Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » nedelja, 5. apr. 2020. u 18:01h

ljuba power piše:
nedelja, 5. apr. 2020. u 14:12h
to ima smisla u slučaju da mu nešto vuče struju dok auto miruje.što nije slučaj,jer je bio na proveri i nema neki potrošač što vuče struju na kvarno
U retkim slucajevima, desava se da neki potrosac miruje par sati i tek onda iz cista mira "okine" i pocne da vuce struju.
Neko je i ovde na forumu imao slican problem, samo sto je kod njega problem bio regler ako se ne varam, koji posle 2-3 sata pocne da prazni aku.
A nije tesko isprobati, kad vec auto ionako stoji danima.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 5. apr. 2020. u 19:05h

ima i toga ali,bio je na proveri i ništa ne "okine"

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 5. apr. 2020. u 20:04h

Markedjani piše:
nedelja, 5. apr. 2020. u 17:19h
Vidi, pričaj mi malo o problemima sa parkiranjem meni koji sam na Ceraku ;)

Isti slučaj kao i kod mene, samo što ja uzmem parkiram auto... skinem aku, dopunim i posle vratim.

Mene makar ne mrzi, jeftinije mi to nego da menjam stalno akumulatore... pošto pretežno imam kratke relacije i imam sličan problem kao i ti.

Al ako ti to rešenje ne odgovara... onda nemam pametno a jeftino rešenje osim onih gore skupocenih boostera al ni to ne paše pod haubu.
Ne bi mene mrzelo da samo treba da skinem poklopac od akumulatora, skinem kleme i odnesem ga u stan. Ja moram da izvadim ceo filter vazduha da bi izvukao akumulator koji stoji ispod soferke i to je laksi deo posla, vratiti sve nazad to je zurka pogotovo filter vazduha (a probali smo i samo poklopac filtera da izvadimo i nista nije bilo lakse) i nije mi jasno kako su to dizajnirali da se i majstori muce a ne obican covek.

Sto se tice necega sto se aktivira nakon par sati i krene da srce aku, za to mi majstor ne moze garantovati da nema toga jer za tako nesto treba poseban instrument koji moze 'n' sati da meri potrosnju. On je tokom dva dana vise puta pobudjivao auto na razne nacine i onda cekao 45 min da radi merenje i bilo je ok.

Razmisljam nakon ovoga da odvezem auto u Autostart da sve pregledaju jer znam da oni imaju svu opremu (Bosh) za proveru elektricnih sistema na autu pa da sve provere jos jednom ukljucujuci i akumulator na aparatima za ispitivanje a ne preko plus kleme i mase.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 5. apr. 2020. u 20:21h

pa vlada ti radi u boschu,autostartu.vidi sa njim za to ispitivanje i jel imaju opremu

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 5. apr. 2020. u 20:34h

To i planiram jedino sto on nema uredjaj za ispitivanje akumulatora (bar tada nije imao) inace bi sve odradio kod njega.

Avatar korisnika
bellum64
Poruka: 218
Član foruma od: ponedeljak, 24. sep. 2012. u 19:13h
Lokacija: loznica

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od bellum64 » nedelja, 5. apr. 2020. u 23:47h

ja sam imao problem sa curenjem struje i reglerom i ima i tema.
tek posle oko 2h regler je iz nepoznatog razloga vukao preko 2A struje
ispitivao prostim unimerom prebacenima na merenje ampera i ostavio da vidim sta se desava jer kod majstora posle sat vremena sve u redu a kada se vratim kuci i ostavim preko noci ujutru prazan akumulator
viewtopic.php?f=49&t=33083

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » ponedeljak, 6. apr. 2020. u 08:36h

Prostije ti je da sledeci put zapises koliko je bio pun aku, i skines jednu klemu.
Nakon par dana, nakacis klemu, i vidis koliko tada kaze da je pun.

Bar ces imati neku smernicu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » ponedeljak, 6. apr. 2020. u 15:03h

Nisam raskacinjao klemu jos ali sam danas proverio i za skoro 3 dana otislo je 2% (sa 69 na 67%) sto je manje od 1% na dan, otisao sam u nabavku (obilaznim putem, da malo duze vozim) i napunio se na 71% tako da mislim da tu nema nekog nenormalnog trosenja dok auto ne radi vec da je to samo moj rezim voznje koji u zimskom periodu ne uspe da dopuni akumulator kako treba.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » petak, 12. feb. 2021. u 09:40h

Posle skoro tacno godinu dana (cak je i vreme bilo isto, dobro ispod nule, sto i mislim da pravi problem), ponovo isti problem ali potpuno isti....

Znaci auto se nije voozio 2-3 nedelje i planirao sam danas da odvezem na dopunu akumulatora jer od kad radim dopunu na nekih 3 meseca vise nemam problema da mi prijavi da je akumulator prazan.

Sedam u auto, dajem kontakt, sve normalno, akumulator ok (ne prijavljuje da je prazan), ali izbaci samo "Service Enigne Now" i nece da upali tj uopste nece da vergla, okrenes kljuc nista se ne desava. Nakacim dijagnostiku, potpuno iste greske kao pre godinu dana (Code P244D - Exhaust Temperature Too High for Particulate Filter Regeneration, Bank 1, Additional Fault Symptom: Emergency Position not reachable ili Component or System over temperature... ). Resetujem greske, ali cim dam kontakt ponovo se vrate. Zovem mehanicara, kaze te greske nemaju veze sa vezom (napolju -8 a kaze previsoka temperatura) negde ima neki spoj ili nema dobar spoj (jako hladno pa se metal skupi pa ili napravi negde neki spoj ili nema dobar spoj).

Zovem autoelektricara i on kaze da je to samo posledicna greska nesto je drugo problem ali cudi sto auto nedozvoljava da ga upalis. Pricam mu za problem sa masom koji sam imao, on misli da to nije problem sa masom jer bi se on drugacije manefestovao i da bi sad bilo idealno kad bi za par dana (tj posle praznika jer sad je prebukiran) mogao da "teleportujem" (bukvalno ne znam kako cu da ga preslepam sa malog krcatog parkinga iza zgrade..) kod njega na kanal da sad trazi sta je problem jer ako upali jako ce tesko biti naci sta je.

To se upravo desilo prosle godine, cim je malo ugrejalo i auto se otkravio, upalio je i radio bez problema, resetovane greske, nisu se javile vise i samo je dotegnuta minus klema. Posle toga je nadjeno da je u minus klemi bio mali limcic koji nije dozvoljavao da se ona stegne dobro ali to smo nasli nakon 20 uspesnih paljenja i 250 predjenih kilometara ali tada je vreme vec bilo lepse i temperature iznad 10 stepeni. Dogovorio sam sa autoelektricarem da probam da ga uaplim kad malo otopli a da ce on za dan dva da navrati do mene da proba par stvari da proveri na parkingu pa ce mo videti sta dalje.

Meni ovako laiku deluje da je ovde neki problem kod modula za paljenje (imobilajzer ili kako se vec zove ), neki ili kratak spoj ili los spoj i on nedozvoljava da se auto upali jer nema nikakvog verglanja

Sta vi mislite? Da li je neko imao slican problem?
Mali update, istrazivao sam malo na stranim forumima, sta god je izazvalo P244D gresku (nesto drugo ili je sam senzor na DPF-u u problemu kad opadnu temperature) brisanje DTC gresaka nece pomoci vec se mora resetovati EGT vrednosti inace komp nece dozvoliti da se auto upali sto se kod mene i desava. Obrisem greske ali se oni odmah vrate i auto nece da upali...
You must perform p244d reset with ford diag, not only dtc delete.
Yes, I managed to reset EGT values with FORscan and car start.
Posto imam FORscan samo da nadjem opciju gde se resetuje EGT pa da probam posle posla. Ako neko zna nek javi.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od Nedeljkovic » petak, 12. feb. 2021. u 13:41h

Zasto ne ugasis dpf i ne resis se muke

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » petak, 12. feb. 2021. u 13:52h

Dok ne vidim kako ce ici provera automobila na tehnickom od ovog leta DPF ostaje, pogotovo sto uredno radi regeneracije...ovde je senzor problem a i od prethodnog vlasnika sam saznao da je vec menjao jedan od senzora temperature.

Samo me cudi sto je Ford napravio ovako ogranicenje, da ti ne mozes da upalis auto ako imas ovu gresku bar da su dozvolili da vozis auto u safe modu, da mozes do majstora da dodjes a ne auto mrtav a onda ti svi govore kako ta greska nema veze sa paljenjem i da je neki drugi problem.

Sad sve ima logike, prosli put kad je auto proradio, otoplilo je napolju i ja sam mislio da je sa ovim problemom gotovo ali ce se verovatno ispostaviti da nije masa bila problem (sto mi je i govorio autoelektricar) ali greska se nije vise vracala...sve dok nije temperatura pala dobro ispod nule i ja bas tada krenuo da upalim auto...
UPDATE: Sad sam se cuo sa prethodnim vlasnikom auta i on mi je rekao zanimljive informacije.

On je auto u vecini slucajeva odrzavao u Grandu (posto se vodio na firmu) i u jednom trenutku su mu i azurirali softver na racunaru. Posle nekog vremena pojavio mu se isti problem kao meni sad, greska sa senzorom temperature i auto nece da upali. Tada su mu i zamenili taj senzor i sto u Grandu i problem se opet povremeno pojavljivao i nisu mogli nikako da rese. Onda je otisao u svima poznati servis u Pinosavu gde su mu rekli da ta verzija softvera pravi probleme i stavili mu neku drugu i problem se vise nije javjao.

Cim je cuo kakav problem imam odmah me je pitao da li sam nesto radio u Grandu (i stvarno jesam, menjao sam par stvari koje nisam nasao polovne/zamenske ili je ponuda za original bila ok) jer postoji mogucnost da su mi ponovo azurirali softver.

Sad sam totalno zbunjem, niska temperatura, senzor prijavljuje da je visoka temperatura, nece da upali, problemi u softveru....

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » subota, 13. feb. 2021. u 15:39h

Majku mu izgleda je opet masa problem...

Malo ugrejalo pa reko ajde da probam da upalim, ma kakvi ista greska nece da vergla. Reko ajde da proverim kako je masa vezana za sasiju, sraf stegnut momacki sve deluje ok i reko ajde malo da drmnem kabal koji ide od minus kleme, pa se savija po 90° kroz plasticnu zastitu i posle se srafom veze na sasiju. Dam kontakt, nema vise service engine now, probam da upalim, na po kljuca, majku mu...pa jel moguce da je opet masa ili nesto vezano za nju. Doduse ima tu jos nekih kablova (vidi se dole na slici), neki su vezicom vezani bas za taj kabal koji ide od minus kleme, nesto sam mrdnuo i upali. Evo sta sam 'dirao'

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » subota, 13. feb. 2021. u 17:00h

Bar si otprilike locirao problem.
To mora elektricar da raskopa da vidi sta je u pitanju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » subota, 13. feb. 2021. u 17:17h

Ide sutra kod elektricara pa ce sve da pregleda sto se tice tih kablova i da dopuni akumulator (dopunjavam na 3-4 meseca).

Prosto neverovatno da neki prekid u kablovima (ili neki problem sa masom) izazove pogresno citanje sa senzora na DPF-u i onda se aktivira zastita racunara da ne mozes da upalis auto i bukvalno ostanes zaglavljen na putu...

Takodje rekao bi da izgleda sama niska temperatura utice na taj prekrid, da li se neka zica/kontakt pod dejstvom hladnoce skupi i nastane problem nemam pojma ali dok je toplo sve je bilo ok.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od mbole » subota, 13. feb. 2021. u 22:18h

Nista neverovatno. Neki deo lelektronike ostane bez napajanja ili dobija prenizak napon..
Racunar tumaci na osnovu podataka koje dobija, a dobija gluposti.
Ili sam racunar nema napajanne kako treba, pa "odlepi"

Sent using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » utorak, 16. feb. 2021. u 16:44h

Dovezao sam danas auto od autoelektricara. Auto radi najnormalnije, pali na po kljuca, nije bilo nikakvih gresaka kad je proveravao sve se ponasa kao da nista nije bilo.

Proverio je kleme, kabal od minus kleme ka masi, sve kablove koje se nalaze kod mase gde sam ja cackao i sve deluje ok, nista nije u prekidu. Probao je da izazove gresku tako sto je otkacio te kablove, masu i auto je uvek upalio kako treba. Sta god da je pokusao auto redovno upali, nema gresaka, normalno se vozi, punjenje je uredu, akumulator napunjen prosto sve radi kako treba.

Toga se on i bojao da ce sve biti ok i naravno, voleo bi da ga je gledao kad nije mogao da upali jer bi tada lakse nasao sta je mozda problem.

Sta preporucujete da jos pregledam? Prosto ne mogu da sedim i cekam da se ponovo desi i da zaglavim sa decom negde...Mozda je stvarno softver problematican kao sto kaze prethodni vlasnik mada nesto sumnam u to.

Mozda da probam da ga nakacim kod nekog majstora na orginalnu fordovu dijagnostiku i da se tu sve proveri pa mozda da saznam i koja je verzija softvera na njemu.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » petak, 19. feb. 2021. u 07:08h

Bio sam juce do jednog majstora koji ima orginalnu Fordovu dijagnostiku, radi sa softverom na racunaru i razume se u elektroniku ali radi sve kao i mehaniku. Na moje iznanadjenje nije hteo nista da pogleda jer auto radi kako treba i nema gresaka pa kaze sta da gleda, nista mu nece reci dijagnostika, kad se ponovo desi da dovezem auto...sto moze biti problem ako se desi kao prvi put 100km od Novog Sada...

Medjutim skontao sam da je prethodni vlasnik nesto radio na ovom autu kod ovog majstora (ima tablice od ovog majstora) i priupitam ga ako moze da mi da spisak sta je radjeno i gle slucajnosti, jedino sto je radio kod njega je da je menjan racunar ali nisam uspeo saznati zasto. Ocigledno je vec imao neki problem ili sa racunarom ili sa strujom/napajanjem...

Na drugom mestu sam saznao da je jedini nacin da se neceka ponovo hladno vreme da bi se eventualno ponovo desila greska je da se iskoristi "kalt" sprej i isprska sumljiva instalacija, ECU i sl i da on moze da ohladi do -25c i da se tako simulira hladno vreme i eventualne probleme koje tada mogu da nastanu.

Sta mislite o ovome? Verujem da je oko ECU ili njegove imstalacije problem kad je hladno ali sad sve radi kako treba jer je ugrejalo i idu topliji dani.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od van » petak, 19. feb. 2021. u 08:04h

Ако те зеза маса , узмеш 2 стопице 8 мм и парчће дебеле лицнасте жице ( црне по могућности ) , спојиш стопице за жицом . Зашрафиш једну на - клему , други крај зашрафиш негде на каросерију или мотор на метални део и боли ти уво више за масу . Ја би из предистрожности ставио 2 кабла , једна на каросерију а други на мотор и неће ти се десити да ти стане због масе 100 км од куће .
Него како си сигуран да је довод масе у питању . Рачунар и све компоненте се каче на масу тј. каросерије , откуда знаш да ту није негде лош контакт

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » petak, 19. feb. 2021. u 15:55h

Masa je pre par dana proverena kako treba. Proverena je i minus klema, kabal od nje do srafa na karoseriji, jedino sto je dodatno skidan taj sraf, i malo ismirglana zica da bi bio jos bolji kontakt (koliko sam razumeo majstora). Takodje provereni su kablovi pored srafa za masu (jer njih moras da pomeris da bi dosao do srafa) i oni su uredu (mislim da su oni od smart charging sistema).

Prvi put kad se desilo (-10C napolju), cackano (pomerano, mrdano, skidano...) je u ovom redosledu:
1 - plus klema
2 - kablovi kod srafa za masu
3 - minus klema (AUTO JE UPALIO, NEMA SERVICE ENGINE NOW PORUKE, napolju je 4-5C)
4 - izvadjen akumulator
5 - ociscene kleme, izvadjena podloska koja je upala u celjusti minus kleme, sve namesteno nazad i stegnuto (auto i dalje pali)
6 - bio kod elektricara koji je sve jos jednom proverio

Radio godinu dana bez problema a onda kad se desilo drugi put (-9C napolju) cackano je:
1 - kablovi kod srafa za masu
2 - malo pomeren i drzan kabal za masu iznad srafa (AUTO JE UPALIO, NEMA SERVICE ENGINE NOW PORUKE, napolju oko 0C)
3 - bio kod elektricara koji je sve jos jednom proverio i dodatno u odnosu na prvi put ocistio kontakt kabla za masu i karoserije.

Oba puta deluje da je masa bila problem...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 9. jan. 2022. u 15:09h

Godinu dana proslo, dva elektricara pogledala, ociscena masa, sve zategnuto, ocisceno, nov akumulator stavljen, napolju -3 i potpuno ista greska opet u pm i ja naravno opetu Apatinu...

Sve je dobro radilo dok temperatura nije opala ispod 0 i opet isto, previsoka temperatura na DPF senzoru i service Enigne now, auto nece da upali a cackanje mase ne pomaze...
Pricao sam sa par majstora ovde i svi sumljaju na taj senzor temperature na DPFu koji pobrljavi kad je hladno tj ispod nule.

Sta mislite da li ima smisla staviti nesto ispod DPF-a (koji je ovde ispod poda) da greje celu tu regiju da se mozda otkravi taj senzor. Prosto sam ocajan, opet sam zaglavio sa decom u AP, zena ode na voz jer radi sutra a auto stoji ispred kuce u snegu i jebeno nece da upali...

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od dax92 » nedelja, 9. jan. 2022. u 17:22h

A sto se ne resis muke i ne izvadis to s...e?
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 9. jan. 2022. u 17:40h

Pa sad mozda i hocu ali pitanje je kako da ja upalim sad auto? Taj senzor je uvek bio krivac zasto auto nece da upali (zastita da ne bi doslo do pozara kod DPF-a) pitanje je zasto on na -2 prijavljuje da je temp previsoka. Cim se otkravi tj malo ugreje napolju on pocne da cita dobre vrednosti i auto pali.

Zato i razmisljam da ako ne uspem naci nekog majstora ovde da odslepam auto kod roditelja, cale ima kanal u garazi i da probamo da ugrejemo grejalicom ceo dpf, senzor temp bi trebao da je na sredini DPF-a.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od dax92 » nedelja, 9. jan. 2022. u 17:58h

Ako vec pali kad je senzor (vreme) toplije, probaj samo brenerom da ga podgrejes, i pravac kod nekoga ko se bavi gasenjem i vadjenjem tog s....a. Ni Boki nije preko sveta za tako nesto
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od pegaz » nedelja, 9. jan. 2022. u 18:36h

Pa tako mi deluje i svaki put auto je upalio bez problema kad je malo ugrejalo i greska se vise nije javljala. Mislili smo da je masa problem jer nakon cackanje iste auto je upalio ali meni deluje da samo ovaj senzor pravi problem celo vreme.

Da li je los kontakt negde na senzoru (hladno pa se metal skupi) ili prekid u nekoj instalaciji od senzora do racunara ali mi on deluje kao problem ali cim ugreje on pocne da cita kako treba i racunar dozvolji paljenje.

Sam DPF je cist, proveravan letos kamericom n8je uopste nesto prljav oli zacepljen (uredno se vide rupice na sacu), uredno radi regeneracije, cesto ga ja i uhvatim da radi.

Da li neko ima semu gde se ovaj nalazi?

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2014 nece da upali i problemi sa DPF-om

Poruka od ljuba power » nedelja, 9. jan. 2022. u 19:26h

uboden je u dpf
Slika

Slika
jedan od ova tri: 12b591a,b,c

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“