Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Vlado 1980
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 1. apr. 2020. u 20:42h
Lokacija: Backi Petrovac

Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od Vlado 1980 » četvrtak, 2. apr. 2020. u 00:32h

Pozdrav svima,sa sam Vlado iz Backog petrovca,novajlija sam ovde,i zeleobih da razmenim iskustva o mehanici za kucnu popravku svog automobila.Imam Forda Fiestu 37 Kw 1119 kubika 95-to godiste.Momentalno me muce kocnice koje su do sad bile donekle Ok.Posto sam menjao silen blokove na viljuskama,auto mi stajao duze vreme i posle nekog vremena stajanja u garazi propade mi pedala,i auto nekoci.Izbacio sam staro ulje,izduvao sve cevcice,i skinuo glavni kocioni cilindar,za kog sam porucio garnituru novih gumica,sve to napakovao,i namontirao.Problem je sto nedolazi ulje do cevki samo do prednjeg diska od suvozaca i pozadi iza vozaca...Do ostala 2 nedolazi ulje iako su cevke prohodne..Nije mi jasno ovo nikako,ovo prvi put vidim da ulje nemoz doci do svih cilindara.Kada upalim auto kao da se mnogo bolje oseca pedala,al od ulja i dalje nista...Kad ugasim auto skroz izgubim pedalu.Prilikom probe u voznji radi samo jedan disk kod suvozaca.Ulje ostaje u posudi i neide dalje,nigde nista ne procuri.Kao da ga dovoljno ne upumpava u sistem.Skinuo te cevke kod glavnog i stavio prst dok je supruga pumpala pedalu (nista bez zena :),ulje prska ali vrlo slabo.Napominjem,nove gumice komplet izmenjao,a cilindar lepo izgleda nije porozan iznutra...Prilikom skidanja starog sam slikao kako je bilo pre i tako isto vratio.Moze li mi neko pomoci nekim korisnim savetom,jel kod nas ima samo nafuranih majstore koji nece da rade ovakve stvari.Ja sam bravar,ucim nesto mehaniku zbog ovakvih situacija,al mi neide bas od ruke...Hvala unapred,nadam se skorom odgovoru.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od mbole » četvrtak, 2. apr. 2020. u 00:49h

Nesto si zeznuo kad si sklapao glavni kocioni.
Otvori pa iz pocetka.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 2. apr. 2020. u 01:25h

Gumice se mogu i oštetiti montažom, a ako nemaš iskustva nećeš ni umeti da prepoznaš to.
To je dvokružni kočioni sistem sa dva kola ("kruga"), točkovi su vezani dijagonalno tako da u slučaju curenja ulja iz jednog kola drugo ima dijagonalno moć kočenja kakvu-takvu da se možeš bezbedno zaustaviti u pravcu. U tvom slučaju nema dovoljno pritiska u jednom kolu, ulje prolazi mimo gumice. Ili ga nisi pravilno sklopio, ili si oštetio neku od gumica ili su gumice loše odnosno pogrešne. Ili je unutra zaostala neka prljavština.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od van » četvrtak, 2. apr. 2020. u 01:29h

Моје искуство са заменом гумица ако нису оригинал АТЕ или Гирлинг ( а и то је питање да ли су оригинал ) да узмеш други нов цилиндар .
Питање колико ће ти трајати те гумице .
Да ли си лепо правим редоследом зашрафио цевке на кочиони цилиндар . Обично су предњи на једном излазу а задњи на другом , или дијагонално . Сви фордови које сам ја видео имају посебно предње , посебно задње излазе нису дијагонални , што не значи да на твом моделу су такви .

Vlado 1980
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 1. apr. 2020. u 20:42h
Lokacija: Backi Petrovac

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od Vlado 1980 » četvrtak, 2. apr. 2020. u 11:32h

Pozdrav druže,gumice su Girling ceo set platio ih 1500 din na Kupujem Prodajem,dao sam čoveku broj šasije i po tome mi poslao sve gumice za gl.kočioni.Cevke su dobrim redosledom,drukčije se i nemogu staviti,tačno dolaze do rupa,verovatno nisu nikad menjane.Nešto još nisam naveo,da sam polomio sisicu posadi iza suvozača,pa sam razbušio i zavrnuo novu,jer tu nisam mogao luftirati,sad ću probati ponovo sve,a da krenem otpozadi.Pa javljam utiske.
Gledao sam da što pažljivije odradim cilindar,sve sam izduvao i očistio,gumice su za 20.6 mm,trebale bi da su adekvatne.Jeste,vrlo slabo gura ulje u cevčicu ali samo jednu tu kod vozača,mada je izduvana i prohodna.Probaću sve ponovo,ja neznam šta bi drugo moglo biti sem glavnog kočionog,on upumpava ulje.Javljam se uskoro.Pozdravljam sve ljude,čuvajte svoje zdravlje...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od van » četvrtak, 2. apr. 2020. u 14:22h

Ако имаш на једној дијагонали кочење а на другој немаш ( ваљда је дијагонално како тврди 911 ) , онда ти један од кипова у цилиндру не набија притисак . Генерално , ако ако одвренш неко кочионо црево код кљешта , од природног пада би требало ту да се јави уље , после пар минута или пола сата . Ако се не јави неки је проблем .

Vlado 1980
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 1. apr. 2020. u 20:42h
Lokacija: Backi Petrovac

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od Vlado 1980 » četvrtak, 2. apr. 2020. u 23:18h

Probao sam ispocetka otvorio i ponovo sastavio gl.kocioni al ista pesma....Mislim da pravi problem klip u cilindru onaj skroz unutra,ne onaj sto se vidi je r slabo prska na 2 cevke,a to su verovatno te sto mi nerade Prednja vozaceva i zadnja suvozaceva strana.Gumice su adekvatne za moj cilindar 20.6 mm i pazljivo sam ih napakovao al nista.Jos me interesuje sto ima 2 redukcije na cilindru,pa se u njih zavrcu ccevke,ostale 2 cevke idu direktno u cilindar.Dali je moguce da one prave problem?
Ulje sam sipao i ostavio do jutra da odradi slobodnim padom,al se to nije desilo,ulje je ostalo u posudi do vrha kako sam ga i ostavio.

Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od dino73n » petak, 3. apr. 2020. u 21:24h

Probaj odvrnuti dvije matice sto drže glavni kočioni onako za po dva kruga tek toliko da se cilindar odvoji od serva za par mm.

Dešavalo je se da poslije takvog zahvata kojeg si ti radio iz nekog razloga klipovi u cilndru ne mogu da se vrate u potpuni početni položaj i zbog toga ne mogu da prime ulje na jednom od kanala.

Pa ako to pomogne onda će se znat gdje treba tržiti problem.

Sent from my Mate10pro using Tapatalk



Vlado 1980
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 1. apr. 2020. u 20:42h
Lokacija: Backi Petrovac

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od Vlado 1980 » petak, 3. apr. 2020. u 21:53h

Znaci da ga malo odvojim od serva,pa da pocnem da pumpam?pokusacu tako

Vlado 1980
Poruka: 6
Član foruma od: sreda, 1. apr. 2020. u 20:42h
Lokacija: Backi Petrovac

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od Vlado 1980 » ponedeljak, 6. apr. 2020. u 20:31h

Ljudi moji nevredi ništa...jedan klip u gl.cilindru uopšte neradi,propušta ulje,čuje se kako flisuje unutra,verovatno je pohaban cilindar.Iako su gumice nove nevredi ništa,nešalje pritisak u 2cevke.Životna škola je takva da sam uradio već jednom ovakvu grešku...Nikad netreba kupovati gumice,jer to je bacanje para,treba kupiti nov cilindar i tačka.Nikad nemojte praviti ovakve greške...Hvala svima na pomoći,i javljam utiske čim kupim nov cilindar ako ova krizna situacija dozvoli.Pozdravljam sve članove

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od FM III » ponedeljak, 6. apr. 2020. u 21:24h

Barem si otkrio šta te zeza. Kurirske službe rade, pa vidi sa nekim prodavnicama ili otpadima.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford fiesta 1.1 nedobija ulje u kocioni sistem

Poruka od van » ponedeljak, 6. apr. 2020. u 23:26h

van piše:
četvrtak, 2. apr. 2020. u 01:29h
Моје искуство са заменом гумица ако нису оригинал АТЕ или Гирлинг ( а и то је питање да ли су оригинал ) да узмеш други нов цилиндар .
Питање колико ће ти трајати те гумице .
Пролазио сам кроз све то 90 тих година, што ти радиш сада .
Сада бар има делова у продаји и лако се поручују ,

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“