Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
đorđević
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 15. nov. 2020. u 23:27h
Kontakt:

Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od đorđević » nedelja, 19. jun 2022. u 19:01h

Pozdrav svima,
Imam problem sa remenicom radilice na Mondeu mk3 2.0 tdci 116ks 2004.
Zamenjena je prvi put kad je počela da se čuje. Nakon 5-6 meseci počela opet da se čuje.
Vozio sam tako par meseci i tad misleći da nije ona opet jer je nova stavljena uz dogovor za majstorom zamenimo pk španer i kaiš. Španer INA komplet i Continental kaiš i čulo se još jače. Na nagovor mehaničara odem kod autoelektričara i zamenimo fixnu remenicu na alternatoru u istog promera varijabilnu.. nakon toga još jači zvuk i onda na kraju zamenimo opet remenicu radilice, Corteco stavimo i od tad kao sat radio. Evo sad nakon 10 meseci opet isti zvuk, remenica radilice šeta. Majstor kaže da probamo Continental remenicu, meni je više dosta da menjam jedan isti deo toliko puta u kratkom vremenu. Da napomenem da je stavljen prvi put zamenski zamajac sa korpom LUK, otprilike kad i prvi put remenica radilice. I remenica i zamajac su bili originalni delovi pre te prve zamene. Nakon 20k km zamajac počeo da se čuje opet samo kad se gasi auto i gasim ga sa kvačilom i tako vozim već 30k km i nije se promenio zvuk a imam problem sa trazanjem kvačila kada krećem uzbrdo kada se ugreje auto.
Ima li neko ideju sta da radim sa remenicom?
Da li vredi kontinental ili ne znam? :)
Ja sam već kupio jednu polovnu da probam kao prelazno rešenje.
Hvala unapred na odgovoru


Послато са M2012K11AG помоћу Тапатока

Možemo primetiti kako vozač, kada udje u auto naglo se opusti. Pored uživanja u brzini koja potvrdjuje moć, ponovo kada stane ulazi u fazu opuštenosti. I ova smena frekventna adrenalinskog talasa u vožnji i endorfinskog opuštanja može biti izvor zavisnosti.

:ford: :woohoo:

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od Nikola312 » nedelja, 19. jun 2022. u 20:27h

Kupi Dayco remenicu, najskuplja je (cca 100e),ali si miran 200k km.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 20. jun 2022. u 18:08h

od vodeća tri brenda:dayco,contitech,corteco-naj jeftinija je dayco,pa corteco i najskuplja je contitech.conti je naj bolja ali izdrži oko dve godine, ako imaš plivajuću na alternatoru.original je najbolja varijanta

Avatar korisnika
đorđević
Poruka: 21
Član foruma od: nedelja, 15. nov. 2020. u 23:27h
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od đorđević » ponedeljak, 20. jun 2022. u 18:17h

Meni je sa novim INA kompletom španera, rolera PK kaiša i varijabilnom remenicom na alternatoru trajala corteco remenica 10 meseci.
Imate predstavu koliko košta originalna?
Da pitam u Grand Motors-u?


Послато са M2012K11AG помоћу Тапатока

Možemo primetiti kako vozač, kada udje u auto naglo se opusti. Pored uživanja u brzini koja potvrdjuje moć, ponovo kada stane ulazi u fazu opuštenosti. I ova smena frekventna adrenalinskog talasa u vožnji i endorfinskog opuštanja može biti izvor zavisnosti.

:ford: :woohoo:

Nikola312
Poruka: 1113
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od Nikola312 » ponedeljak, 20. jun 2022. u 18:49h

ljuba power piše:
ponedeljak, 20. jun 2022. u 18:08h
od vodeća tri brenda:dayco,contitech,corteco-naj jeftinija je dayco,pa corteco i najskuplja je contitech.conti je naj bolja ali izdrži oko dve godine, ako imaš plivajuću na alternatoru.original je najbolja varijanta
Ja sam menjao pre 5 god i Dayco je bila najskuplja. Auto otišao dalje sa 60000 km više i potpuno ispravnom remenicom. Meni dovoljno. A ovo za 200k sam čitao ovde na forumu.

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 - problem sa remenicom radilice

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 20. jun 2022. u 22:15h

sve je moguće..pa i to da se kvalitet delova promenio i po ceni i po kvalitetu.za cenu origin.pitaj u odeljku grand motors

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“