Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto nece da upali iz prve?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Igor Pozega
Poruka: 18
Član foruma od: subota, 25. mar. 2023. u 23:06h

Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Igor Pozega » subota, 25. mar. 2023. u 23:26h

U pitanju je Mazda 2 2004 godiste 1.4 citd.Vesanje i motor je kao u Ford fiesti pa se nadam da mi mozete pomoci.Kad je temperatura napolju od 0 do +8 stepeni, nece da upali iz prve,vec treci,cetvrti pokusaj.zadnji put iz desetog pokusaja.Kad je temperatura ispod 0 posebno kad se upale grejaci pali bez problema,kao i kad je temperatura iznad 8 stepeni.Inace kad verglam on vergla 2-3 sekunde i stane,ako je upalio upalio je ako ne ne traje duze verglanje,pa moram da okrenem kljuc na pocetni polozaj pa ponovo. Bio na Bosh dijagnostici i ne prijavljuje nista.Zamenjene podloske dizni,zamenjen senzor bregaste ali nije resen problem.Neki majstori nagadjaju da je Ecu u pitanju a ja sumnjam na bosh pumpu ili ventil pritiska za gorivo.Auto lepo vuce,kad se ugreje mirno radi.Svaka pomoc bi mi dobrodosla!

Stalker
Poruka: 85
Član foruma od: petak, 10. sep. 2021. u 20:49h
Lokacija: Jagodina

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Stalker » utorak, 28. mar. 2023. u 20:15h

Izmeri kompresiju prvo
Mondeo Mk3 2.0 107kw
Focus Mk1 TDDI 1.8 55kw, RIP :'(

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od mbole » utorak, 28. mar. 2023. u 21:39h

Tesko da sa losom kompresijom pali na niskoj temperaturi a ne pali na normalnoj.

Da li je nesto i sta radjeno na autu pre nego sto su se pojavili simptomi?

PS
Grejaci se upale uvek. I na +40. To sto nema lampice.. deseta prica.

PPS
Taj auto nema bosch pumpu. Kao ni bilo koji drugi CR dizel. Ima samo pumpu visokog pritiska Dve totalno razlicite stvari.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od ljuba power » utorak, 28. mar. 2023. u 22:01h

prvo reši to anlasovanje,da kad krene da anlasuje,radi bez prekida i upaliće posle 4,5sekundi.a ne da prekine kad treba da sastavi.ispitaj anlaser ili bravu,šta već kod električara.to prvo!a posle dalje ako bude potrebe ali ne verujem da će biti..

Stalker
Poruka: 85
Član foruma od: petak, 10. sep. 2021. u 20:49h
Lokacija: Jagodina

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Stalker » četvrtak, 30. mar. 2023. u 00:06h

mbole piše:
utorak, 28. mar. 2023. u 21:39h
Tesko da sa losom kompresijom pali na niskoj temperaturi a ne pali na normalnoj.
Burazer ima Golf 4 1.6 sr, kad je hladno tj jutarnji start pali kao mina i na pomisao bukvalno, a kad poraste temperatura recimo 10C+ već počinje duže da vergla.
Ortak mehaničar proverio sve i na kraju ispade da je kompresija loša
Mondeo Mk3 2.0 107kw
Focus Mk1 TDDI 1.8 55kw, RIP :'(

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od mbole » petak, 31. mar. 2023. u 00:25h

Poredis benzinca i dizela... veze s vezom...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Igor Pozega
Poruka: 18
Član foruma od: subota, 25. mar. 2023. u 23:06h

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Igor Pozega » subota, 1. apr. 2023. u 23:13h

Kompresija je dobra,tako kazu majstori.Citao sam da neka antenica u bravi za paljenje zna da pravi problem.Neki majstor u Cacku sumnja da je CPU u pitanju,ali kakve to veze ima samo na odredjenoj temperaturi.A kad je temperatura ispod 5 stepeni upali mi se lampica zuta sa nacrtanim namotajima i tad pali bez problema.Meni je cudno zasto nemoze da vergla duze od 3-4 sekunde? Fals vazduh na dihtungu pumpe visokog pritiska?Gledali ga majstori sto odrzavaju Ford ali nisu nasli resenje problema?
Recite mi ako treba da krenem od anlansera,da li je bolje da idem kod elektricara na remont ili rade to i mehanicari?Drugo kod koga da idem za bravu,inace imam samo jedan kljuc i on je izlizan?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od mbole » nedelja, 2. apr. 2023. u 02:26h

Da je u pitanju brava, odnosno kalem transpondera, ne bi mogao ni da zavreglas.
Ne znam tacno za Madu, kod Forda kada imas problem sa tim, trepce LED pored sata.

Za anlaser.. kod elektricara.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od ljuba power » nedelja, 2. apr. 2023. u 13:05h

ljuba power piše:
utorak, 28. mar. 2023. u 22:01h
prvo reši to anlasovanje,da kad krene da anlasuje,radi bez prekida i upaliće posle 4,5sekundi.a ne da prekine kad treba da sastavi.ispitaj anlaser ili bravu,šta već kod električara.to prvo!a posle dalje ako bude potrebe ali ne verujem da će biti..
može i kod mehaničara,ali koji je dobar i sa elektrikom anlasera.takvh nas je malo :) ,zato je bolje odmah kod dobrog električara

Igor Pozega
Poruka: 18
Član foruma od: subota, 25. mar. 2023. u 23:06h

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Igor Pozega » ponedeljak, 3. apr. 2023. u 00:14h

Hvala ljudi.Mazda ima ima imobilajzer koji trepce dok se ne upali auto.Evo sad lepo vreme pali iz prve bez problema.Trebao sam mozda uzeti benzinca,ali tada u blizini je bio samo ovaj dizel.Inace auto je ocuvan,mada mi mrsko sto je pezoov motor.Zna li neko koliko kosta reparacija anlansera? Cujemo se pozz.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od mbole » ponedeljak, 3. apr. 2023. u 05:38h

Verovatno slican sistem kao kod Forda.
Ako nastavi da trepce i par sekundi nakon sto si dao kontakt... onda nije pepoznat kljuc.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Igor Pozega
Poruka: 18
Član foruma od: subota, 25. mar. 2023. u 23:06h

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Igor Pozega » utorak, 4. apr. 2023. u 22:57h

To nisam gledao,provericu.Znam da mnogi delovi pasuju od Ford Fieste a motor im je isti dizel.Peugeot 1.4 hdi samo Ford nodi oznaku Tdci a Mazda Citd,a isti motori.Ja sam skoro prskao bravu na vratima i kontakt bravu WD sprejom i cinimi se da se smanjio problem ali praticu.Zanima me da li neko ko ima Ford fiestu dizel kad pali auto moze da vergla da kazem dok upali ili ima neku vrstu vremenskog ogranicenja.Ja sam cuo od nekog majstora da kompjuter ima zadatu neku vremensku odrednicu i ako ne upali za to vreme staje sa sa verglanjem da ne bi ispraznio akumulator? Neznam koliko tu ima istine.Buni me to kako anlanser ako je do njega moze da pravi problem samo na odredjenoj temperaturi? Znam da postoji neki releji na pumpi visokog pritiska pa mozda oni prave taj problem.Najgore je to sto sad pali i ako odem kod ekektricara neznam kako ce utvrditi sta mu je, jedino ako krene redom da proverava i menja ekektriku??

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od ljuba power » utorak, 4. apr. 2023. u 23:14h

nema vremensko ograničenje.
fiesta 1,4tdci vrti neprestalno dok ne upali ili isprazni aku.ford kuga 2,0tdci npr.vrti 4,5 sekundi i ako pritisak goriva (low presure) nije zadovoljavajući,prestaće sa anlasovanjem.zato što ima pumpu u rezervoaru niskog pritiska.koju ti nemaš pa nije za usporedbu.u suštini kod 1,4 tdci fieste treba da vrti neprestalno...
oteraj kod majstora jer su ti sad temperature od 0 do 8c kad ne pali.i nemoj da razmišljaš kako će on to da otkrije.ima načina,samo nek ti garantuje da je rešio problem ako ti "reši" problem.

Igor Pozega
Poruka: 18
Član foruma od: subota, 25. mar. 2023. u 23:06h

Re: Auto nece da upali iz prve?

Poruka od Igor Pozega » sreda, 5. apr. 2023. u 23:54h

Hvala na savetima,pozz

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“