Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

gasi se sat na mondeo mk4

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Lego
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 15. okt. 2020. u 00:06h
Kontakt:

gasi se sat na mondeo mk4

Poruka od Lego » petak, 14. maj 2021. u 20:53h

Zdravo drugari. pojavio mi se problem na ford mondeo mk4 1,8tdci 2008g. nakon startovanja avtomobila mi se posle par sekundi ugasi kilometar sat i sve kazaljke padnu na nulu. nekad se povrati odmah posle par sekundi a nekad to traje i 20minuta. uglavnom se pali i gasi samo od sebe, i da napomenem kad je ugaseno ne rade mi ni migavci a sve ostalo radi.do osiguraca nije, probao samm skinuti klemu da se resetuje ili stagod, mada bezuspesno. Molim za bilo kakav savet ako je ikako moguce da ja to sam resim dok ne dodjem u srbiju posto sam u inostranstvu. hvala unapred na odgovoru. :ford:

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1873
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: gasi se sat na mk4

Poruka od sarabo » petak, 14. maj 2021. u 22:17h

tabla u problemu
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Lego
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 15. okt. 2020. u 00:06h
Kontakt:

Re: gasi se sat na mk4

Poruka od Lego » utorak, 1. jun 2021. u 09:24h

nije tabla, jer ujedno se ugase i sve lampice koje osvetljavaju dugmice i na volanu i na radiju. pa zato mislim da negde kubi kontakt. kada ga vozim duze, u pocetku se par puta ugasi i upali a onda radi dobro. ako neko ima semu od mondea 2008 mk4 da vidim odakle se napaja tabla pa da probam sam da resim problem. ili ako neko zna dobrog auto elektricara okolina Panceva koji radi fordove. svaki savet mi je od koristi.

gjovano
Poruka: 42
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2011. u 22:45h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: gasi se sat na mk4

Poruka od gjovano » ponedeljak, 5. jul 2021. u 11:55h

Pada ti MS CAN komunikacija magistrala od body modula do table. Proguglaj kako omski da se proveri na pinovima OBD konektora.Moze biti ili da ti je žica u prekidu ili da te zeza neki konektor. Instalacija je izuzetno nepristupacna, skoro celim delom iza table odnosno ispod tepiha. Preporučuje ti da kreneš od bodi računara, skini i naprskaj konektor, zatim modul ispod naslona za ruke, konektor je kod vozačevog sedista sa desne strane ispod tepiha, desnom nogom ga kacis uvek kad je povučes unazad 😭😭 pa zatim dalje do km sata. Meni je taj konektor od, ispravite me ako grešim, restraints modula džigericu pojeo. A i Gagiju. A pre toga mi je pregrizena žica bas iza table. Proveri omski ako se razumeš odnosno proveri na dijagnostici. Ukoliko te zeza komunikacija javiće ti ispad gomile modula. I da, ja problem nisam rešio dok skroz nije umrla i tabla i klima, radio, sve a auto radi.... to dok te zeza malo radi malo ne nema ništa gore. Naravno ostaje i mogućnost problema na instrument tabli, tj problem sa konektorom koji se poprilično lako rešava prelemljavanjem konektora. Ja nisam bio te sreće.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“