Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta 2010 1.4i gasi se sa klimom na leru

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
jovan2001
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 22. apr. 2021. u 20:49h
Kontakt:

Ford Fiesta 2010 1.4i gasi se sa klimom na leru

Poruka od jovan2001 » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 19:06h

Pozdrav svima,

Imam problem sa Ford Fiestom 2010. god 1.4 benzin/plin. Auto se nekad ugasi pri pretiskanju kvacila kada radi klima, i na leru nekad varira gas takodje kada radi klima, dok bez klime sve savrseno. Na autu uradjen veliki servis pre par hiljada kilometara, nove svecice, svi filteri, ociscena klapna gasa, ociscene dizne... Takodje sam primetio da se na prvom startu posle desetak sekundi auto "ugusi" ali se ne ugasi i sam stabilizuje rad nakon toga. Takodje na niskim obrtajima cimne pri naglom dodavanju gasa, dok na visim obrtajima sve radi kako treba. Na dijagnostici auto ne pali nijednu gresku, niti svetli neka lampica na tabli. Da dodam, auto je sa fabrickim plinom, i isto se ponasa i na benzinu i na plinu.

Hvala unapred

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 2011
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Ford Fiesta 2010 1.4i gasi se sa klimom na leru

Poruka od Jozza » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 20:10h

Potpuno drugi auto i motor, ali sam iste simptome imao kada mi je zveknuo protokomer plina, na nekih 150k km vožnje na plin. Zašto je zezao i na benzinu? Pa pokvario je i benzinsku mapu, jer auto ne zna da radi na plin, pa ECU kompenzuje parametre i eto belaja. Eto, možda pomogne. Pravac kod plinadžije na dijagnostiku

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока




Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Fiesta 2010 1.4i gasi se sa klimom na leru

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 13. sep. 2021. u 23:16h

Nije ti pokvario benzinsku mapu niti je to moguće, već je preko sebe uvlačio plin u motor kada je isti radio na benzinu. I to se svakako moglo proveriti trimovima na dijagnostici.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“