Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Neće da upali, Focus Mk2

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 936
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od Stefan_93 » utorak, 23. apr. 2024. u 22:05h

Drugar ima problem sa Fokusom mk2, 1.6 tdci 66kw/90 konja.

Problem je krenuo kad je ugasio auto, auto prenocio i nakon toga nije mogao da startuje auto vise. Poceo je da cakce prilikom startovanja, zatim je skinuo akumulator i napunio. Uspeo je da upali auto na prvu sto se kaze, radio 5 minuta u leru i ugasio se i nakon toga mrtav konj. Samo vergla i prijavljuje greske na tabli poznate za hladne lemove ili kad tabla nema napajanje dobro. Sledece sto je uradio na moj predlog odneo je tablu na proveru zbog hladnih lemova jer mu vec duze vreme svetli air bag na tabli od kad je kupio auto i zna da brljavi.
Druga stvar koju je uradio iz nekog razloga je cackao osigurace kod motornog prostora, i primetio je da jedan non stop iskace u tom delu. Mislim da je oznake 15v za sta je tacno nije mi rekao, kako god postavi nov osigurac on pregori i poceo je na kraju da se pusi iz te kutije.
Auto je kod majstora, sad na dijagnostiku ne pokazuje da pumpa visokog pristika radi i da dizne ne dobijaju gorivo. Majstor za sad ne zna sta moze biti, jednostavno ne znaju. Jedino Matic servis ako moze da popravi sve to ali kod njega nije otisao. Da li senzor pristika goriva moze da zadaje ove simptome? Znam da prilikom zamene filtera goriva ako ima vazduha u sistemu auto ne moze da se startuje, a on filter goriva nije menjao tako da to otpada. Hvala unapred

Nikola312
Poruka: 1127
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od Nikola312 » utorak, 23. apr. 2024. u 22:20h

Može da bude do senzora pritiska goriva lako.

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 936
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od Stefan_93 » utorak, 23. apr. 2024. u 22:41h

To sam i ja predlozio da pogleda, pozajmi polovan senzor ima u smederevo gomila ljudi sto se bave prodajom polovnih delova. Neverovatno mi je da niko ne moze ili ne ume da konstantuje kvar, to je tek prica za sebe. Znam i za to da ima problem sa tablom ali je uredno palio i sa tim problemom.

Avatar korisnika
sarabo

 
Poruka: 1874
Član foruma od: utorak, 6. jun 2017. u 13:16h
Lokacija: Bataja

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od sarabo » sreda, 24. apr. 2024. u 09:14h

da mu EGR nije zakovao ?
ja sam imao problema sa paljenjem dok me zezao EGR
Fiesta 1.8 d ( 1997 )
Focus MK1 1.8 tdci 74 KW ( 2002 )
Focus MK2 1.6 tdci 80 KW ( 2005 )
C max MK1 FL 1.6 tdci 66 KW ( 2008 )

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 936
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od Stefan_93 » sreda, 24. apr. 2024. u 16:41h

Veruj da ne znam. Oterao auto kod drugog majstora pa neka resava.
Uspeo da upali start sprejom, radi malo i ugasi se. Verovatno ima vazduh u sistemu negde ko zna.
Moje neko misljenje je da je problem u senzoru pritiska goriva, auto samo vergla i nista vise.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk



Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2615
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od ljuba power » sreda, 24. apr. 2024. u 21:16h

pa jel ima neke greške na dijag?

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 936
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: Neće da upali, Focus Mk2

Poruka od Stefan_93 » sreda, 24. apr. 2024. u 21:19h

Nema nista. Culi smo se malo pre, preuzeo auto.
Rezervozar je bio mnogo prljav, zapusilo se sito rezervozara i nije mogao da povlaci gorivo. Odneo kod lokalnog prodavca auto delova za forda, decko je ocistio rezervoar, namestio sve i upalio iz prve. To je bio problem po njegovim recima.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“