu temperaturu, ali isto tako ne smije ona opadati.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока


Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“