Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 09:23h

Dobar dan,
Auto je kao trokirao u svaku brzinu, kad zgazis na kumplug, padali su obrtai i ugasi, u voznju, na raskrsnicu itd, posle odma startujes vergla ali pali.
Promenili smo bombinu,cetvrti kabel od bombinu,onaj najkraci, ali opet isto, sve provereno od svecice do kablove do dizne, i posle nedelju dana stigli smo do ovaj del, izgleda kao flejtu, treba kroz njega samo vozduh da ide, ali u njemu je imalo benzin, to je gusilo i zato je auto tako se ponasao, premostili smo i auto ide OK. Jedva smo nasli vakvu (flejtu) polovnu, namesteno i sve je ok.Ali na 2000 obrtai oseca se sitno seckanje,kao da opet sitno secka auto dok vozis,ali startuje na prvu bez gasa, i ne gasi.Juce smo smenuli ovo, a danas sam osetio ovo. Jel treba da legne ovaj del, treba da ide na kompjuter da se podesi...
Sliku ima u attach,
Hvala unapred,
(moze sam neki zbor pogresio iz Gevgelije sam)
Slika

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » sreda, 25. avg. 2021. u 09:44h

To je regulator pritiska goriva na rejlu. U njemu je gumena membrana, sa jedne strane benzin, sa druge strane vakuum. Kad se potopi gas, vakuum u usisnoj grani opadne, i membrana gurne benzin ka rejlu, pa je odziv na gas bolji. Ujedno i pegla pikove u pritisku goriva nastale usled diskretnog rada dizni (otvori-zatvori). Ta gumena membrana često propusti benzin jer je guma trula (star auto) tako da ni polovna nije srećno rešenje. Ja sam moju zaštopao. Skinuo crevo sa regulatora na granu i gurnuo šraf u crevo gde je bio regulator da grana be bi vukla faks vazduh, a na regulator navukao ojačano gumeno crevo sa pletivom, u drugi deo creva šraf, pa na krajeve dve šelne. I sve radi. Što se tiče mikro trzanja na 2000rpm, može biti par stvari. Probaj prvo da raskačiš klemu akumulatora na par minuta. Kad je vratiš pusti ga da radi u ler gasu dok ne otvori termostat, pa ga onda dobro provozaj. To bi trebalo da podesi mapu, ako je razdešena nalivanjem benzina. Ukoliko to ne pomogne, može biti svašta: bobina, kablovi, svećice (ako možeš promeni sve u kompletu. Bobinu Delphi, Bosch ili NGK, kablove Beru ili NGK jer su Ford skupi ko otrov, a svećice NGK ili Denso), MAP senzor (očisti ga sprejom ili zameni ako ne valja), mogu biti i lambda senzori, falš vazduh (sa usisne grane), senzor temperature ocitava pogrešno, TPS... Dakle DOBRA dijagnostika, da se proveri rad svih komponenti, pa onda se zna sta se menja, nikako napamet jer će da te košta. Dakle da se isprati vreme otvaranja dizni, rad lambda senzora, očitavanje senzora temperature (može se probati sa polovnim), odraditi test TPS-a. To sve Ford dijagnostika. ima.
PS: pre nego skineš klemu, zapiši kod za radio, jer ce se radio zaključati. Klemu odvoji na pola sata, a nakon što otvori termostat, provozaj ga bar 10km, i ne štedi ga na gasu

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 10:09h

Hvala ti,
Nije mi prvi put da raskacim kleme,tako da kod znam u glavi hahahahahahahaha.
Sve je to promenjeno,od pocetak gotine do sada, alternator je otisao, bombinu sam promenio, kablovi su ok, svecice su nove i ok,dizne ok, ovaj regulator pritiska goriva na relju sam promeni juce, a sam vozio auto kako sto si ti napisao i premostio, kabel, sraf crevce itd, e sad je sve ok za ovim novim/polovnim relejom,kompjuter ne ocitava nikakvu gresku nista, ali ovi sitni trzai na 2000...
Ostaje mi ovo sa akumulatorom, dve kleme izvadim i jedno 30 min, i posle izvozim je gradsku i autoput do granice i nazad...
(kad znam da je otvorio termostat, kad padne na normalni obrtaj rada u ler)

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » sreda, 25. avg. 2021. u 10:11h

Kad upali ventilator, otvorio je termostat. Pod uslovom da klima nije upaljena, onda ventilator stalno vrti

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 10:15h

Perka koja hladi motor, ahm....

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 20:27h

Problem i pokraj promene regulatora ostaje, trokira, secka u bilo kojoj brzini, nagazis kumplug da zastanes na raskrsnici, padaju obrtai gasi u voznji. Opet palis i vozis, auto se ponasa kao da nije nista, radi ko nov i u leru spava... Mogu i do Beograd i nazad, ima da spava. Kompjuterska dijagnostika ne ocitava nisto, nikakvu gresku nista. Sve provereno, bombina nova, kabli ok, svecice ok, dizne ok. Alternator nov, akumulator nov. Savet i pomos...

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » sreda, 25. avg. 2021. u 21:45h

Dijagnostika mora biti Fordova. Mora se pogledati vreme otvaranja dizni (Long & short trim), testirati TPS, pogledati napone na lambda sondama. Negde nešto nije u dobroj vrednosti iako nema greške upisane.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 22:05h

Ipak posao za dobrog elektricara, ne mehanicara tako mi stoi... A kad je bila zastopano kod regulatora radila je ok. Jel moze tako da ostane, kao sto je na slici.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » sreda, 25. avg. 2021. u 22:08h

Zaštopaj i na regulatoru. Navuci crevo i stavi šraf na drugi kraj creva, i dve šelne.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 22:19h

Sta gubim, samo na silu motora, trosice vise ili... Nista strasno...

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » sreda, 25. avg. 2021. u 22:27h

Ne gubiš NIŠTA

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » sreda, 25. avg. 2021. u 22:37h

Fala, sledece dane izvesticu te sta smo uradili...

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » četvrtak, 26. avg. 2021. u 18:56h

Ovo smo ocistili i izduvali na kompresora, i solidno pristegli, i vozim ceo dan ne pravi nikakve gluposti, cudno. Ja jedva cekam loso da se ponasa ali sada za sada jok. 🤔🙄🤔
Slika

Slika

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Almighty.shO » četvrtak, 26. avg. 2021. u 19:52h

Bajo moj, usi mi prokrvarile.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » četvrtak, 26. avg. 2021. u 19:57h

Čovek je Makedonac

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od FM III » četvrtak, 26. avg. 2021. u 19:58h

manutd piše:
sreda, 25. avg. 2021. u 09:23h
Hvala unapred,
(moze sam neki zbor pogresio iz Gevgelije sam)

Jozza je bio brži.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 26. avg. 2021. u 20:23h

I taj polovni regulator ne valja, i on curi ali pod pritiskom to jest vakuumom usisne grane.
Uzgred, to i nije regulator pritiska već nešto drugo ali zato i nije neophodan niti bitan za rad.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » petak, 27. avg. 2021. u 09:20h

Pa sad radi i ovaj polovni ok, proverio je majstor, ali ako je bolje da ga zastopam, crevo sraf, da ga zastopam, ne znam kako je bolje...

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » petak, 27. avg. 2021. u 09:36h

Ako ne pušta neka ga, al znaj da neće dugo. Guma truli vremenom, ako je polovan stara je i guma unutra

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » utorak, 31. avg. 2021. u 10:41h

Katalizator, bez njega sta gubi kola,a uz njega(nov) sta dobija, na silu, potrosnju, rad motora....
Hvala unapred

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » utorak, 31. avg. 2021. u 11:14h

Probaj da ga skineš, stavi cev, pa proveri. Stvarno ne znam. Bez katalizatora nećeš proći tehnički, bar lonac taj mora da ima, da misle da je tu, pod uslovom da motor dobro sagoreva. A otkud ti sad pitanje za katalizator?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » utorak, 31. avg. 2021. u 11:18h

Od njega je trokiranje,seckanje, gusenje u voznji i ako nagazis kvacilo za kumplug ugasi se auto, ako ne vozi ....

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » utorak, 31. avg. 2021. u 11:28h

Ne kupuj nov dok ne probaš bez tvog katalizatora. Da ne bude da nije kat u problemu, a ti bacio pare. Ako jeste, i planiraš neko vreme da voziš taj auto, imaš nove zamenske za oko 100eur.
PS: pažljivo kad ga skineš, da ne izlomiš sadržaj unutra

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

manutd
Poruka: 58
Član foruma od: subota, 20. nov. 2010. u 23:30h

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od manutd » utorak, 31. avg. 2021. u 11:48h

Ma jok,kakav nov,ovaj je od 2020 godine,od onih univerzalnih,
Auto je top, spava dok radi,ima da vozi jos deset godina, samo ovaj problem majstori lutaju,vec mesec dana hahahahahaha

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Mondeo MK3, 2.0 benzin,kvar,ali ne znam koji je ovo del i kako se zove...

Poruka od Jozza » utorak, 31. avg. 2021. u 12:00h

Jesi li merio pritisak benzina, na onom ventilu na rejlu? Kolika su vremena otvaranja dizni?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“