Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk4 pitanje.

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
dragos85
Poruka: 3
Član foruma od: nedelja, 13. maj 2018. u 22:08h
Lokacija: Stara Pazova

Mondeo mk4 pitanje.

Poruka od dragos85 » subota, 11. sep. 2021. u 23:20h

Pozdrav.Kupio sam Mondeo 1.8tdci 2007 godiste,kad sam uzeo auto i odvezao se sa placa,primetio sam da prilikom saltanja iz 2. u 3. Kada pritisnem kvacilo,auto se nekako uspori i kao da sporo odvoji,pa da rucicu menjaca izbacim iz te 2. brzine nekako na "suvo" kao da nisam dovoljno stisnuo kvacilo ili prerano.U medjuvremenu,zamenjen je zamajac i korpa sa lamelom,stavljen Luk,kvacilo je mekano,normalno se ubacuje u 1. brzinu,menjaju brzine,ali je ovo prebacivanje iz 2. u 3. ostalo gotovo isto,sad se trudim da kad saltam stisnem kvacilo i malo sacekam,pa onda prebacim,tako da se manje oseti da auto nekako uspori,ali naravno nervira me to,jer je taj motor i ovako na granici za tu karoseriju i zahteva malo zustriju voznju.Sam menjac nista ne odaje,ne krci,ne zuji nijedna brzina.Da li moze biti neki problem kod te 2.brzine i brojem obrtaja na kojima se vozi u njoj,ili mozda obrtni momenat u tom trenutku koji mozda utice na nosac neki ako nije bas u redu?

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“