Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » utorak, 22. okt. 2019. u 08:57h

Pozdrav svima muci me problem sa Focusom 2002 god 1.6 zetec pri prvom paljenju kada upali ko na tri cilindra da radi trokira gusi se i nece gas da primi i ugasi se sledece upali normalno sta bi moglo biti svecice i bombina zamenjeni i isto se desava samo kada je hladan ne znam vise sta da gledam dal je do klapne ili dizne mozda ,Ecu .Pozdrav i hvala puno u Zrenjaninu nisam nasao majstora za forda koji bi mogao resiti sta je . :wtf:

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od ljuba power » utorak, 22. okt. 2019. u 09:03h

evo imam jednog u radioni sa takvim siptomima,sinoć ga doterali....moguće svećice,bobina,dizna,....pijem kafu i krećem u dijagnozu

Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » utorak, 22. okt. 2019. u 09:23h

Molim te ako resis javi mislim ide on i ovako sve ali me nervira i hocu da auto bude ispravan skroz ne znam sta je svecice i bombina zamenjwni isto radi danas dam kontakt odradi pumpa iskljucim dam opet i upali normalno lepo ne trokira
Inace ja sam u Slovackoj sa njim bez problema 505 km u jednom pravcu samo to paljenje kada je hladan kao da ne dobija goriva ne znam sta bi moglo biti inace i nekad u voznji pa kada stajem stisnem kvacilo kocnica i ne uvek padnu obrtaji zatrese kada stanem smire se i ne variraju ...koji djavo ne znam

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od ljuba power » utorak, 22. okt. 2019. u 19:05h

ovom je sve ispravno-bobina,svećice,kablovi,dizne!samo nema kompresiju na trećem cilindru,pa je morala glava da se skine :(

Slika

Slika

Avatar korisnika
humper
Poruka: 103
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h
Lokacija: Nis

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od humper » utorak, 22. okt. 2019. u 19:58h

Imao sam isti problem. Na prvo paljenje ujutru zatrokira i ugasi se. Ponovo okrenem kljuc upali bez problema. Ako dva puta dam kontakt da pumpa napuni i onda kresnem upali bez problema. Navodno je bilo crevo pumpe, mada je tad menjan i filter goriva ali problem se vise ne manifestuje

Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » utorak, 22. okt. 2019. u 20:24h

ljuba power piše:
utorak, 22. okt. 2019. u 19:05h
ovom je sve ispravno-bobina,svećice,kablovi,dizne!samo nema kompresiju na trećem cilindru,pa je morala glava da se skine :(

Slika

Slika
Auuu moj i u voznji oseti se da povuce kada se da gas motor ne nabija pritisak u creva nisu tvrda normalno a sad neka glupost samo treba ceprkati sta je ...Kolko otprilike izlazi to sto je bilo kod ovog na slici ..poz
humper piše:
utorak, 22. okt. 2019. u 19:58h
Imao sam isti problem. Na prvo paljenje ujutru zatrokira i ugasi se. Ponovo okrenem kljuc upali bez problema. Ako dva puta dam kontakt da pumpa napuni i onda kresnem upali bez problema. Navodno je bilo crevo pumpe, mada je tad menjan i filter goriva ali problem se vise ne manifestuje
Isto druze tako i meni danas mu dam dva puta kontakt i upali lepo bez problema nema trokiranja ..... A koje crevo od goriva ako znas mozda ?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od ljuba power » utorak, 22. okt. 2019. u 21:44h

izgoreli izduvni ventili na trećem cilindru.dihtunzi,šrafovi glave 10 kom,maš.obrada,ventili,štelovanje ventila,rad,200-250e ukupno

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Neša » sreda, 23. okt. 2019. u 08:14h

То је повољна цена
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » sreda, 23. okt. 2019. u 10:51h

ljuba power piše:
utorak, 22. okt. 2019. u 21:44h
izgoreli izduvni ventili na trećem cilindru.dihtunzi,šrafovi glave 10 kom,maš.obrada,ventili,štelovanje ventila,rad,200-250e ukupno
Gde se nalazi filter goriva kod focusa mk1 kuipo sam onaj obican limeni sa dve cevke na krajevima kada sam bio kod majstora menjao ulje kazem da zameni a on nemas ti taj filter imas u rezervoaru e sad ne znam juce sam gledao bio je mrak nigde ga ne vidim kod rezervoara ?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od van » sreda, 23. okt. 2019. u 12:25h

Завучен је између резервоара и вертикалног дела пода , где се седи путник назад , са сувозачке стране , само ,наравно,споља .
Простор је веома узак , и то је по мени једна од глуљих дизајнерских решења . Али како је цео ауто добро дизејниран , оваква глупост може да се опрости .

peke
Poruka: 61
Član foruma od: utorak, 11. jun 2013. u 18:18h
Lokacija: Leskovac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od peke » sreda, 23. okt. 2019. u 12:48h

I meni se isto ovo desavalo,samo na prvom paljenju ,nekad upali i radi neravnomerno i onda podigne obrtaje i normalno radi .A nekad upali,trokira i ugasi se,okrenem opet i upali i radi normalno .Ja sam negde procitao da je neko ovo resavao ciscenjem klapne gasa,kod mene ne pomaze . Jel moguce da neki senzor pravi probleme ?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od 911s [SK] » sreda, 23. okt. 2019. u 18:20h

Problem je ili u lošim diznama ili u kućištu pumpe goriva u rezervoaru.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » sreda, 23. okt. 2019. u 20:48h

911s [SK] piše:
sreda, 23. okt. 2019. u 18:20h
Problem je ili u lošim diznama ili u kućištu pumpe goriva u rezervoaru.
Evo malo pre dva puta dam kontakt i upali super prvi put dam pogasi lampice iskljucim kontakt dam pumpa drugi put odradi i upali extra probacu tako jos par dana pa onda i ja sumnjam na pumpu da ima slab pritisak ...
peke piše:
sreda, 23. okt. 2019. u 12:48h
I meni se isto ovo desavalo,samo na prvom paljenju ,nekad upali i radi neravnomerno i onda podigne obrtaje i normalno radi .A nekad upali,trokira i ugasi se,okrenem opet i upali i radi normalno .Ja sam negde procitao da je neko ovo resavao ciscenjem klapne gasa,kod mene ne pomaze . Jel moguce da neki senzor pravi probleme ?
Ja sam drugi put skidao klapnu cistio ali nije prljava nema nesto garezi cista je ali i dalje a na ovaj fazon dva puta kontakt i pali super jbt ko da dizela palim zimi 5x grejaci da odrade ahhaha

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od van » četvrtak, 24. okt. 2019. u 10:52h

Показаће слабији притисак , али то није до електричне пумпе , него до њеног кућишта и флексибилних пластичних црева која пукну . Малтене нема фокуса који после 15 година нема проблем са тим . Црева могу да се купе нова , али је нисма успео да их заменим , Да буѕиш нака друга црева , гумена или какава већ нема смисла , спадну или пукну . Може да пушта притисак и на дихтунг гумици . И на крају после силне зезанције одеш и купиш ново кућиште са све пумпом .

Vlada95
Poruka: 90
Član foruma od: četvrtak, 21. sep. 2017. u 00:14h
Lokacija: Aradac

Re: Focus 1.6 zetec trokira gusi se

Poruka od Vlada95 » četvrtak, 24. okt. 2019. u 23:13h

van piše:
četvrtak, 24. okt. 2019. u 10:52h
Показаће слабији притисак , али то није до електричне пумпе , него до њеног кућишта и флексибилних пластичних црева која пукну . Малтене нема фокуса који после 15 година нема проблем са тим . Црева могу да се купе нова , али је нисма успео да их заменим , Да буѕиш нака друга црева , гумена или какава већ нема смисла , спадну или пукну . Може да пушта притисак и на дихтунг гумици . И на крају после силне зезанције одеш и купиш ново кућиште са све пумпом .
Pa to bi bilo i najpametnije ma videcu sta u ostalom hvala

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“