Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

pitanje za tng...

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

pitanje za tng...

Poruka od Djole » utorak, 24. avg. 2010. u 14:18h

moze li na ecorta 1.6 16v obican plin efi je naravno....vidjao sam oriona sa 1.6 efi da ima obican lovato plin samo sto pali na benzin znaci ima onaj uredjaj sto sam prebaci na benzin pa predjes 2000rm on vrati na gas....
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21138
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: pitanje za tng...

Poruka od Markedjani » utorak, 24. avg. 2010. u 14:36h

Koje godište i jel ima plastičnu ili metalnu usisnu granu ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: pitanje za tng...

Poruka od Djole » utorak, 24. avg. 2010. u 14:55h

95 je auto...mislim da ima metalnu sto znaci da bi mogao venturi?
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21138
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: pitanje za tng...

Poruka od Markedjani » utorak, 24. avg. 2010. u 18:44h

mogao bi... mada je sad razlika u ceni izmedju venturi i sequenta veoma mala... staviš sequent i ne razmišljaš da li će da rokne detonacija,mnogo da troši ili loše da ide.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4876
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: pitanje za tng...

Poruka od Djole » sreda, 25. avg. 2010. u 09:21h

ma bi ja stavio nego nemam kesa sad...a imam plin sa starog auta treba neke sitnice samo da kupim do plafon 100e....uglavnom ako uzmem taj auto stavio bi onaj uredjaj u auto da sam prebacuje kad pali na benzin pa nece biti ni detonacija....videcu jos....
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: pitanje za tng...

Poruka od bozicboki91 » subota, 16. okt. 2010. u 03:09h

takav plin imam ja tj lovato palis kolca na plin roknes gas preko 2000 obrtaja i sam prebaci na plin a mozes i da vozis na benzin tu vec pritisnes dugmence .....

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje za tng...

Poruka od taunus76 » petak, 22. okt. 2010. u 10:31h

Nesto mi nije jasno kazes palis kolca na plin pa roknes gas na preko 2000 obrtaja a on sam prebaci na plin ... Pitam zbog toga sto me interesuje kakav je to uredjaj koji sam prebacuje sa plina na benzin jer bih to ugradio ako moze na moj venturi sa karbom. Inace kad prebacujem sa plina na benzin nikad ne povuce benzin odmah nego ako je u voznji moram da drukam malo gas pa povuce a ako se ugasi padne jedno 2-3 verglanja pre nego sto proradi na benzin.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9002
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: pitanje za tng...

Poruka od van » petak, 22. okt. 2010. u 10:45h

Ne moze to za karburatorske motore , jer karburator ima lonce , i dok ima goriva u loncetu , auto ide. Tek kada prestane da vuce , prebaci se na plin .

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje za tng...

Poruka od taunus76 » petak, 22. okt. 2010. u 13:40h

Mislio sam na prebacivanje sa plina na benzin.
Nema veze sa ovom temom ali ajd da probam: ima li nekog sistema da odmah povuce benzin kada se istrosi plin ili mora ovako da se druka ili da se motor skroz ugasi (npr kad se ne kreces a dodje trenutak da se iz srednjeg polozaja prebacis na benzin). Na jednoj Ladi je radio isto ovako pa i gora ali na drugoj je pri prebacivanju sa plina na benzin u srednjem polozaju odmah povlacio benzin i to se culo po povecanom broju obrtaja motora. Onda bih samo prebacio prekidac na benzin i to je to. Sada mi se obavezno motor ugasi pa onda par verglanja dok ne povuce benzin.

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: pitanje za tng...

Poruka od goja » petak, 22. okt. 2010. u 14:18h

Kako ti se ugasi,hebes ga? kad prebacujes sa plina na benzin to treba da uradis na nekoj nizbrdici,zaletis ga i odmah sa plina na benzin, ne treba u neutral, samo ga preskocis i poslje 2 sekunde ce povuci benzin,tj,nalice se lonce benzinom i sastavlja...a mozes i u mjestu,das malo jaci gas,prebacis na benzin pa sacekas da se, kao, pocne gasiti pa vratis na plin i opet ga prebacis na benzin i on ce poceti da radi na benzinu a ako ne iz drugogi z treceg puta hoce sigurno,svo vrijeme ne pustas gas,tj,konstantno ga drzis na recimo 2500 obrtaja...meni se nikad nije ugasio kad sam skontao kako raditi...nema nacina da na karburatorskim motorima odmah radi sa plina na benzin a ako ima oboje,i plin i benzin gusi se i ne moze raditi...

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje za tng...

Poruka od taunus76 » petak, 22. okt. 2010. u 14:37h

Pa ovo nisam probao da ga vracam na plin par puta a tako i radim kad je u voznji. E sad ide hladnije vreme pa da bih ga palio na benzin ujutro moram da ga drukam kad mi ostane na plinu a to se desava cestopa ajd da pitam mozda ima neko resenje. Ja sam do sad po propisu prebacivao u neutralni polozaj pa kad krene da se gasi posle par sekundi na benzin ali ne stigne da povuce gorivo. Probacu ovako pa da vidim ...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: pitanje za tng...

Poruka od Dusan64 » petak, 22. okt. 2010. u 20:04h

Kada je auto na benzinu treba staviti na neutralan polozaj da potrosi benzin iz lonceta,pa onda prebaciti na plin,a sa plina na benzin prebacis dok ti je auto u brzini i to odmah,bez neutrala. I mora da povuce benzin.. Znaci ides lupam trecom 50km/h,samo prebacis na benzin bez gasa,sacekas 2sekunde,stisnes gas i odeee.....

A ima resenje i za paljenje u mestu,el.pumpa.. ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: pitanje za tng...

Poruka od 911s [SK] » petak, 22. okt. 2010. u 20:41h

taunus76 piše: Nema veze sa ovom temom ali ajd da probam: ima li nekog sistema da odmah povuce benzin kada se istrosi plin ili mora ovako da se druka ili da se motor skroz ugasi (npr kad se ne kreces a dodje trenutak da se iz srednjeg polozaja prebacis na benzin).
Staviš spoljnu električnu pumpu za gorivo, onu koja daje isti pritisak kao i mehanička. Samo što mehanička zavisi od rada motora, a električna pumpa čim daš kontakt ili čim prebaciš na benzin ili stalno ili kako god već vežeš. Više nećeš morati da čekaš i verglaš dok gorivo stigne do karburatora.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: pitanje za tng...

Poruka od Dusan64 » petak, 22. okt. 2010. u 20:51h

Khm,khm..
Dusan64 piše:A ima resenje i za paljenje u mestu,el.pumpa..
:-)

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: pitanje za tng...

Poruka od goja » petak, 22. okt. 2010. u 21:36h

pa od bezazlenog problema napraviti sedamdeset sedam drugih,cemu? zaista nema potrebe...najpouzdaniji sistem je ovaj najjednostavniji,samo da ne zaboravis prebaciti na benzin u najvecu zimu...
ma da,varas ga sa plinom dok ne povuce benzin,kad dva puta tu uspijes vise ti se nikad nece ugasiti...samo malo jaci gas...

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“