Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta 2010 1.25

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Zaključana
drazon
Poruka: 2
Član foruma od: petak, 14. maj 2021. u 17:18h

Ford Fiesta 2010 1.25

Poruka od drazon » petak, 14. maj 2021. u 17:45h

Cao,
Vlasnik sam Fiestice 2010 godiste , presla 65 000 km, lepa, nezna , sto bi rekli prava puslica.
A sada neki problemi koje imam sa njom.
Pre godinu dana sam ostao bez tecnosti i pregrejao motor (pumpa prestala da radi). Naravno kada je se upalila crvena lampica odmah sam stao, ali prekasno vrv. Zamenio sam pumpu za vodu, i vozio tako dok nisam nasao majstora da odradim generalku. ( zivim u inostranstvu i tesko je naci majstora koji je raspolozen da radi to).
Dakle odradjena generalka, blok ili kako se vec zove glava je bila napukla, odradjena opet sto bi rekli sve u fullu. Zamenjen termostat its.
Sada problem koji imam:
Kada vozim normalno po ravnom bez uspona sve je ok, ali iz brdo pocne da se greje i tecnost kao da hoce da izbaci napolje. Zbog toga sam ostavio posudu otvorenu bez poklopxa i kada stanem posle brda kao gejzir iz nje. Klima hladi normalno, ali memam grejanje ne izduvava toplo. I da, msm kao da vidim neki mali dim ili su to mozda isparenja iz posude.
Da li ima neko neka iskustva ili savets sta moze biti uzrok tome? I da, ili sam ja u tripu ali ne cujem da se hladnjak pali, osim kada ukljucim klimu…

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Fiesta 2010 1.25

Poruka od van » petak, 14. maj 2021. u 19:44h

Шта да ти кажем ...
Не остављај отворено посуду за расх. течност јер је она под притиском . Што је већи притисак , течност кључа на вишој температури . Сети се претис лонца . Бернулијева једначина
Могуће је да ти је звекнуо термостат .

ПС . прочитај упутство од кола

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Fiesta 2010 1.25

Poruka od mbole » petak, 14. maj 2021. u 22:35h

1. zatvori posudu, ko sto ti je vec Van napisao, originalnim cepom (ne moze bilo koji).
2. moguce da imas vazduha u sistemu hladjenja
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2613
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 2010 1.25

Poruka od ljuba power » petak, 14. maj 2021. u 22:48h

čep stegnut do kraja.osetićeš kao neki klik i čep se više ne može stegnuti.to je krajni položaj.na tom modelu ima dva tanja plastična crevca koja idu u expanzionu posudu i služe da se sistem sam izluftira.jedno sa hladnjaka i drugo sa glave motora.u sistem mora stati 5 litara antifriza,upali ga i gledaj dali iz tih crevca izlazi tečnost u bocu ili idu mehurići...provozaj ga 20 min i pipni crevo koje ide pored alternatora na hladnjak.mora biti toplo,ako nije onda termostat ne otvara.u tom slučaju ga provozaj još malo pa proveri opet dali je toplo.možda mu treba više vremena da otvori....20min bi bilo dovoljno.ako je vruće onda je sa termostatom sve u redu

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Fiesta 2010 1.25

Poruka od FM III » subota, 15. maj 2021. u 00:09h

Vrati se na svoje predstavljanje: viewtopic.php?f=5&t=35965&p=620859#p620859 i dovrši ga kako bi mogao da nastaviš sa radom na forumu.
Do tada ide :lock:
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Zaključana

Povratak na „Kvarovi i popravke“