Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od CougarXR » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:04h

Hoce u jednoj meri ali ne nesto revolucionarno... ono sto nece vise imati su detonacije koje ima bez povoda...
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:09h

U suštini nemam detonacije, samo jak trzaj ako ne pazim kad prebacuje na plin. Slikaću je sutra pa ću okačiti sliku. Ono u šta sam sklon da poverujem je da bi mi se normalizovao rad na benzin, i da ne bi više štucao, mada nisam stručnjak pa ne bih da tvrdim... I čudi me da je prošao atest... ?
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:13h

Koliko cenim to sto nemas mesac moze samo da bude bolje po benzin.. Sto se tice atesta njih ne zanima da li ce to raditi,samo im je bitno da je bezbedno...

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od CougarXR » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:21h

Kao sto Dule kaze sa mesacem na benzin moze samo losije da radi... jer ti mesac smanjuje FI na protoku vazduha sto plinu odgovara ali benzinu blago skodi

Da me ne shvatis pogresno to "na benzin moze samo losije da radi..." nije apsolutno nista ozbiljno sto ces da osetis na tvom autu!
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:26h

Slažem se, ali ga smanjuje POSLE protokomera, dok mi je sa ovim rešenjem protok smanjen pre protokomera, na samom ulazu pred filter...
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » četvrtak, 4. nov. 2010. u 23:48h

Pa kako je sada resen ulaz plina? Aj slikaj,mozda ti i ne treba mesac,mozda je covek nesto bolje smislio...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » petak, 5. nov. 2010. u 10:47h

Evo slika:
Ovako izgleda instalacija:
Slika

Detalj ulaza plina i iber-laufa:
Slika

Koliko znam, između protokomera i plastičnog creva bi trebao da dođe mešač, a njega nema... :
Slika

Jedan kolega koji ima nešto iskustva sa plinom mi je rekao da bi čak mešač možda trebalo staviti pred usisnu granu, pa bi auto bio žustriji, ali je to samo njegova teorija.

Evo šta kaže Dora na svom sajtu:
" Injectioni

Fabričko uputstvo:
Auto uvek pali na benzin i nakon postizanja odredjene temperature isparivača i odredjenog broja obrtaja prebacuje se automatski na gas.
Potrebna temperatura isparivača je obično oko 40 stepeni a broj obrtaja je od 2000 do 2500. kad se zadovolje oba uslova auto će preći na gas.

Vrlo je važno da se redovno menja filter za gas i filter za vazduh kao i da su kablovi, svećice i ostatak struje u redu.
Svećice MORAJU biti jednokrake i obične bakarne. Platinaste, iridijumske i sl. ne mogu raditi na gasu a da nedodje do neželjenih efekata.
Ovo za svećice nije bitno kad je sekvencijalni gas u pitanju, tada se treba pridržavati uputstva proizvodjača automobila.

Iskustvo:
VRLO VAŽNO, ako auto ne radi dobro na benzin nemojte ga prebacivati na gas, može doći do detonacije gasa u usisnoj grani.

Svakih desetak dana "žrtvujte" par litara benzina i provozajte vašeg ljubimca na benzin. Potrebno je da dizne rade malo duži period posle neaktvnosti da bi se isprao talog u njima i celom sistemu od benzina.
Dovoljno je bar 40 Km da napravite. Nemojte biti stipse, gas se isplati toliko da se taj "trošak" neće osetiti.

Auto mora da ima benzina u rezervoaru bar 10 litara, benzinska pumpa i dalje radi a ona se hladi i podmazuje benzinom. Skupa je za menjanje ili remont. Nemojte se prevariti, to što vaš auto lepo radi iako ima samo dva deci benzina ne znači da pumpa neće crći. Potrebno joj je od 5 minuta do dva sata kako kojoj."
Neke opšte poznate stavke sam izostavio zbog dužine posta. Nego... Ono za svećice, koji bi neželjeni efekti mogli da budu? Prethodni gazda kaže da auto radi kako treba samo i isključivo sa Motorkraftovim svećicama koje su u njemu... Jel moguće da one prave problem na benzinu???
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » sreda, 10. nov. 2010. u 08:23h

Zaboravih da pomenem, na otvoru za usis vazduha pre filtera stavljeno je prigušenje jer se gasio u leru kad se upali ventilator hladnjaka.
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 10. nov. 2010. u 11:19h

To sto si zaboravio da napomenes je i najvaznije.. To znaci da ti je smesa bila prebogata.. Ja mislim da tome samo treba jedno dobro stelovanje i da ce sve da bude ok,ne bih ja tu nista dirao ako nisi imao detonacije... Idi kod plinadzije,stelovanje nije skupo.. Ili udji u kola,izadji na put,zavrni ga,vidi kako ide,pa odvrci sve dok ne budes zadovoljan kako ide.. Ali se poigraj malo i sa vazduhom,moguce da ga je previse prigusio..ili premalo...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » sreda, 10. nov. 2010. u 11:29h

Ne prebogata nego preslaba Dušane ;)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 10. nov. 2010. u 12:24h

Upravu si.. Ali u principu moze da bude i jedno i drugo,od oba bi se ugusio i ugasio..

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » sreda, 10. nov. 2010. u 16:01h

Rekao bi da je bila preslaba, trošio je oko 15 u gradu i oko 7.5 do 8 na otvorenom...

A mešač onda ipak ne treba? :D
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 10. nov. 2010. u 16:22h

Ma nista pametno neces dobiti sa njim.. Evo ja sad izmerio potrosnju neku,170km sam presao,od toga 130km na otvorenom i 40km u gradu sa 15l plina.. Znaci potrosnja je oko 9l/100km pretezno voznje na otvorenom.. Doduse karburator i imam mesac...

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » sreda, 10. nov. 2010. u 19:27h

Zaebo sam se, nije trošio 15 nego 10 -11 u gradu cekicko cekicko cekicko , a kad je stavljeno prigušenje i promenjen odnos smeše, tad je otišlo na 14 litara. Imam ideju da probam sa malo većim otvorom, pa da vidim šta će tada ispasti...
I da, pranjem protokomera wd sprejom rešio sam problem štucanja na benzinu... :D
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od bozicboki91 » sreda, 10. nov. 2010. u 19:32h

poskupeo plincic na 65din kod nas thumbsuph thumbsuph thumbsuph

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 10. nov. 2010. u 19:42h

@Estariol
Ako odes kod plinadzije platices mu mozda 200-300din i ustedeces mnogo para i zivaca...

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » sreda, 10. nov. 2010. u 19:43h

bozicboki91 piše:poskupeo plincic na 65din kod nas thumbsuph thumbsuph thumbsuph
65,5 jos pre neki dan.

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » sreda, 10. nov. 2010. u 19:53h

Dušane, slažem se thumbup

Što se poskupljenja plina tiče negde su provukli da je planirana cena 80 (neki kažu 75) za litar... Imam utisak da nas experimentalno čepaju gde god im padne na pamet da bi roverili kad ća narodu da pukne film... U Bosni je plin 40 centi za litar...
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » sreda, 10. nov. 2010. u 20:00h

nece narodu nikad da pukne jer imamo podanicki mentalitet a i do sada nam je mozak tako deforimsan da mislimo da je normalno stanje da te vlast orobljava,maltretira i kaznjava.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » sreda, 10. nov. 2010. u 20:06h

Kolega sa foruma odavde ima teoriju da će cena plina biti oko 70% cene benina, i mogu reći da njegova teorija ima poprilično smisla, tako je svuda u Evropi. Kod njih se ne voze na plin zbog uštede već zbog zagadjenja, i zbog toga mnoge države sufinansiraju troškove ugradnje plinskog uredjaja.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Markedjani » sreda, 10. nov. 2010. u 20:12h

Ja sam odložio ugradnju plindže... razlika u uštedi će biti dosta manja posle nove godine ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 10. nov. 2010. u 20:26h

U sekundi se iznerviram i dodje mi da batalim totalno kola,al se posle ohladim i opet dam smradovima pare.. A ne treba im davati,treba bojkotovati kola,da propadne drzava bez prihoda od goriva,pa da ih vidim...

Avatar korisnika
bozicboki91
Poruka: 457
Član foruma od: ponedeljak, 15. mar. 2010. u 16:48h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od bozicboki91 » sreda, 10. nov. 2010. u 20:34h

ja od sada uvek ima da teram i da mucim one seljacine (a mozda bude i nesto gore ) da mi daju racun kad uzimam gorivo , rekao sam starcu da mi napuni plin za 500 a on za 485 . . . sipao plin i pobego u kucicu , upalim kola i krenem 10 m i vratim se da vidim koliko sipao i tacno vidim da me prevario za 15 din ... nema veze 15 din , al kako se ne desi nekad da napuni vise plin nego manje . a i pre toga sam uzimao benzin i tu mozda mi je manje sipao :-(

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » sreda, 10. nov. 2010. u 20:37h

Pa otprilike ću jedino sigurno imati npli u kupeu jer ga već imam "ugradjenog" i u maltene novom stanju, a ako Granadica dobije DOHC onda će i ona ići na benzin. S obzirom na moje kilometraže razbijene na više vozila, trebaće mi nekoliko godina samo dok isplatim sequent sa atestom, a da ne pričam o petljancijama ugradnje, štelovanja, prostora za plinski sistem, razlike u ceni goriva...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Estariol » subota, 13. nov. 2010. u 14:51h

Promenio sam filter (bio prljav u p.m.) za vazduh i filter plina posle 10000, plinadžija je malo preštelovao plin ali nije jako zatvorio. Međutim, auto se malo ulenjio, u 4. brzini sporije pirma gas a o petoj da ne pričam, bar u poređenju sa radom pre zamene filtera. Probao sam malo da menjam protok, međutim najbolje radi tako kako ga je majstor ostavio... Nadam se da je istina da će mi bar potrošnja pasti das kad sam promenio filter...
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“