Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 24. mar. 2016. u 15:59h

Zaboravljate da je veći "resale value" kod vozila koja imaju atestiran gas.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

scorpyon88
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 25. dec. 2015. u 16:04h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od scorpyon88 » četvrtak, 24. mar. 2016. u 17:53h

Pozdrav zanima me koji uredjaj da ugradim imam u ponudi zavali i stag 4qbox plus. Sta je iz vasih iskustava bolje?

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Jozza » četvrtak, 24. mar. 2016. u 18:03h

Zavoli je u vrhu italijanskih proizvođača, pa zavisi samo koji medel zavolija. A što se tiče AC Stag-a, ne bih ugradio ništa ispod 300 ISA2 modela.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od FM III » četvrtak, 24. mar. 2016. u 18:12h

A koje vozilo, godište, motor?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

scorpyon88
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 25. dec. 2015. u 16:04h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od scorpyon88 » petak, 25. mar. 2016. u 10:03h

Auto je fiesta 1.3. 2007 godiste. Imam i ponudu za lovato 380 evra, stage je 420 e a zavoli je 450 plus kapalice 50 koje mi je jedino on preporucio. Inace sam iz kraljeva pa ako imate iskustva i sa majstorima mozda bi jos vise pomoglo.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Jozza » ponedeljak, 28. mar. 2016. u 12:17h

Ako stavljaš kapalicu, stavi elektronsku a ne mehaničku (vakuum), jer kad treba da podmazuje, ta mehanička najmanje podmazuje.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
slava
Poruka: 5
Član foruma od: ponedeljak, 12. apr. 2010. u 09:35h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od slava » ponedeljak, 16. maj 2016. u 18:53h

Posto sam u potrazi za autom a zelio bi i plin u isti ugraditi zamolio bi za misljenja cijenjenih forumasa :) Naime, nasao sam Focusa mk2 1.6 16v, 2005 god. jedan vlasnik sa predjenih orginalnih 155.000km pa me interesuje koji bi sistem iz iskustva forumasa bio adekvatan za navedeni motor a plin bi bio ugradnjen u servisu darkomplin.ba

Sekvent sistemi:
LPG Tech - garancija 2 godine ili 60.000km
4 cil: 700,00KM

Zavoli-garancija 2 godine ili 100.000km
4 cil: 850 -950KM

Sistem za podmazivanje ventila: 100,00KM(da li je uopste potreban)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21067
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 16. maj 2016. u 19:12h

Zavoli, definitivno.

Sistem za podmazivanje po mom nekom mišljenju ne pomaže ništa.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Jozza » ponedeljak, 16. maj 2016. u 21:07h

Zavisi šta dobije u tom "Zavoli" paketu. A mazalica ne moža da škodi, mada recesiji sedišta ventila najviše kumuju neispravne dizne, pa onda bude siromašna smesa na tom cilindru i BUM.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

CrniFord
Poruka: 128
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 13:16h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od CrniFord » utorak, 18. okt. 2016. u 18:44h

Tartarini, po mom skromnom misljenju najbolji uredjaj na trzistu EVO 01, jes malo skuplji, ali ja sam ga imao u 3 vozila (kako prodam auto, prebacim ga u drugo vozilo), Citroen C5, Chevrolet Spark i na kraju Ford Focus 1.4, nemam kapalicu, vuce lepo, trosi skoro isto kao benzin . Jedino sto mora ovlasceni servis da ga ugradjuje (ima neki "code" ili sta vec), inace uredjaj moze da se ugradi i na metan, ima malo razlike u odnosu na plinsku instalaciju.
party0021

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od koledaf » subota, 5. nov. 2016. u 01:41h

Pozdrav svima,
mozete li da mi razjasnite nesto... Imam Focusa 1.6 Ti-VCT(125PS)FFV-Sigma 2012. godiste sa ugradjenim plinom. Drug koji mi je prodao tog Forda i kaze da ima fabricki ugradjen plin.
Ukucao sam VIN broj i izbacio mi je izmedju ostalog:
- FFV-(Ethanol) Fuel
- Gasoline/LPG Bi-Fuel Pack

Za ovo Ethanol mi je jasno i video sam da se to dosta koristi po juznoj Americi, a ovo LPG Bi-Fuel Pack bi znacilo da je fabricki plin?
Znam samo da je marka plina BRC i dobio sam Ford knjizicu kada sam ga kupio, gde su upisani servisi koji su uradjeni na plinu i kako se koristi.

Interesuje me jer mi je Dragomir rekao da nema sanse da je plin ugradjen fabricki i da bi onda to podrazumevalo da je fabrika ojacala ventile i glavu motora... Ko ovde gresi drug ili Dragomir?
S obzirom da mi je ta stavka na spisku stvari koje ima Focus mislim da gresi Dragomir, a ispade da sam napao druga bez veze? :shok: :D

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » subota, 5. nov. 2016. u 02:59h

Nema potrebe za ojačavanjem ventila i glave, već smo na forumu to elaborirali u detalj.
Kome god da ne veruješ - uvek možeš proveriti po Internetu. A ima baš dosta rezultata na tu temu... Evo jednog primera: http://www.autozeitung.de/auto-katalog/ ... d-10213651
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

ZokacKg
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2016. u 18:30h
Lokacija: Kragujevac

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od ZokacKg » subota, 5. nov. 2016. u 20:54h

koledaf piše:Pozdrav svima,
mozete li da mi razjasnite nesto... Imam Focusa 1.6 Ti-VCT(125PS)FFV-Sigma 2012. godiste sa ugradjenim plinom. Drug koji mi je prodao tog Forda i kaze da ima fabricki ugradjen plin.
Ukucao sam VIN broj i izbacio mi je izmedju ostalog:
- FFV-(Ethanol) Fuel
- Gasoline/LPG Bi-Fuel Pack

Za ovo Ethanol mi je jasno i video sam da se to dosta koristi po juznoj Americi, a ovo LPG Bi-Fuel Pack bi znacilo da je fabricki plin?
Znam samo da je marka plina BRC i dobio sam Ford knjizicu kada sam ga kupio, gde su upisani servisi koji su uradjeni na plinu i kako se koristi.

Interesuje me jer mi je Dragomir rekao da nema sanse da je plin ugradjen fabricki i da bi onda to podrazumevalo da je fabrika ojacala ventile i glavu motora... Ko ovde gresi drug ili Dragomir?
S obzirom da mi je ta stavka na spisku stvari koje ima Focus mislim da gresi Dragomir, a ispade da sam napao druga bez veze? :shok: :D
Jeste fabricki ugradjen BRC i plinski komp je zakljucan.Ford ima svoje plinske mape i ne mogu da se menjaju parametri.Bio sam u Lestanima ovlasceni BRC,hteo sam da promenim temperaturu prebacivanja.Na dijagnostici sve moze da ocita ali nista da menja.Kazu da Ford ima svoje mape i mogu da se menjaju samo u ovlascenom Ford servisu koji odrzava i BRC.Sto se tice ventila i siceva kod Forda ne znam,ali znam da u KG-FIATu ugradjuju motore koji posebno stizu za ugradnju gasa.Sva instalacija se ugradjuje na traci i na kraju se ucitava plinska mapa.Italijani kazu da su ti motori sa drugacijim ventilima i sicevima.

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od koledaf » subota, 5. nov. 2016. u 23:54h

Hvala na odgovorima.
@ZokacKg da to su i meni rekli kada sam bio u ovlascenom BRC servisu u Vojvodjanskoj ulici. Oni su pajtosi sa tim servisom iz Lestana i ne mogu da ga otkljucaju...

Isto sam primetio da na board comp-u u kabini nema opcija za prosecnu potrosnju, koliko jos kilometara moze bez punjenja... i svega ostalog sto je vezano za potrosnju. Samo ima kolika je prosecna brzina i koliko km sam presao. Kapiram da ne moze da izracuna potrosnju zbog gasa pa su te opcije ugasene.
U Dragomira sam imao beskrajno poverenje. Vise ne. :D

ZokacKg
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 19. maj 2016. u 18:30h
Lokacija: Kragujevac

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od ZokacKg » nedelja, 6. nov. 2016. u 12:45h

Ja imam trenutnu potrosnju,prosecnu brzinu i predjena km.Hteo sam da promenim temperaturu prebacivanja na gas.Kod mene je nastelovan na 80 stepeni da prebaci.To je puno jer na relacijama po gradu pola vozim na benzin pola na gas.Jedno resenje je bilo da ociste moj plinski komp i ucitaju drugu mapu.Nisam hteo jer sam zadovoljan kako radi,ide i sa potrosnjom.Drug mi je napravio varalicu za senzor temperature,tako da sada sam odredjujem kada cu da prebacim.Vozim 1km.na benzin i prebacim na plin.Potrosnja gasa letos oko 10l.a sada 11l. gradske voznje.

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od koledaf » nedelja, 6. nov. 2016. u 19:16h

Nazalost ja nemam trenutnu potrosnju, samo prosecnu brzinu i predjene km. Nisam ni znao da moze da se napravi varalica za senzor temperature. svasta covek nauci... :-) ma da realno mi ni ne treba jer mi na plin upali posle nekih maksimalno 2min. Taman dok isparkiram iz garaze i krenem.
Ja sam radio proveru po gradu po sistemu pun rezervoar, predjem 100km i opet sipam i trosi 9l gradske voznje sto mi je i vise nego super.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od dule0911 » nedelja, 6. nov. 2016. u 20:59h

Za plin ti to nije pouzdan metod merenja potrosnje, iz vise razloga. Najpouzdanije jeste da pratis neko vreme (4-5 punjenja rezervoara) i da izvuces prosek. Mada svejedno, i 15 da trosi, isplati se.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Focus » nedelja, 6. nov. 2016. u 22:49h

Neverovatno da sam juce umro danas nebi znao da ford fabricki ugradjuje plin i to jos u ovaj vct motor, smeo sam da se kladim da je to ne moguce!
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od dule0911 » nedelja, 6. nov. 2016. u 23:06h

Ja sumnjam da je tako izasao iz Kelna. Nije nemoguce, ali mislim da bi se vise reklamirao u oficijelnim katalozima kako u evropi tako i kod nas, sto da ne. Ono sto mislim jeste da su serije automobila za odredjeno trziste/dilera gde se isplatio razvoj specificnog sistema koji se ugradjivao u nov auto i prodavao nov sa plinom (i garancijom).
Fiesta!!

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od koledaf » ponedeljak, 7. nov. 2016. u 00:55h

smeo sam da se kladim da je to ne moguce!
Dobro je da nisi, ma da ne bi bilo lose da sam se kladio sa tobom. Mogao sam da uzmem neku kintu za servis. :D

Da li je takav izasao iz Kelna ne znam, ali s' obzirom da po VIN broju ima u stavkama onda mislim da jeste, a znajuci da je kod Italijana ogroman popust na registraciju za ljude koji voze na gas (mislim da je 70-80%) mozda si u pravu da je ovaj pravljen za odredjeno trziste u ovom slucaju za Italijansko...

Evo postavljam i slike uputstva koje sam dobio sam njim (da ne ispadne da lazem :) ), a tu je i garancija, ali me mrzi da slikam :)

Slika Slika
picture share

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14393
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od mbole » ponedeljak, 7. nov. 2016. u 11:05h

Za nove ne znam, za starije definitivno postoje varijante sa fabrickim plinom u Focusu Mk1 (dve varijante) i Mondeu Mk2
E sad... na koja trzista su isli... ko ce ga znati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Focus » utorak, 15. nov. 2016. u 10:06h

Mozda nije mesto, nek moderatori obrisu ako nije prikladno.

Gde da tast ugradi plin, u pitanju je Megan I 1.4 16v 2001god?
Koji je uredjaj za taj motor najprikladniji, citao sam da dobro podnosi plin pa ako ne mora neki uredjaj poslednje generacije za taj motor, da ne trosi previse para?
Pretpostavljam da cete preporuciti Babica, sto je ok, samo ne znam kakav je za Renoe?

Hvala unapred na odgovorima!
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Sharpshooter » utorak, 15. nov. 2016. u 20:03h

Ili Babić ili Rašić.
Tu ti se izbor završava. :)
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

gogij85
Poruka: 27
Član foruma od: petak, 18. okt. 2013. u 22:32h
Lokacija: Banja Luka

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od gogij85 » nedelja, 27. nov. 2016. u 13:10h

Ima li ko iskustva sa mondeo mk3 st220, kakva je situacija sa ugradnjom plina?

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Jozza » petak, 5. maj 2017. u 15:34h

dule0911 piše:Ja sumnjam da je tako izasao iz Kelna. Nije nemoguce, ali mislim da bi se vise reklamirao u oficijelnim katalozima kako u evropi tako i kod nas, sto da ne. Ono sto mislim jeste da su serije automobila za odredjeno trziste/dilera gde se isplatio razvoj specificnog sistema koji se ugradjivao u nov auto i prodavao nov sa plinom (i garancijom).
Jeste takav izašao iz fabrike, a samo se glava razlikuje, jer ima deblje dosede ventila. Mondeo mk3 se pravio fabrički na plin, sa takvom glavom. Tu je samo stvar mašinske obrade, tj obrađeno na drugačije mere, nikakve nauke tu nema, niti išta "specijalno". Jednostavno, deblji dosedi ne mogu da izgore.
Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“