Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od M.M.L. » sreda, 12. jan. 2022. u 14:39h

Ako je na 100C napon 5V implicira da kada je napon mali da je temperatura visoka, a ti bas takvu gresku imas. Moguce je da te jebe taj senzor ili ozicenje do njega i da spaja na masu.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » sreda, 12. jan. 2022. u 15:27h

Ali onda bi kratak spoj bio uvek dok je hladno i racunar bi ocitavao visoku temperaruru uvek a on ne ocitava. Kao da ocita samo u trenutku kad se da kontakt a onda cita ok.

Mada ostaje nam samo da nagadjamo. Majstor mi se jos nije javio, moracu da se cujem sa njim da vidim ima li novosti.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » sreda, 12. jan. 2022. u 20:35h

Cuo sam se sa majstorom, kaze da je parkirao napolju ispod drveta u hlad i ovih dana je probavao ujutru i uvece i uvek je palio bez problema, kao za inat...

Mora da popravi mikroprekidac na haubi, verovatno je crko posto auto ne prijavljuje vise da je hauba otvorena i da fizicki pregleda senzore temperature na DPF-u mada on veruje da je tu sve ok jer kao sto @mbole senzor ne moze sam od sebe da se popravi i sem ako su zice ogoljene, nije sigurno do njega.

Oni sto mi on savetuje je da proverim verziju SW-a (softvera) na racunaru i vidim da li ima novija verzija koja dozvoljava da se auto upali kad se javi ova greska jer zna da na drugim Fordovima (i kod drugih proizvodjaca) moze auto da se upali. Ovo nije resenje mog problema ali cu bar moci da upalim auto a i od rada on ce da se ugreje pa ce greska sama mozda i nestati. Da li ima neko upucen u problematiku sa SW verzijama na SMaxu i da li ima uopste verzija koja dozvoljava paljenje auta ako je podignuta P244D greska? Da li auto moze da se upali ili meni nesto drugo sprecava paljenje auta?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » četvrtak, 13. jan. 2022. u 12:51h

Koliko sam video, postoji izmena softvera, ali je ona vezana za promenu parametara, to jest povecana je tolerancija za P244D.
Sad... koja je verzija kod tebe, i da li je to resenje... ne mozes znati dok se ne okaci.
Ljuba ti je u NS, i koliko se secam, ima IDS, pa to mozes kod njega da zavrsis.

To sto zezne samo kada dajes kontakt, nije tako neuobicajeno.
Nije obavezno da sve uvek bude "pun" kratak spoj, ili "sve je u redu". Postoji i gomila "sive zone" izmedju.
U trenutku kada bilo koje kolo dobija napajanje, postoji "strujni udar" da ga tako nazovem, koji u granicnim slucajevima moze da protrci kroz izolaciju koja je ostecena "na ivici" ili slicno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » četvrtak, 13. jan. 2022. u 14:06h

Znam da ovo nije resenje (update SW-a) a koliko sam i ja procitao, izgleda da i dalje ne dozvoljava da se auto upali vec je izvrsena ajd da kazem kalibracija pa auto ne pali tako lako P244D gresku.

Cekam da elektricar proveri senzore tj instalaciju od njih i da vidim sta kaze a ako nista ne nadje idemo kod sledeceg, moram to resiti sad dok je hladnije jer ako ugreje, niko nece hteti da trazi gresku na autu koji radi kako treba.

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 13. jan. 2022. u 17:26h

Ljuba se ponudio, a ti ne ides :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » četvrtak, 13. jan. 2022. u 17:37h

Pa otisao sam prvo do elektricara jer imam problem sa strujom a ovaj elektricar je vec upucen u problem jer mi je proveravao masu , akumulator i sve sto sam radio u vezi ovog problema.

Recimo moj majstor koji mi odrzava aute me je uputio kod autoeletricara, zna on neke osnovne stvari ali on je pretezno mehanicar a ovo je problem za elektricara.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » subota, 15. jan. 2022. u 15:49h

Preuzeo sam auto od elektricara. Svi senzori na DPF-u ( ima ih 3) su ok fizicki, nema nikakvih ostecenja instalacije. Pregledani kablovi kod mase, ociscen dzek i njegovi konektori za svaki slucaj (mislim da tu idu kablovi od senzora polozaja volana, izmedjuostalog). Jedino nije menjan mikroprekidac haube, on je integrisan u bravu i rece majstor da bi se morala menjati cela brava sto nema smisla raditi zbog mikroprekidaca.

Inace auto je palio bez problema i na -7 napolju, od ponedeljka majstor probava na raznim temperaturama, ujutru i uvece pali nebi li izazvao gresku, tako da ono potrefilo me da se greska ne pojavi sve ove dane dok je kod majstora. A kad se budem najmanje nadao ima da me usere...

Ostaje mi da posetim lika u NS (Vlado se isto zove) da pregleda ECU i SW na njemu, kaze mi majstor da je jedan od najboljih u NS sto se tice ECU, mnogi elektricari salju kod njega racunare kad su za popravku ili neku SW intervenciju. Jedino jos na to sumljamo, jer je ECU i SW na autu cackan kod prethodnog vlasnika.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » subota, 15. jan. 2022. u 19:03h

jer misliš na vladu sa avijatičarskog naselja

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » subota, 15. jan. 2022. u 21:13h

Mislim da je to taj, on je u Avijaticarskoj ulici, na kraju. On kaze da je jako dobar da iz Autostarta isto salju tamo racunare. Sad da li ima jos neko dobar (a znam da ih ima par i u NS i u Veterniku) ovoga mi je ovaj Vlado preporucio.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » subota, 15. jan. 2022. u 23:12h

pegaz piše:
subota, 15. jan. 2022. u 15:49h
... Jedino jos na to sumljamo, jer je ECU i SW na autu cackan kod prethodnog vlasnika.
Sad nam to kazes, nakon 10 strana poruka :doh:
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » subota, 15. jan. 2022. u 23:59h

da,to je vlada sa avijacije...ali ne bih ja na tvom mestu dirao ECU i nosio po gradu! bez da mu vidim neke parametre..

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 16. jan. 2022. u 09:17h

mbole piše:
subota, 15. jan. 2022. u 23:12h
pegaz piše:
subota, 15. jan. 2022. u 15:49h
... Jedino jos na to sumljamo, jer je ECU i SW na autu cackan kod prethodnog vlasnika.
Sad nam to kazes, nakon 10 strana poruka :doh:
Pisao sam ja o tome ovde i da je cackao sa SW prethodni vlasnik (mislim da je strana 8 ).
ljuba power piše:
subota, 15. jan. 2022. u 23:59h
da,to je vlada sa avijacije...ali ne bih ja na tvom mestu dirao ECU i nosio po gradu! bez da mu vidim neke parametre..
Ljubo ako ti sumnjas na nesto, mozemo se dogovoriti da pogledas ali i elektricar i majstor u Apatinu su proveravali razne parametre i nisu nista nasli tj sve je ok kad radi auto.

Problem je sto auto uvek zavrsi kod majstora kad sve radi tj proradi i onda ne mogu da nadju nikakvu gresku. Mehanicki, pali auto na po kljuca, mirno radi, regeneracije se pokrecu a sa strane dijagnostike opet sve ok, nikakvih gresaka, dobar diferencijalni pritisak na DPF-u, temperature na senzorima i onda majstori samo slegnu ramenima i kazu sve je ok.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 16. jan. 2022. u 11:16h

šta znači dobar dif.pres.?koliko je u leru a koliko je u vožnji??zovi me od nedelje

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 16. jan. 2022. u 12:02h

Ako sumnjas na to da je zacepljen DPF, to smo posumljali jos pre dve godine, tj kad sam rekao majstorima problem prvi put, svi su pomislili da je DPF zacepljen, da pokusava da uradi regeneraciju, nabije preveliku temp i podigne gresku. A onda kad sam im objasnio da se to desava kad auto odstoji po N sati i bukvalno se zaledi onda su svi rekli da je to nesto drugo, budalastina, da nema ta greska nikakvog smisla i da je to problem sa strujom i poslali me kod elektricara.

Vlada je proveravao DPF. U leru pri ler obrtajima i u leru pri velikom gasu, rekao je da je odlican a voznji niko nije proveravao (da ja znam) rekose da deluje sve ok pogotpvo sto uredno radi regeneracije, nema nikakvog dima nazad, uredno se vozi. Pera Maksim je pre dva meseca isto proveravao DPF, cak je stavljao i kamericu unutra da proveri sace, isto rece da je sve ok. Ja sam jedno vreme dijagnostikom pratio kad upali regeneraciju pri kojoj temp, da li se dpf_load i dpf_soot_ld smanjuju i sl.

Jedino na sta sumnjamo je na to cackanje od prethodnog vlasnika po ECU i menjanje softvera na istom. Da li je samo zamenio verziju softvera ili je jos nesto ceprkano i modifikovano to ne znam i to zelimo da proverimo.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » nedelja, 16. jan. 2022. u 15:40h

pegaz piše:
subota, 15. jan. 2022. u 15:49h
Preuzeo sam auto od elektricara. Svi senzori na DPF-u ( ima ih 3) su ok fizicki, nema nikakvih ostecenja instalacije. ...
Ako ti nije naplatio jedno 150 eur pregled, pregledali su instalaciju do mojega :)
Nije pregledao instalaciju onako kako treba u tvom slucaju.
Posto je to posao za vise sati rada.
Dzabe merenje kada nije u problemu i zagledanje snopova spolja.
Moraju da se otvore snopovi i pregledaju pojedinacne zicice.
Celom duzinom.
Dovoljno je minimalno ostecenje izolacije da napravi problem. I to ostecenje uopste ne mora da se vidi na celom snopu. Moglo je da nastane jos u fabrici kada je snop pakovan, i onda vremenom da polako oksidise, siri se...

Jesenas sam jurio jedan takav kvar na zetovom stilu (i to sam tacno znao u kom je snopu, pa mi je trebalo 5-6 sati).
Snop.. nedirnut, nikada otvaran. Unutra izolacija na zicici nagnjecena u duzini manjoj od milimetra, na par mesta.
Posto su sve ostale zicice u snopu nedirnute, a ta je bila bukvalno u sred snopa, to je osteceno jos u fabrici. Posto nije moguce da jednom kad se uveze u snop, bude samo ona ostecena, a ostale nedirnute.
Vremenom, krenulo da korodira, vidis zeleni oksid bakra, nekad ima kontakt nekad nema...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 16. jan. 2022. u 16:22h

Sta da ti kazem, ja sam rekao sta da se pregleda a majstor mi je rekao sta i kako treba.

Majstor kaze da postoji prekid u izolaciji on bi se manefestovao i kad je napolju toplo (sirila bi se instalacija) i hladno (skuplja se) a i verovatno sve izmedju bas zbog sirenja oksidacije. Proverio je same senzore da vidi da nisu oni losi ali sve je ok. Kod mene je specificno da se desava samo kad je bas hladno ono od -5, -6 i manje znaci ne kad pocne da zamrzava nego bas kada je hladno.

A opet kod njega je palilo i na -7 a ja jutros probao na -2 nikakav problem. Bio sam i kod drugih i ono u fazonu, sto si mi doneo auto kad sve radi sta ja sad da gledam kako da nadjem gresku, teleportuj se kad se opet javi...za godinu dana verovatno se opet javi...

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4528
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 16. jan. 2022. u 17:21h

pegaz piše:
subota, 15. jan. 2022. u 15:49h
... Jedino jos na to sumljamo, jer je ECU i SW na autu cackan kod prethodnog vlasnika.
A sta je konkretno "cackano" oko ECU-a i SW-a?

Tema je dosla do 13. strane, ljudi pokusavaju da ti pomognu a ti svaki savet izignorises i oteras auto "kod svog majstora"

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » nedelja, 16. jan. 2022. u 17:46h

Evo ti jedne hipoteze...
Ako se dobro secam, to se tebi uvek desavalo nakon puta i kada je bilo debelo hladno. Daklem, ne samo hladno.

Recimo da je osteceno mesto dovoljno nisko da bljuzgavica, sneg, voda... sta god, mogu da dopru do njega ili do snopa. Ne moraju uopste da udju unutra.
Tokom noci to sto je uslo se lepo smrzne, prosiri, izvrsi pritisak na nekom mestu.
Taj pritisak je dovoljan da ostecenje dodje do izrazaja.
Onda se to otopi, pritiska vise nema, i nema ni greske.

Jbg... nazalost neki kvarovi ne mogu da se rese na proste nacine, vec zahtevaju da se stari kompletno rasture, pregledaju...
Koliko god se nama to ne svidjalo...

Mislim da cu ovde da zavrsim sa davanjem saveta...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 16. jan. 2022. u 18:17h

Nedeljkovic piše:
nedelja, 16. jan. 2022. u 17:21h
pegaz piše:
subota, 15. jan. 2022. u 15:49h
... Jedino jos na to sumljamo, jer je ECU i SW na autu cackan kod prethodnog vlasnika.
A sta je konkretno "cackano" oko ECU-a i SW-a?

Tema je dosla do 13. strane, ljudi pokusavaju da ti pomognu a ti svaki savet izignorises i oteras auto "kod svog majstora"

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Druze da znam sta je radjeno bilo bi super. Prosli vlasnik je rekao da je menjan SW i to sam objasnio na 8 strani, sta je tacno radio nije mi rekao, mogao je i ovo da mi ne kaze. Takodje sta to ja nisam poslusao? Sve sam detaljno opisao sta je radjeno tokom ove 3 godine bas zato ako neko naleti sa slicnim problemom. Bio je kod 4 majstora, dva elektricara i dva mehanicara (koji su hteli da pogledaju kad je sve radilo) sve i svasta su proveravali i zatezali "za svaki slucaj" i nakon toga sve radi ok, mi se ponadamo da je sve ok a onda nakon godinu dana novo nanovo...
mbole piše:
nedelja, 16. jan. 2022. u 17:46h
Evo ti jedne hipoteze...
Ako se dobro secam, to se tebi uvek desavalo nakon puta i kada je bilo debelo hladno. Daklem, ne samo hladno.

Recimo da je osteceno mesto dovoljno nisko da bljuzgavica, sneg, voda... sta god, mogu da dopru do njega ili do snopa. Ne moraju uopste da udju unutra.
Tokom noci to sto je uslo se lepo smrzne, prosiri, izvrsi pritisak na nekom mestu.
Taj pritisak je dovoljan da ostecenje dodje do izrazaja.
Onda se to otopi, pritiska vise nema, i nema ni greske.

Jbg... nazalost neki kvarovi ne mogu da se rese na proste nacine, vec zahtevaju da se stari kompletno rasture, pregledaju...
Koliko god se nama to ne svidjalo...

Mislim da cu ovde da zavrsim sa davanjem saveta...
I to smo pomislili ali recimo prosle godine se nije uopste vozilo jedno vreme pre toga, stajao auto na parkingu a pre toga bilo suvo...kao sto rekoh nece majstori da se bakcu kad sve radi, mogu ja reci da rasture auto i sve provere zato sto mozda negde ima prekid kad oni kazu da nema potrebe...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » utorak, 7. mar. 2023. u 13:48h

Da javim dobru vest za sve koji su pratili ovu temu.

Ovo je prva zima da nisam imao problema sa paljenjem (tj da mi auto ne dozvoljava da ga uaplim). Jeste da je zima bila blaga ali sam auto dosta cesce palio/vozio i palio je bez problema na -4, -5. Medjutim, mislim da je sam problem resio @Ljuba prosle godine u ovo vreme.

Naime, prosle godine sam bio kod Ljube da proveri DPF i rekao mu za ovaj problem i da kad se desi, sve sto treba da uradim je da sacekam da malo ugreje i da prodrmam akumulator i kleme i da ce greska nestati i auto ce se upaliti. Iako je bilo toplo napolju i nije bilo nikakve greske, auto je normalno palio, Ljuba nije bio lenj, skinuo je sve oko akumulatora i sam nosac akumulatora da bi tacno ispod nosaca nasao dve zice koje su ispale iz vodjica/lezista i koje su bile prignjecene sa nosacem. Ispravio ih je, proverio da nisu ostecene i vratio ih na mesto. Moguce je da su one pravile problem pa kad ja prodrmam akumulator i kleme, pomerim ove zice i greska nestane. Kako je napolju vec bilo toplo, morao sam da cekam hladne dane tj sledecu zimu da vidim da li je problem resen.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“