Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta `02 Mk4 - auto trese i gubi snagu

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

ljuba power
Poruka: 1135
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Kontakt:

Re: Fiesta `02 Mk4 - auto trese i gubi snagu

Poruka od ljuba power » utorak, 8. okt. 2019. u 18:11h

nisu kablovi nemoj bacati pare.stavi drugu bobinu i idi provozaj auto 10 min pa vidi kako radi

Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 17761
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h

Poruka od Markedjani » utorak, 8. okt. 2019. u 18:39h

i ja bih rekao da je bobina ali tvrdi da je stavio drugu ispravnu.
Slika
Radiant Red, '81 Ford Taunus 1.3
Panther Black, '08 Ford Fiesta 1.6 S
Vozim besan auto od 1000 maraka!

MikeTask
Poruka: 79
Član foruma od: subota, 8. okt. 2016. u 10:21h

Poruka od MikeTask » utorak, 8. okt. 2019. u 19:54h

Pogledajte video kako se auto ponaša kada se to dešava.

Nabije turažu do 2000-2200rpm pa obori do 500-700rpm, skoro ga ugasi pa opet podigne i tako par minuta pa se vrati u normalu. Bobinu sam stavio novu pre 7-8 meseci valjda. Sada kada se to dešavalo ja sam stavio od druga ispravnu bobinu i upalio auto, auto je radio 2-3 minuta i sve je bilo isto. Vratio sam moju bobinu i ugasio auto. Posle pola sata pauze upalio sam auto i on kao nov. Kako mogu da ispitam bobinu na ispravnost?
I još jedna stvar, šta je ovo što izlazi iz auspuha? Deluje kao da je kondenzat ali dosta izbacuje... Malo me zabrinulo.

mbole
Poruka: 10781
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h

Poruka od mbole » utorak, 8. okt. 2019. u 21:34h

Sto snimi auspuh umesto motora? :doh:

Al nebitno, dijagnostika je sve pokazala.

Druga greska vezana za PCM P0351: primarno ili sekundarno kolo bobine u problemu.
P0301 i P0304 su posledica ove 0351, to jest nije opalio 1 i 4 cilindar
P0300 takodje govori da neki cilindar ne pali i takodje je posledica ove 0351

Tako da, imas problem koji je vezan za bobinu. Da li je u pitanju sama bobina, zice ili PCM, morace da ustanovi majstor, pcm ne moze da zna sta je od toga zeznuto.
Sve ovo moze da se proveri i bez menjanja delova, ali sumnjam da imas opremu za to (osciloskop).

Jedina greska koja je vezana za neki ventil je prva P0444, ali to je ventil EVAP-a, to jest sistema koji benzinska isparenja iz rezervoara uvodi direktno u usis da bi sagorela a ne otisla u vazduh.
Kolo tog ventila je u prekidu. To nema veze sa ovakvim radom motora, ali moze da ima veze sa tim sistanjem kada otvoris pokloplac rezervoara.

PS
Ovo nije moguce izvesti :)
Vratio sam moju bobinu i ugasio auto.
Obrnuto,moze.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

MikeTask

Poruka od MikeTask » utorak, 8. okt. 2019. u 21:51h

Ok ali sada znam šta da tražim da se ispituje. A ovo što sam rekao vratio sam moju bobinu i ugasio auto, loše sam se izrazio. 😁 Ugasio sam i vratio moju bobinu. Ma ako je ona ja je kupujem i menjam, nije to filozofija. Ali me čudi kako par dana radi pa neku dan ne... Moram da nađem nekog majstora da je proveri.

mbole
Poruka: 10781
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h

Poruka od mbole » utorak, 8. okt. 2019. u 22:02h

Struja je zaguljena igracka :) upravo zato sto cesto ume tako da zeza.
Los kontakt, hladan lem, elektronska komponenta koja je na izdisaju, zica koja je unutra prekinuta a spolja izolacija cela, unutrasnja veza u bobini...
Nekad spoji, nekad ne, kad se ugreje tranzistor pocne da brljavi, ili izolacija na zici omeksa i vise ne drzi prekinutu zicu unutar nje u kontaktu...

Ma jasno je za gasenje, zavitlavam se malo :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

MikeTask

Poruka od MikeTask » utorak, 8. okt. 2019. u 22:25h

Ma jeste zaguljena stvar. Zato sam se i javio ovde jer ovi nazovi majstorima ne mogu da nađu kvar a meni treba neki savet. Najbitnije je da nije ništa opasno ali da moram da rešim to što pre. A sada imam i svoju dijagnostiku tako da je to još jedna prednost. Hvala na svim savetima. Pozdrav i čujemo se kad rešim problem.

van
VIP
Poruka: 7545
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h

Poruka od van » utorak, 8. okt. 2019. u 22:40h

Тај звук је од неопаљивања цилиндра , или више њих .
Бобина се пуни струјом нешто кратко , типа 3 милисекунде ,што је прекратко да би могла да се види бљесак лед диоде од струјног импулса . За то треба осцилоскоп . Може за сића лову да се направи , и да се користи рачунар и звучна картица , али то је територија добор познавања физике из средње школе и исто тако и електорнике . Без тога џаба осцилоскоп

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“