Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fiesta 2006, ventilator hladnjaka se ne gasi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Ford Fiesta 2006, ventilator hladnjaka se ne gasi

Poruka od milosjov » petak, 17. jun 2022. u 19:20h

Pozdrav,

Kao što naslov kaže danas mi se desilo da čim dam kontakt (bez paljenja motora) ventilator hladnjaka se pali na najjače i ne staje sa radom. Prvi put sam skinuo klemu posle desetak minuta i kad sam je vratio sve je bilo normalno. Maločas sam opet dao kontakt i ventilator ne staje, upalio motor, pustio ga da radi desetak minuta, ne staje ventilator. Ugasio motor, ventilator i dalje radi, skinuo klemu, čim je vratim odma se pali ventilator na najjače.

Klima nije uključena, probao sam da je uključim pa isključim dok je radio motor i ništa, proverio stanje tečnosti, temperatura motora je normalna...

Slika

Da li neko ima ideju šta je?
Kućište termostata je menjano i to dvaput (greškom doduše).


Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2614
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 2006, ventilator hladnjaka se ne gasi

Poruka od ljuba power » petak, 17. jun 2022. u 22:25h

relej zalepio.tu kod akukulatora ima box sa 4.releja-donji levi je od ventilatora.izvadi ga,kucni po njemu,zameni...

Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Fiesta 2006, ventilator hladnjaka se ne gasi

Poruka od milosjov » subota, 18. jun 2022. u 07:49h

Da, to je to bilo. Hvala.

U suštini konkretno kod mene su u kutiji iznad akumulatora samo dva releja, donji je bio taj problematičan, sive je boje pa se lako razlikuje od gornjeg koji je, jelte, crn.

Našao sam sinoć kasno na netu snimak nekog videa gde lik pokazuje kako se menja i komentare da je to čest problem kod 1.6 tdci fijeste/fjužna.
Ako neko bude imao sličan problem oznaka ford dela je F80B-14B192-AA.

Kod mene je bilo neko francusko govno r.cartier


Slika


Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“