Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Lucky
Poruka: 924
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Lucky » ponedeljak, 6. maj 2019. u 16:25h

Ako ti ne svetli ni jedna od LED diodica znaci da nije ni prebacio na plin
Mondeo MK3 Duratec HE

prototip
Poruka: 60
Član foruma od: sreda, 20. jun 2018. u 21:54h

Poruka od prototip » utorak, 7. maj 2019. u 00:04h

Svetle te tri diodice u toku voznju, sve je ok. Nije bio upaljen auto kada je uslikano.

Samo ne znam da li je na ovakvom indikatoru moguce pratiti i kolicinu preostalog gasa.

Enio

 
Poruka: 739
Član foruma od: nedelja, 5. okt. 2014. u 09:11h

Poruka od Enio » utorak, 7. maj 2019. u 00:17h

Ako ti svijetle 3 od 5 dionica, to znači da imaš malo više od pola plina unutra. Kad je pun, svijetle svih 5, ja ih imam 4.

Za servis, netko je pitao, iskreno ne sjećam se koliko sam platio servis plina, odnosno mijenjanje filtera i štelanje. Mogu se sutra raspitati, ali nije bilo puno.

Veliki servis za moju fiestu me koštao oko 300€. Pogledaj u mojoj temi ja mislim da sam napisao tamo što je sve mijenjano, a ako ne, sutra ću staviti točno što je rađeno na njoj

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

This is just a dream, for now:
Mondeo MK5 2.0 TDCI - Mezimac

Slika

humper
Poruka: 96
Član foruma od: sreda, 27. jun 2018. u 00:30h

Poruka od humper » petak, 10. maj 2019. u 15:48h

Pre mesec dana sam radio redivan servis plina na fikusu mk1. Kontam da za fijestu nije neka razlika u cenama ako je uopste i ima. Menjanje filtera, stelovanje, promenio i neko crevo i selne neke gde je curio gas.

Redovan servis plina 2000 din
Radni sat majstora (dijagnostika nebzin/gas) 1500din

3500 sve ukupno

Mladen990
Poruka: 30
Član foruma od: nedelja, 22. okt. 2017. u 17:37h

Poruka od Mladen990 » utorak, 3. dec. 2019. u 00:19h

Retko sam aktivan na forumu ali nadjoh malo vremena pa da prenesem i svoje iskustvo, sad je vec solidno..
Dakle, Focus '09., 2.0 Duratec, BRC plin navodno ugradjen u novo auto negde u CH ili mozda i samom Kelnu (neko kaze fabricki sad da li je nznm), u svakom slučaju, za sad sam zadovoljan. Uzeo sam ga sa 220kkm (bar je tako pisalo), sad gazi 265, dakle 45kkm ja prešao. Zamenio sam originalni isparivač na oko 225kkm jer je pravio problem kod paljenja. Potrošnja oko 8,7-9,1 l/100km u proseku leto/zima uglavnom kombinovano. Na benz nikad nisam ni testirao pa da uporedim ima li razlike. Eventualni problem kroz par desetina hiljada moze biti postara instalacija sistema jer je kao sto navedoh napunila 10 godina i izgurala bar 265kkm, ali to samo ja mislim unapred. Za sad sam imao problem jer se odlemilo jedan kontakt na dizni ili čemu već, što je možda i fizički nečim zakačeno npr pri skidanju/vraćanju onog plastičnog poklopca motora ili slično, vozio dva dana na benzin, majstor rešio za 5min nije hteo naplati.
Jedini generalno na celom autu ozbiljniji problem je uočen porast potrošnje ulja za ovih 45kkm, što ne znam da li mooožda ima veze sa plinom, a neću ni saznati vrvtno dok ne postane stvarno ozbiljno, nadam se ne uskoro.

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“