Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od ljuba power » četvrtak, 10. sep. 2020. u 14:10h

na pumpi se nalazi regulator pritiska i senzor temperature.na reilu je senzor pritiska goriva...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od pegaz » četvrtak, 10. sep. 2020. u 15:31h

Nazalost nije ni on, probano sa novim regulatorom i dalje curi.

Medjutim kad mi je majstor skinuo pumpu, bas iznad tog senzora je primetio jednu rupu za koju ne zna sta tu ide, deluje da fali neki cep i da odatle curi. Vidi se na slici, mala rupa pored otvora za sraf a u toj rupi na dnu ima jos jedna mala rupica (vidi se kad se zumira)


Slika
Bio bih zahvalan ako mi neko strucan zna reci sta ide u ovu rupu.

Bosista mi kaze da je on dobio pumpu na remont bez dela koji ide tu pa je morao da stavi cep dok je testirao (a i on nije siguran sta ide tu). Majstor koji je ugradjivao i skidao misli da tu ne ide nista a ja jedino znam da sam ja iz NS za Apatin krenuo bez jednog dela na pumpi i da mi je celo vreme curilo odatle gorivo...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od pegaz » četvrtak, 10. sep. 2020. u 20:06h

Ima li neko ideju sta ide u ovu rupu. Koliko vidim po slikama nove pumpe, stvarno nista ne ide uz pumpu sto se kaci tu, sto znaci da nesto se kaci na sa samog motora.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od pegaz » petak, 11. sep. 2020. u 12:07h

Da razresim misteriju...ta rupica je servisna rupa koja pusti gorivo ukoliko unutrasnji semering popusti da se ne bi gorivo pomesalo sa uljem u motoru. Tako mi je bosista objasnio...

Novi semering koji je stavio je popustio, on prepostavlja ili da je bio falican ili losa serija (naravno sta bi drugo prepostavio :-)). Stavio je drugi semering i na masini testirao i veci pritisak nego sto treba, kaze sad ne pusta nigde...

Sad mi samo ostaje da treci majstor vrati pumpu u auto u Apatinu i ako vise ne curi da mi ocisti motorni prostor od goriva, jer je suspleh potpuno natopljen odnosno cela strana do pumpe je od goriva...

Kad se vratim sa autom za NS moram do Granda da preuzmem kuciste filtera vazduha i resim problem sa vazduhom u sistemu pa da zatvaram ovu temu.

cante
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 27. avg. 2020. u 22:33h

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od cante » petak, 11. sep. 2020. u 13:39h

Malo mi je cudan taj bosista. Prvo je rekao da ne znam cemu to sluzi:

"Bosista mi kaze da je on dobio pumpu na remont bez dela koji ide tu pa je morao da stavi cep dok je testirao (a i on nije siguran sta ide tu). Majstor koji je ugradjivao i skidao misli da tu ne ide nista a ja jedino znam da sam ja iz NS za Apatin krenuo bez jednog dela na pumpi i da mi je celo vreme curilo odatle gorivo..."

a posle je to servisna rupica:
"Da razresim misteriju...ta rupica je servisna rupa koja pusti gorivo ukoliko unutrasnji semering popusti da se ne bi gorivo pomesalo sa uljem u motoru. Tako mi je bosista objasnio..."

Njemu je jos na testiranju curelo na tu rupicu pa je stavio cep!? Sto znaci da taj semering nije bio dobar...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od pegaz » petak, 11. sep. 2020. u 14:42h

Ne na pogresnu rupu je mislio, cim sam doneo pumpu pokazao mi je gde su stavljali cep i to je rupa u koje ide neko prelivno crevce sa gornje strane a ovo je rupa koja se nalazi bukvalno kod srafa sa kojim se povezuje pumpa za motor i kad stavis sraf u tu rupicu nema sanse da nista uguras i sluzi samo za drenazu ukoliko unutrasnji semering popusti.

I meni je bilo cudno kako ne zna cemu ta rupica sluzi, sad je saznao jer je bas tu curilo...

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: S-Max 2.0 tdci 2014 - otezano prvo paljenje

Poruka od pegaz » utorak, 15. sep. 2020. u 22:14h

Namontirana je pumpa i ociscen motorni prostor i posle 200 predjenih kilometara nema curenja ili mirisa dizela.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“