Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
princip
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 19. jan. 2020. u 16:09h

Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od princip » nedelja, 19. jan. 2020. u 16:23h

Pozdrav svima,

Pre nekih 2 nedelje sam poceo da primecujem da termometar motora pokazuje drugaciju temperaturu. U pocetku je to bilo malo vise nego ranije, ali sada cim ga upalim kazaljka ode na max i tu stoji, cak i pre paljenja motora. Vozim ga negde od jula 2019 i ovo se sada prvi put desilo, ne znam da li ima veze sa hladnocom ili sa gorivom jer mi se cini da je krenulo kad sam mu poslednji put natocio gorivo.

Druga stvar, malo teze se pali nego ranije, a kada upali krene da "stuca" i motor ne radi ravnomerno. Kazaljka obrtomera nije stabilna kao sto je bila ranije, varira nekih +- 100 obrtaja.

Nosim ga u servis ovih dana, ali me zanima da li neko ima ideju sta bi ovo moglo da bude?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od Markedjani » nedelja, 19. jan. 2020. u 16:26h

za ovo prvo... tabla, akumulator, punjenje.

Za ovo drugo... grejači, egr, dizne.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od ljuba power » nedelja, 19. jan. 2020. u 20:33h

promeni davač temperature i svi simptomi će nestati.ecu dobija pogrešnu inf.o temperaturi motora(misli da je topao,pa samim tim daje siromašnu smesu.zbog toga teže pali i "štuca".skini kleme akumulatora na pola sata i zameni davač temperature.rešio si problem

princip
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 19. jan. 2020. u 16:09h

Re: Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od princip » ponedeljak, 20. jan. 2020. u 12:51h

Hvala na info.
@Ljuba, da ovo mi ima smisla, jer su obe stvari krenule istovremeno. I obrtaje mi ogranici na oko 1800 i ne mogu preko toga.. Verovatno je to neka sigurnosna mera. Je l komplikovano da se zameni davac temperature? Ne znam da li da pokusavam da ga menjam sam, sa obzirom da do sad nisam popravljao nista ili da ga nosim u servis.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 20. jan. 2020. u 14:41h

ako nisi dosad baratao sa mehanikom ,bolje otidji u servis nek ispitaju moju pretpostavku i zamene senzor...koji nije skup,10e facet-ov
pošto je u safe modu mora i na dijagnostiku...

princip
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 19. jan. 2020. u 16:09h

Re: Ford Fusion 1.6 90ks 2006 tdci - pokazuje max temperaturu motora i "stuca" pri paljenju

Poruka od princip » ponedeljak, 20. jan. 2020. u 15:06h

Vazi. Hvala.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“