Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Bebadzo
Poruka: 9
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 20:33h
Lokacija: Beograd

Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Poruka od Bebadzo » petak, 10. sep. 2021. u 17:36h

Pozdrav clanovima, interesuje me da li je neko imao slicno iskustvo. Od poda se osecaju vribacije malo pojacane, na leru, na volanu i papucicama se takodje osecaju vibracije , kada ruke stavim iznad kontrolne table i na gornje delove konzole skoro da ih i nema, znaci od poda pa malo navise se osecaju samo, pogotovo na kocnici dok je auto u leru kada pipnem stopalom. Primetio sam u poslednje vreme da je motor dok vozim preko 2000 obrtaja bucniji tj. bucnije je u kabini ( na tacno 2000 rpm centralni retrovizor na soferci vibrira da ne mogu da vidim tablice auta koji je iza mene sta pise na njima, sve se razmaze, i zanimljivo je da je ovo samo na 2000 obrtaja ispod toga i posle preko toga broja obrtaja normalan je odraz u retrovizoru).
Kada je auto kupljen pre tri meseca totalno je propao bio nosac kod boce za antifriz i on je zamenjen, zamajac je takodje bio otisao zamenjen je ceo set kvacila sa zamajcem pre 15ak dana. Majstor je dok je skidao menjac i menjao set kvacila, rekao mi da je onaj donji nosac sto je kod menjaca totalno ispucao, guma je ispucala i rekao mi da svratim ovih dana da ga zamenimo, a za treci nosac onaj kod akumulatora ako se ne varam, mislim da ga nije ni osmotrio nesto posebno, rekao mi je za njega da nije nov naravno ali ne bi trebalo da pravi problem. Svakako planiram da ih zamenim oba uskoro. Da li je moguce da je do samih nosaca, tj. ova dva sto nisu zamenjena kad i ovaj glavni? Vibracije nestaju u toku voznje, znaci kad se vozi ne oseca se nista osim tog fenomena buke i na 2000 obrtaja vibriranja retrovizora, kad je u pokretu.
Sto se nekih drugih simptoma tice nisam ih primetio iskreno, auto ide ekstra sto se toga tice, super ubrzava, vuce, ne dimi, pali na prvu, potrosnja od cepa do cepa merena, kombinovana od 5.5 do 5.7 izadje (autoput-gradska voznja). Hvala u napred na svim savetima, sugestijama, iskustvima. Izvinite na poduzem postu, volim da sto detaljnije objasnim problem :)
Vozim Ford, zivim kao lord :ford:
Ford Focus Mk 2.5 Titanium 1.6 Tdci (2021- )

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Poruka od Jozza » petak, 10. sep. 2021. u 18:25h

Jel u svakoj brzini trese @2000rpm? Ako si primetio samo na autoputu u 5-toj, možda su gume/felne?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Bebadzo
Poruka: 9
Član foruma od: nedelja, 4. jul 2021. u 20:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Poruka od Bebadzo » petak, 10. sep. 2021. u 18:54h

Zavibrira tako u svakoj brzini na 2000 :)
Vozim Ford, zivim kao lord :ford:
Ford Focus Mk 2.5 Titanium 1.6 Tdci (2021- )

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Poruka od Jozza » petak, 10. sep. 2021. u 18:59h

Pa izmenjaj te nosače

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Fokus Mk 2.5 1.6 tdci 80kw - vibracije na pedalama, podu, volanu u leru, buka preko 2000 rpm

Poruka od Nedeljkovic » petak, 10. sep. 2021. u 21:56h

Taj 3. bas retko odlazi, skoro nikada. Zameni samo taj kod menjaca i stavi neki kvalitetniji - lemforder, hacinson eventualno Febi

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“