Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

lampica od ulja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

lampica od ulja

Poruka od SASA77 » sreda, 31. dec. 2008. u 19:00h

naime u ponedeljak ujutru oko 8 h upalim auto a on neugasi lampicu od ulja, racunam hladno je pa se malo ulje zgusnulo. ugasim ga pa ga ponovo upalim opet ista stvar i tako par puta. ni u jednom paljenju nije radio duze od 5-10 sekundi. na kraju odustanem zovnem taxi posto sam imao nesto zakazano. zavrsim to sto sam imao, krenem kuci usput kupim novo ulje i filter, nazovem majstora koji mi odrzava auto on mi kaze da postoji mogucnost da je otisla osovina sa razvodnika koja okrece pumpu (ko je imao sestaka zna o cemu govorim). ja kazem da nije jer bi tada prvo zmirkala po malo, zatim on kaze zameni ulje i filter pa ako i dalje bude zezala doci cu da pogledam. da zavrsim dodjem kuci posto nemam garazu reko da ga pomerim 2 metra napred da bi stajao na ravnom kad budem menjao ulje, upalim ga kad ono sve normalno, lampica se ugasila jos pri samom verglanju tj. dok auto jos nije upalio. ugasim ga pa ga ponovo upalim sve funkcionise normalno. auto je od tada presao oko 700 kilometara i nepravi nikakav problem. ulje nije zamenjeno inace u njemu je bergolajn 10-40 mineralno. interesuje me da li je iko imao ovakav problem i kako ga je resio.

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: lampica od ulja

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 31. dec. 2008. u 22:01h

-Moguce da zica od davaca ima prekid ili nije dobro nataknuta
-Crkava davac ili zaglavljuje
nema trece
Slika

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: lampica od ulja

Poruka od BaneBG » sreda, 31. dec. 2008. u 23:46h

... ima i trece, a to je jedan mali gremlin koji se zavuce i samo pravi sr***a! :D

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » sreda, 31. dec. 2008. u 23:58h

Scorpio 696 imam jedno pitanje za tebe, mislim da si ti najiskusnija osoba na ovom forumu sto se tice toga. naime probao bih da namestim satic za merenje pritiska ulja ali neznam gde bih ga stavio mislim na istrument tabli. pa posto si ti tvoju tablu toliko promenuo sigurno imas neko resenje, ili da uzmem satice od taunusa gxl pa da ih negde uglavim. sta mislis?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: lampica od ulja

Poruka od van » četvrtak, 1. jan. 2009. u 16:05h

Ima i nesto sto nije ni 1. ni2. ni 3. nego je nulto . Menjaj ulje i filtere na vreme i gledaj sta sipas u motor .
API SL, SJ ...
Za satic od taunusa ti treba T racva da bi radio i manometar i lampica .

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » četvrtak, 1. jan. 2009. u 17:11h

menjam ulje na svakih 5000 km. taj bergoline mi je nekako najsigurni zato sto je u konzervi a ne u plasticnoj ambalazi. a t racvu cu naci, imam prijatelja koji ima fordov odpad tako da mi nije frka za delove.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: lampica od ulja

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 1. jan. 2009. u 18:32h

Bolje kupi merač pritiska koji radi na struju, odnosno ima električni davač.

Jel ti već imaš te satiće od GXL-a?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » četvrtak, 1. jan. 2009. u 19:19h

kako radi taj elektricni i nasta se povezuje. satice mogu da nabavim lako, tako da mi oni nisu problem.

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: lampica od ulja

Poruka od Scorpio 696 » četvrtak, 1. jan. 2009. u 19:55h

Pa u principu satic mozes staviti bilo gde.
Ja sam moj (vacum meter) ubacio umesto onog malog auta a njega izmestio u onaj deo gde stoji trip computer (predjasnji vlasnik je jako bio vezan za taj deo) koji ja nemam.
Ali i meni je u planu pritisak ulja i jos sitne gluposti cisto da dobijem oko 3-4 satica radi lakse ugradnje.
.._______________________________________
/.......................................................\__O___________________________________________
I.........................................................I......O
I.........................................................I........O
\________________________________________/______O______________________________________
Ovo je neki plan za buducnost (produzetak table i blagi pad na c konzolu).
Mislim da za elek. treba el.davac.
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: lampica od ulja

Poruka od van » četvrtak, 1. jan. 2009. u 22:38h

T racva ne postoji kao fabrisku deo , moras da je napravis . Svi ti matori fordovi koji su imali instrument za pritisak ulja , nemaju lampicu za ulje i obratno . A veruj mi , lakse se vidi upljena lamepica nego kazaljka koja stoji tik iznad crvenog na leru . V6 motori imaju 2.5 bara radni pritisak ulja , sto je nisko ako uporedis sa drugim motorima , tako da je otklon kazaljke ionako mali . Ovo ti sve govorim iz licnog iskustva , posto to ima u kapriju .

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » četvrtak, 1. jan. 2009. u 22:41h

ja sam mislio da ga stavim iznad mesta za radio. rupa je kao za radio tako da mislim da moze da stane, s tim sto bi stavio jos neki cisto da nebude sam.

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: lampica od ulja

Poruka od goja » petak, 2. jan. 2009. u 13:14h

v motori imaju oko 1.5do2 bara na leru kad su obrtaji na 900 do 1000 sto je za njih najbolje i kad je motor na radnoj temperaturi a ccim pipnes gas treba da ode na 4 bara kako je i fabrika propisala...sve ispod toga vice da nesto ne uualja sa motorom... slazem se sa tobom,van da je kazaljka malje upadljiva od lampice ali kad se naviknes,cesto ti oci lete na bas taj satic...stvar navike...a i ljepse je kad vidis kako kazaljka oscilira na stiskanje gasa... ;) a moze se staviti i veci instrument pa da se vidi...ja navijam za satic,,definitivno. ;)

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: lampica od ulja

Poruka od Scorpio 696 » petak, 2. jan. 2009. u 16:24h

Kod mene je lampica na nezgodnom mestu (ne vidi se kada skreces)
A kada se upali i svetli vec je kasno.
Ja planiram pravi manometar da ubacim (onaj sto se stavlja na cevi za grejanje)
s tim da bi trebao da ga preradim da lici na nesto pre nego ga ubacim.
Slika

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » petak, 2. jan. 2009. u 17:00h

ta T racva ima na granadi. znam zato sto sam je imao. van je upravu kad kaze da se mnogo bolje vidi lampica. kad zasija bas kopa oci. ja bih satic ubacio samo da proverim sta me zeza, da li je taj automat ili mi riknjava motor.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: lampica od ulja

Poruka od 911s [SK] » petak, 2. jan. 2009. u 17:32h

Koji motor i koje godište ti bila ta Granada?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: lampica od ulja

Poruka od goja » petak, 2. jan. 2009. u 17:33h

e,ondak,GXL....

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » subota, 3. jan. 2009. u 00:24h

911s mislim da je bila 83-4 nisam siguran motor je bio 2.0 liniski pa 2.0 v6 pa 2.8 v6 anjspric ali sa ka glavom. inace imala je ghia opremu. mogu da ti postavim slike da vidis.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: lampica od ulja

Poruka od 911s [SK] » subota, 3. jan. 2009. u 01:56h

Kači slike te Granade u temu o tvom autu. Zanima me kompletno ta Ghia, nisam do sad video ni jednu kod nas.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: lampica od ulja

Poruka od SASA77 » subota, 3. jan. 2009. u 11:29h

postavljene slike. nisam mogao naci slike motora da i njih postavim.

Avatar korisnika
kimaa1
Poruka: 34
Član foruma od: subota, 29. nov. 2008. u 13:35h
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: lampica od ulja

Poruka od kimaa1 » subota, 21. feb. 2009. u 12:19h

Mislim, zasto bi stavljao satic kad imas lampicu? nista specijalno ne dobijas,jedino ako volis da se mrdaju kazaljkice? ;) jer on ili ima ili nema pritisak,ako nema dodje mehanicar sa manometrom,proveri jel pumpa ili davac i cepas dalje :D

4. Danas se prodaju svakakva ulja, proces proizvodnje istih? kupe cisternu, dodje kupac,koju ces boju? aha castrol,shell,esso? upakuju mu lepo i do nas stize smece...btw poznajem coveka koji je to radio. Uradili smo pre dva meseca generalnu na Golf I i ujutru nece da ugasi lampicu (a pumpu smo naravno proverili) zameni davac,sutra ujutru isto... ako auto stoji malo duze nece da povuce ulje. i predlozimo mu da zameni ulje... sto je naravno resilo problem. moze se desiti i kod zamene filtera na golfu,da morate da odvrnete malo filter da krene ulje i odmah zavrnete da bi ugasio lampicu. moja preporuka je Nisotec (valjda se tako pise :D ). isti lik koji je pravio falsh ulje je pokupio 5-6 vrsta ulja i odneo u grcku na proveru, i jedino nisotec i modrica(optima) valjaju... ja sam ipak za nisotek :D


ne znam za ta' metalni bergoline ali je meni trosio njega kao i jos jednom prijatelju.
Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“