Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zaledjivanje kucista filtera za plin

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od taunus76 » utorak, 8. nov. 2011. u 20:08h

Evo ovako - posle sredjivanja Taunusa spojio sam plinski sistem, motor pali vuce (imam svedoke) ali onda naglo izgubi snagu... probano stelovanje i u pocetku sve ok ali onda opet izgubi snagu ... Otkrijem da posle nekog vremena kuciste filtera za gas (onaj mali filter zajedno sa elektroventilom) jednostavno zaledi.

Ja sam menjao filter par puta i sve je bilo ok. Sad kad sam montirao pustao mi je na i na ulazu i izlazu filtera pa sam ga stegao i sad ne pusta. Sta bi bio uzrok zaledjivanja filtera...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od Estariol » utorak, 8. nov. 2011. u 20:49h

Naglo hlađenje se javlja kad plin prelazi iz tečne u gasovitu fazu. To kod tebe verovatno znači da plin ne stiže u tečnoj fazi do isparivača ili da i dalje negde pušta. Možda da proveriš da li si dobro postavio i namestio filter, mže biti da pušta negde gde ne možeš da vidiš? Da li ledi samo na filteru i ventilu ili je zaleđen i isparivač? Možda bi trebalo da posmatraš motor dok radi neposredno nakon što ga prebaciš na plin, da neko pali auto a ti da gledaš šta se dešava u motornom prostoru. Ili da ga oteraš kod plinadžije.
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od taunus76 » utorak, 8. nov. 2011. u 20:56h

Pocne da ledi npr 20 cm od kucista filtera na dolaznoj cevki, samo kuciste filtera i cevka od kucista do isparivaca isto oko 20 cm. Probacu da gledam kao sto si rekao i da proverim kako sam stavio filter. Mozda sam prilikom stezanja dovoda i odvoda nekako suzio ili iskrivio bakarnu cevku na samom ulazu plina ... Isparivac ne ledi.

Da nema veze sto je isparivac mozda za motor manje snage ...

Ako ne resim problem oteracu ga kod plinadzije ali nekako mi ne deluje kao nesto strasno, narociti sto ide dobro dok ne zaledi ...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od 911s [SK] » sreda, 9. nov. 2011. u 01:41h

Plin na karb i 2.8 vozi i onaj majstor Neša iz Prvomajske.
Pošto ne postoji vakuumski raspršivač za motor te snage, on je kupio "električni", koji nema crevce za vakuum nego parče žice koje je 10 puta namotano oko glavnog kabla bobina-razvodna kapa. Sistem rada tog raspršivačla je nešto drugačiji od vakuumskog.
Inače se oni bakarni prstenovi na krajevima cevi menjaju kad god se jednom skinu, jer to nije guma pa da dihtuje isto svaki put kad ga stegneš, već čvrst materijal koji se jednom oblikuje i posle više ne naleže isto i kako treba.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od taunus76 » petak, 11. nov. 2011. u 18:49h

U konsultaciji sa plinadzijom koji je sredjivao plin (nije on radio iz Cente je) a i kao sto je Estariol rekao plin ledi kad naglo prelazi iz tecne u gasovito stanje. Sve do isparivaca je on tecan pa sam proveri prvo vod do kucista filtera - odspoji se i onda je npr. da kontakt pa prebaci na plin - ako ide belo i mlaz sve je ok. Potom samo kuciste filtera, kako je filtet okrenut gumice stavljene a zatim sve spojeno ponovo. Sam sraf koji prolazi kroz kuciste za filter ima gumicu sa spoljne strane - toga kod mene nema pa sam motao teflon traku koja je usla i unutra pa je malo smanjila protok plina.

Potom sve spojeno a odspojen vod za plin na samom isparivacu, okrenut nagore pa kontakt i prebacivanje na plin - prvo je malo zasustalo par sekundi a onda je naglo krenuo plin - verovatno se ona od prasine ili ko zna cega zapusila pa je to isterano i plin posle spajanja nastelovan i ide ko zmaj...

U svakom slucaju celu instalaciju ako je bila odspojena i otvorena zbog nekih radova treba produvati kompresorom i proveriti da li je propusna od boce do isparivaca ...

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od lasto » subota, 12. nov. 2011. u 12:55h

Iskustveno, kao vozač, i tehničko lice, mislim da je problem sa protokom vode u isparivaču, svaki isparivač bi zaledio da nema konstantnog protoka tople vode. Najčešće se voda uzima iz malog vodenog kruga, tako da trenutno u isparivač dotiče dosta toplija voda od spoljašnje temperature.
Uzroka lošeg protoka može biti više, od zapušenih creva, loše pumpe, neadekvatnog postavljanja creva koje onemogućava protok, do samog kvara isparivača.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od Dusan64 » subota, 12. nov. 2011. u 14:11h

lasto piše:Uzroka lošeg protoka može biti više, od zapušenih creva, loše pumpe, neadekvatnog postavljanja creva koje onemogućava protok, do samog kvara isparivača.
Ne moze da bude kvar u isparivacu sto se tice zaledjivanja..ko ga je otvarao jasno mu je zasto. Ovo ostalo je tacno.

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: Zaledjivanje kucista filtera za plin

Poruka od taunus76 » nedelja, 13. nov. 2011. u 20:24h

Ponovo ja - nisam spominjao isparivac vec kuciste filtera za plin koje je pre isparivaca. Isparivac mi je radio i nije ledio na Taunusu nikad (pu, pu, pu) ali mi je ledilo kuciste filtera koje je spojeno provodnom cevkom na isparivac. Kao sto sam rekao izgleda da je prvi problem bio u teflon traci koja je sa srafom prosla i malo smanjila ulaz plina u kuciste filtera. Druga stavka koja je bila losa je da je cev koja spaja kuciste filtera i isparivac negde prilicno zapusila jer je trebalo 3-4 sec da pritisak plina to istera napolje kad sam cev odspojio od isparivaca. Moguci problem je i sam elektroventil koji zbog prljavstine ili prasine ne moze da otvori do kraja i u potpunosti otvori prolaz plinu. U svakom slucaju reseno i sada je ok ...

Isparivac mi je ledio na Ladi jer mi je pustao vodu na jednom crevu uz pozarni zid trebalo mi je tri meseca da provalim gde je rupa a drugi razlog je bio sto srafovi koji drze prednju stranu isparivaca nisu bili stegnuti kako treba pa je tu pustap plin pri jacem gasu i voznji - uzas jedan ... Ipak ovde je bio problem kuciste filtera ...

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“