Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

problem sa ler gasom na ford orionu

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
crki
Poruka: 25
Član foruma od: četvrtak, 16. okt. 2008. u 19:15h

problem sa ler gasom na ford orionu

Poruka od crki » četvrtak, 5. feb. 2009. u 17:30h

Poštovani ( al sam zvaničan ) imam problem sa ler gasom na ford orionu 1600 cm3 benzinac,1989. god.dvogrli karburator,ugrađen plin.
Problem je u sledećem:kada je na benzinu na leru se gasi,pre ovog radio je standardno na 900 obrtaja.Prima normalno gas,visoke obrtaje,a kada sklonim nogu sa gasa istog trena se ugasi,na plinu normalno radi.
Jedan majstor(na žalost jedan ‚‚majstor "napravio mi je na citroenu štetu od oko 1000 maraka)mi je rekao da je u pitanju elektronska ler dizna,tražio sam ali nisam našao.
Reče da mogu da otkinem pipak,otkačim žicu i normalno vozim.
Uradio sam tako i sada kada je motor hladan,ako turiram i sklonim nogu sa gasa auto se ugasi,ako polako smanjujem gas auto se ne gasi,a kada se ugreje normalno radi.
Sumnjam na zaprljan karburator.
Nemam volju a i novca da se kovači uče na mom autu.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9000
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem sa ler gasom na ford orionu

Poruka od van » četvrtak, 5. feb. 2009. u 21:34h

Saznaj koji je tip karburatora i nadji ler diznu(e) , to lepo produvaj kompresorom i posle namesti smesu preko srafa za to ( ako ga karb ima ) ...

Avatar korisnika
crki
Poruka: 25
Član foruma od: četvrtak, 16. okt. 2008. u 19:15h

Re: problem sa ler gasom na ford orionu

Poruka od crki » četvrtak, 5. feb. 2009. u 22:11h

U pitanju je elektronska ler dizna,a ne one koje mogu da se izduvaju,njih sam prvo proverio.Na plinu ler normalno radi,ali kada je na benzinu zeza.A karburator mislim da je Weber.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“