Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford dimi kad je hladan

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Nikola333
Poruka: 4
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2019. u 20:43h

Ford dimi kad je hladan

Poruka od Nikola333 » ponedeljak, 14. okt. 2019. u 20:53h

Pozdrav svima,kupio sam pre par meseci Ford Fusion 1.6 dizel 2005 godiste i primecujem da ujutru kad se upali hladan dimi nekoliko minuta(ponekad i malo duze) a vec kad se izadje na put dim prestaje. Pogotovu otkad je ovo hladnije vreme poceo je da dimi dosta vise i duze,dim je beo. Ne trosi gram ulja,motor radi savrseno,vuce dobro. Dobio sam 1000 potencijalnih kvarova,najcesce se pominju dizne,pa planiram da ih posaljem na dijagnostiku. Voleo bih da cujem vasa misljenja o ovome i savete.

Avatar korisnika
Petar
Poruka: 418
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 14:58h
Lokacija: Velika Plana

Re: Ford dimi kad je hladan

Poruka od Petar » ponedeljak, 14. okt. 2019. u 21:22h

Verovatno kondezacija.
Fiesta 1.6 s

Santino
Poruka: 176
Član foruma od: ponedeljak, 29. apr. 2019. u 14:23h

Re: Ford dimi kad je hladan

Poruka od Santino » ponedeljak, 14. okt. 2019. u 21:54h

To ti je normalno. I ja sam u pocetku mislio da nije nesto u redu jer ti kada gledas nazad a jos ako iza tebe ide auto sa upaljenim svijetlima tebi se bas cini zbog tih svijetala da ti auto dimi. To ti je sasvim normalno ujutro se zagledaj i kod ostalih auta svi izbacuju taj dim ili paru sta je vec.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford dimi kad je hladan

Poruka od Jozza » ponedeljak, 14. okt. 2019. u 22:21h

Ček da zazimi, dimi svaki dok je hladan, vodena para je to

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford dimi kad je hladan

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 14. okt. 2019. u 22:50h

Vodene pare kao produkta sagorevanja kod dizela ima mnogo manje nego kod benzinaca, a najviše je ima kod onih koji voze na plin. S obzirom da je ovo vreme ovih dana sve samo ne zima i da meni benzinci na plin još ne dime ujutru, a mi ne znamo koliko to tebi dimi auto, najbolje idi u servis odnosno na dijagnostiku.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“