Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » utorak, 31. avg. 2021. u 12:43h

Cekam dijagnosticara,pravog,obecao mi za ponedeljak, danas je utorak, dosada dva su ceslala nista ne ocitavaju...

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » utorak, 31. avg. 2021. u 13:41h

Neka isprati vremena otvaranja dizni kad je motor pod opterećenjem, nešto ga zeza. Kao i napone na lambda sondama, itd. I obavezno da se testira senzor položaja papučice gasa, kao i senzor temperature. Tek kad sve to znaš, možeš da izneseš neke zaključke

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 1. sep. 2021. u 21:44h

Jozza piše:
utorak, 31. avg. 2021. u 13:41h
Neka isprati vremena otvaranja dizni kad je motor pod opterećenjem, nešto ga zeza. Kao i napone na lambda sondama, itd. I obavezno da se testira senzor položaja papučice gasa, kao i senzor temperature. Tek kad sve to znaš, možeš da izneseš neke zaključke

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Prava kmpjuterska dijagnostika, i auromatsko podesavanje na sve parametre, a i majstor koi zna sta radi i trazi, i auto kao da se ponovo rodio... Ne trokira i ne zeza nista, a nije mi promenio nikakav deo, kompjuter ocitava sve ok, a podesio sve.
Kako da ne mu verujem 😊😁😊

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » petak, 3. sep. 2021. u 09:21h

Dobar dan
Senzor položaja papučice gasa,ovo sam menjao 2019, i opet on je bio problem...
Menjam i njega i nadam se zvanicno kraj mog problema.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » petak, 3. sep. 2021. u 11:53h

Jel to beše TPS senzor? Pokazala dijagnostika?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » petak, 10. sep. 2021. u 16:36h

Jozza piše:
petak, 3. sep. 2021. u 11:53h
Jel to beše TPS senzor? Pokazala dijagnostika?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Dijagnostika nije pokazala nista sve ok, svi parametri ok, svi senzori ok,EGR ok,katalizator ok,lambda sonde ok, senzor gasa ok, kola ti je ok po kompjuteru...
Prima vazduh negde u granu, nesto joj ne daje da radi ok,pomesti obrtaje i vibrira, drug odgovor dijagnostika nema..
Hajde sovet, da presecem taj regulator zraka i da povozim tako i da probam dali ce da se smiri problem...
Jozza piše:
utorak, 31. avg. 2021. u 12:00h
Jesi li merio pritisak benzina, na onom ventilu na rejlu? Kolika su vremena otvaranja dizni?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Mereno sve ok, ama mora tamo taj rejl da pravi neki problem,taj cu zastopati pa da probamo tako a,

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » petak, 10. sep. 2021. u 16:56h

Onaj regulator za benzin svakako zapuši.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » petak, 10. sep. 2021. u 17:01h

Jozza piše:
petak, 10. sep. 2021. u 16:56h
Onaj regulator za benzin svakako zapuši.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Sad cu ga izbaciti iz funkcije....
Jozza evo kako smo ga sredili, mislim da je ok.
Vozim auto pola dan, spava.
Daj boze da sam resio problem.
Slika

Slika

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 20:26h

OBAVEZNO isto takvo crevo (armirano-pleteno) stavi i na regulator, jer ako propusti zaliće ti motor benzinom!

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 21:23h

Jozza piše:
ponedeljak, 13. sep. 2021. u 20:26h
OBAVEZNO isto takvo crevo (armirano-pleteno) stavi i na regulator, jer ako propusti zaliće ti motor benzinom!

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
Dzabe, sve je isto, opet prima vozduh, obrtai gore dole, i u voznji, sada poretko, ali opet ugasi, posle kad se namesti radi kao nista da nije bilo, ne znam ovo nam the de na nerve, hahah.
Rasturicemo celu granu, i sva ta creva provericemo, sve gumice, prima odnekud fals vazduh, i to je problem drugo nema, fals vazduh pravi problem...
Kad nema crevo na strani rwgulatora radi bolje, kad stavim i tamo crevo radi losije, nemam objasnenja za ovo...

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 21:27h

Srećno sa pronalaženjem odakle vuče falš vazduh. Imaš li drugu granu da probaš? Mada je posao da se skine grana, jbg. Da znaš, paše i od restajl modela

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 21:33h

Znaci mora da zacepam od dve strane, da ne stane haosss...
Sta je ovo na isto relju...
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 23:13h

Priključak za merenje pritiska goriva.
Ne tražite problem na pametan način, već mnogo toga peške i daj probaj ovo pa probaj ono pa ćemo rasturiti da vidimo pa da zamenimo ovo ili ono možda bude bolje...
Ima još načina lakših i pametnijih da se proveri falširanje i generalno sve to, ali taj ko ti to popravlja se još uvek uči da bude majstor.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od mbole » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 23:17h

Metoda "uzaludnih pokusaja"...
O tvom trosku
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“