Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Dusan64 » petak, 3. avg. 2012. u 16:18h

Ne verujem da to radi...mada nikad se ne zna.

МИЛАН
Poruka: 17
Član foruma od: ponedeljak, 23. jul 2012. u 00:04h
Lokacija: Коцељева

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od МИЛАН » ponedeljak, 6. avg. 2012. u 22:23h

Данас сам био код мајстора у Ваљеву.
Скинуо је сва она ограничења ваздуха,
каже да се ваздух подешава на улазу
у грлу карбуратора. Код мене је смањио
ваздух на мешачу тако што је ставио један
прстен, промер зависи од кубикаже мотора.
Сад ћу да видим како ће да се понаша.

МИЛАН
Poruka: 17
Član foruma od: ponedeljak, 23. jul 2012. u 00:04h
Lokacija: Коцељева

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od МИЛАН » sreda, 8. avg. 2012. u 00:49h

Мораћу поново код мајстора,
ради на леру добро, прима гас на равном терену,
али осети најмању узбрдицу, на узбрдици слабо
вуче једва се извучем уз брдо.

МИЛАН
Poruka: 17
Član foruma od: ponedeljak, 23. jul 2012. u 00:04h
Lokacija: Коцељева

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od МИЛАН » sreda, 8. avg. 2012. u 22:45h

Данас сам за 1/5 круга одвтнуо онај шраф на
цреву које од испаривача води ка карбуратору,
боље вуче и на узбрдици солидно вуче скоро
као на бензин.
Вероватно ће мало повећати потрошњу.

Avatar korisnika
error
Rođa
Poruka: 320
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2009. u 22:41h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od error » četvrtak, 9. avg. 2012. u 00:18h


МИЛАН
Poruka: 17
Član foruma od: ponedeljak, 23. jul 2012. u 00:04h
Lokacija: Коцељева

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od МИЛАН » ponedeljak, 13. avg. 2012. u 21:23h

Данас сам покушао да на испаривачу уље.
Испаривач је ЛОВАТО има чвакалцу на средини
са предње стране, пластични шраф за лер гас
и плстични шраф на најнижој тачци на који би
требало да се избацује прљавштина која се
скупља.
Кад сам одврнуо овај шраф испадали су само
неки опиљци, нема никаквог уља.
О чему се овде ради.

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » ponedeljak, 22. okt. 2012. u 22:58h

kako sam pročitao pravilo ovog foruma ne moram da citiram prethodni post ako je prvi posle njega, dakle...


vozio sam auto na gas punih 8 godina, doduše nije bio Ford i nije bila Fiesta ali je princip rada kod svih karburatorskih sistema ako ne isti onda je vrlo sličan. To što ti nije iscurelo nikakvo ulje nemoj da te brine jer se verovatno nije u dovoljnoj meri nakupilo u otparivaču ili si koristio gas koji nije bio "obogaćen" gasnim uljem u dovoljnoj koncetraciji. Kada sam pitao majstora/e kakvo je to ulje objasnili su mi, a i točioci na gasnoj pumpi u Elemiru (inače točinica se nalazi tik ispred postrojenja, fabrike za proizvodnju TNGa) da se ulje dodaje gasu kako bi se osetio gas ukoliko negde curi jer je on bez mirisa. Dakle jedan dodatak radi sigurnosti. Praktikovao sam da na svakih nekoliko meseci 4-5 odšrafim taj šraf na otparivaču nakon vožnje dok je motor i otparivač topao i sačekam nekoliko minuta dok se ulje ne ocedi što je moguće više. Kad prestane i da kaplje prebrišem otparivač i šraf i pritegnem onako sa osećajem kako ne bi šraf pukao i kako ne bi pretegao i oštetio gumenu zaptivku (oring prsten). Nemoj da te mrzi da to radiš jer time produžavaš vek trajanja membrane otparivača. Kao i svako tako i ovo koje iscuri iz otparivača vremenom "nagriza" gumenu membranu + što je sa jedne strane topla voda greje a sa druge strane je hladi gas i kad na sve to dodaš i to ulje eto ubrzanog propadanja membrane otparivača. Na svakih par meseci odvrni i ispusti ulje pa ako ga ima, ima ako ga nema super, dotegneš šraf i teraj. To je što se tiče ulja, a što se tiče opiljaka.....to stvarno ne znam, ne bi trebalo da ima ničeg takvog.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:28h

E sad imam ja jedno pitanje i MOLBU ujedno.

Odnedavno sam postao vlasnik Fieste 1996 godište, monopoint sistem, motor je 1.1 i hoću da ugradim gas u nju, ali eto ti đavla i problema. Majstor koji mi održava godinama auto i kojeg ne bih da menjam ujedno i radi ugradnju gasa, ugrađuje Landi Renzo sisteme. Problem je sledeći, ne može da nabavi mešač za moja auto, pokušao je da kontaktira i direktnog uvoznika, pokušao sam i ja, ali kažu da toga nemaju na lageru i da je problem jer su svi prešli na sekvent sistem da ne znaju da li će moći da nabave mešač za moju Fiestu. Molba je sledeća, da li neko zna gde bih mogao da nabavim ili da se nabavi odgovarajući mešač, Landijev naravno, kako bi mogao da kompletiram sistem. Da li je moguće koristit drugi mešač, jer kako mi je objašnjeno na brzinu svaki tip automobila ima svoje mešače. Ukoliko bude tako nešto nemoguće nabaviti verovatno ću morati da ugrađujem Lovato a to mi poskupljuje ugradnju za nekih 70 evara što priznaćete nije zanemarljivo, ako ništa drugo u tih 70 eu mi dođe atest + ostane kusura. Hvala svima na eventualnim odgovorima. Imao bih još neka pitanja ukoliko bude spremnih na odgovore.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » ponedeljak, 3. dec. 2012. u 12:04h

Evo konačno sam i ovo uradio, ugradio sam gas u "makinu". U ovim kriznim vremenima sam "otkidao od usta" da sakupim pare za sistem, prepis, atest, a to još nije kraj priče jer reče mi lik koji je radio pregled sistema prilikom izdavanja atesta da nakon atestiranja moram na vanredni tehnički pa tek onda sa svim tim papirima u policiju da mi se izradi saobraćajna na moje ime. Kad saberem sve, ispada da će me razni papiri i atesti stajati skoro polovinu samog sistema za TNG. No isplati se u stvari sve zavisi koliko pređete mesečno/godišnje km, što više pređete pre se sistem isplati. Ono što je novo za mene je vreme na koje se izdaje atest, a to je sad na 5+5 godina, znači atest se izdaje na 5god od dana kada je atestirana boca TNGa. Nakon tog datuma se ide na još jedan atest i izdaje se na još 5god. Posle isteka 10god koliko sam upoznat se izdaje atest ali ste u obavezi da skidate bocu i nosite je na reatestiranje i izdaje se atest na 2god. To je svakako glupo i mnogo košta, pametnije je kupiti novu bocu i opet terati na 5+5 god. Naravno ako za svo to vreme vozite isti auto.
Za ovo kratko vreme koliko vozim na gas (ovu Fiesticu) jedino sam uspeo da je "istestiram" vozeći po gradu, znači gradska vožnja i tu mi troši 9,1l/100km. Očekivao sam potrošnju oko 8l, ali dobro šta je tu je u svakom slučaju troši manje od 13l koliko mi je trošio prethodni auto, mada se zimi po ciči zimi ta potrošnja pela i do 14l/100km, videću da li će i ovaj tako da se ponaša. Ovog meseca ću istestirati i potrošnju na otvorenom putu, ako je potrošnja po gradu 9l nadam se da na otvorenom neće preći 7l što će biti sasvim prihvatljivo s obzirom na starost motora, mislim na sam koncept motora, neko mi reče da je Endura-E.
Iskoristio bih priliku kad već kuckam sve ovo da postavim i pitanje. Dok sam vozio Samaru (naravno da je bio ugrađen gas inače bih je samo gledao) vremenom sam našao ulje koje "joj" je pasalo, ali sad sa ovim autom ne znam koje bih sipao?! Postavljam pitanje ovde jer je tema jednaka mom autu, dakle Fiesta 1.1, 1996godište. Dobio sam odgovor na jednom mestu da mogu da sipam sve što je polu sintetika 10-40 ili sintetika 5-40, da li neko preporučuje neko ulje s kojim ima iskustva i pokazalo se kao dobro. Ako može da napiše naziv, cena je poželjna takođe.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od vladag » sreda, 5. dec. 2012. u 00:03h

Sada sam pogledao u auto dati. Kod tebe ide ulje (u taj motor) isto kao i kod mene. Imaš Ford sintetiku 5w/30 ili 5w/40. Ono se meni pokazalo najbolje, a i mnogo drugih kolega sa foruma ga hvale. I ja sam ranije imao Samaru na gas kao i ti, i za taj auto mogu samo da kažem reči hvale (270000 pređenih km. na gas bez otvaranja motora).
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » sreda, 5. dec. 2012. u 10:02h

hvala imenjače, nisam siguran da po ovim prodavnicama u KI ima tog ulja, ali ću ga svakako potražiti ili ću zamoliti prijatelja koji radi u prodavnici auto delova da ga nabavi, bar za mene. Sa Samarom sam stvarno bio zadovoljan ali ju je vreme pregazilo, motor i mehanika su sasvim OK, ali sa limarijom su bili noćni košmari i na kraju sam digao ruke od daljeg bacanja para na popravku limarije.
Inače juče sam potrošio gas iz boce i izračunao da mi je potrošnja na otvorenom blizu 7l/100km. Mada sam siguran da je i niža jer nisam "uhvatio" vožnju na duže, na svakih 10-ak km sam prolazio kroz sela pa sam tu svakako vozio sporije pa ubrzavao na izlasku, sve u svemu pokazalo se da je potrošnja nešto preko 7l, tačnije 7,1l. Više sam nego zadovoljan, gradska 9, otvoreno 7, sasvim korektno.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » utorak, 15. jan. 2013. u 17:52h

Ako neko zna za jadac molio bih da mi objasni problem.
Motor je bio u besprekornom stanju, nije trošio ni grama ulja za svo vreme dok sam ga vozio na benzin, često sam ga pregledao nakon kupovine, jednom nedeljno sam dizao haubu i gledao nivo ulja. Kada sam se uverio nakon 3 nedelje provere prešao sam na dvonedeljnu proveru i sve je bilo ok. Nakon ugradnje TNG nisam toliko obraćao pažnju na to sve do pre jedno 2 nedelje i onda sam se neprijatno iznenadio, nivo ulja je sa max došlo negde na polovinu. Mislim nije to uopšte loše, ima dovoljno ulja u motoru, ali je evidentno da se negde ulje potrošilo.
Da li zna neko da mi objasni ovo? Da li neko misli da ima veze što je sad gorivo TNG a ne benzin pa zbog toga "troši" ulje?
Sve sugestije su dobro došle.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Markedjani » utorak, 15. jan. 2013. u 18:38h

Druže,ne umemo da bajamo u pasulj... moraš nam reći koliko si kilometara prešao otkad je bilo ulje na max i sad kad je na polovini ulje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » utorak, 15. jan. 2013. u 20:38h

nisam mislio da to radite ali nisam ni znao da je bitan podatak. Nisam siguran ali bi najpribliznije bilo negde oko 1.500km, stotinu gore ili dole
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Markedjani » utorak, 15. jan. 2013. u 20:39h

Ok a koliko si bio prešao kilometara na benzin ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » utorak, 15. jan. 2013. u 20:44h

otprilike isto. Slutim da pretpostavljate da je vreme za zamenu ulja, što i nije daleko od istine, ali napominjem još jednom da sam imao sličan problem dok sam vozio i Samaru. Malo mi je neprijatno da upoređujem ali jeste tako bilo. Raćiću kasnije šta sam sve uradio i kako sam na kraju rešio problem kod Samare. Vama hvala što želite da pomognete
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Markedjani » utorak, 15. jan. 2013. u 20:48h

Plin nema veze sa potrošnjom ulja... čak štaviše manje se razgrađuje ulje kad se vozi na plin nego na benzin.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » utorak, 15. jan. 2013. u 21:02h

kad ovo neko bude pročitao misliće da lupetam gluposti, ali tako je bilo. Dakle, primetim ja da mi se auspuh masti (ovo je sve u vezi Samare), odem kod majstora i kažem i pokažem mu, on veli moguće je da su karike popustile pa troši tj baca ulje. Znam da je rađen motor al nisam znao koje su karike unutra pa je majstor predložio da stavi Motinsove karike. Prihvatim ja to on zamene i.....ništa, sve je ostalo isto i dalje je auspuh bio mastan. Navikao sam se, imao u autu 1l ulja i pazio na nivo. Prođe skoro 2god od tada prolupaju mi ležaji radilice i motor ode na popravku, zamenu se i ventili, mislim uradi se sve kako treba, ali nakon te popravke se ništa nije promenulo, auspuh i dalje mastan, trošio i dalje ulje. Sve dok nisam otišao kod auspuh majstora i zamenuo ceo sistem, prednji, zadnji lonac, sve od motora pa do zadnjeg lonca. Od tada više ni grama nije potrošeno ulja, kako sam sipao tako je i stajalo, a pošto je auto vožen isključivo na gas ulje nije ni boju menjalo. Da, auspuh je i ovde problematičan, malo je bušan, a i bivši vlasnik mi je rekao da je imao problem jer auto nije hteo da "vuče" pa su prvo hteli da seku katalizator majstori al on nije dao dok se ne pregleda zadnji lonac. Kad su otvorili zadnji lonac videli su da se valda staklena vuna sabila i nije dozvoljavala da normalno gasovi izlaze. Izvadili su vunu i samo zavarili lonac. Tako da je sad ovaj lonac isti kao i onaj kod Samare. Nemojte me ismevati ako ovo nema nikakve veze sa problemom, samo pišem sopstveno iskustvo. Znači dok nisam sredio izduvni sistem nije prestalo ulje da se troši, kad je to sređeno sve je posle bilo ok.
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od bojan_kv » utorak, 15. jan. 2013. u 21:29h

Ne nego ti je izduv ostao pun ulja i to ulje je nastavio da izbacuje i nakon sredjivanja motora. Zamenjen izduv, nema ulja :) ;)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od vladag » utorak, 15. jan. 2013. u 22:26h

Zablindiran izduv zna da napravi mnogo problema, od grejanja motora do izbacivanja ulja iz istog (video sam primer na jednom eskortu).
Ja sam na mojoj Samari koju sam davno imao, imao takav problem, t.j. da mi je ulje "nestalo" iz motora, a i na Mitsubishiju (dizel) isto. U oba slučaja je loše ulje bilo uzrok. Odmah sam, kada sam primetio nestajanje, zamenio ulje i sve se vratilo na normalu. To je i najbanalniji razlog. Svaki drugi može da bude ozbiljniji i za proveru ti je ipak potreban neko iskusniji ili najsigurnije, proveren majstor. Kao što reče "strogi" admin, da ne bi gledali u pasulj, grašak i ostalo, ako zamena ne pomogne pravac mehaničar.
Kod tvoje samare ti je bilo začepljeno crevo koje gasove iz kartera prebacuje u poklopac motora i dalje kroz onaj limeni filter (i on zna da bude začepljen) u filter vazduha ili napolje. Zbog toga ti je i prolupao motor. To je mana i problem sa samarama. I sa zamenom karika ništa nećeš postići (bar ne u prvih par hiljada kilometara) zato što svi cilindri imaju već neku ovalnost i nove karike ne mogu da zadihtuju kako treba dok " ne legnu".
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

DubiozniKolektivac
Poruka: 139
Član foruma od: nedelja, 9. dec. 2012. u 19:44h
Lokacija: Kragujevac

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od DubiozniKolektivac » utorak, 15. jan. 2013. u 22:46h

Treba imati na umu i gumice ventila koja od plina vrlo lako stradaju,a i nisu nesto preterano skupe,za vecinu motora ne mora da se skida glava ako majstor ima alat za demontazu/montazu mada racunam primetio bi dim da su gumice ventila,al ono mogu one da popiju prilicnu kolicinu ulja,jer plin ih sasusi i kad je hladan motor jede ulje.

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » sreda, 16. jan. 2013. u 09:41h

Pretpostavljam da niste pazljivo procitali sta sam napisao pa da pojasnim. Ovo sto se sad desava na Fiesti je sledece

- trosi mi ulje od kada sam presao da vozim na TNG
- ono sto sam napisao u vezi auspuha i izduva je reseno tj. otvoren je zadnji lonac i otcepljen izduv PRE nego sam kupio auto. Kada sam ga kupio NIJE bio ugradjen TNG, vozen je iskljucivo na benzin i NIJE trosio ni gram ulja, proveravao sam jednom nedeljno prvog meseca. Od kada je poceo da se vozi na gas poceo je problem potrosnje ulja. Ono na sta aludira Markedjani da je vreme za zamenu ulja, ima necega u tome, blizu je zamena.

hvala svima na komentarima. Pokusacu prvo sa zamenom ulja pa se javljam. Ako ima jos neko ideju sta bi moglo da bude neka slobodno napise, otvoren sam da saslusam sve predloge. Hvala
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Markedjani » sreda, 16. jan. 2013. u 13:57h

Kad budeš zamenio ulje... prati potrošnju ulja pa ćemo videti za dalje.

Ovako je baš kilometraža mala i na osnovu toga se ne može apsolutno ništa reći.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
VladimirKI
Poruka: 30
Član foruma od: subota, 22. sep. 2012. u 09:38h

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od VladimirKI » sreda, 23. jan. 2013. u 15:56h

Zamenjeno ulje u Fordovom servisu, računam oni najbolje znaju šta treba sipati. Preporučeno mi je bilo a to je i usuto Formula 10-40. Sipano 3l, šipka-pokazivač stoji na max, sad ću da pratim šta se dešava. Da, zamenjen i filter ulja, naravno. Nisam znao da se ovo ulje menja posle 15.000km :bravo: . Ono jest da je malo skuplje, al ja velim ako ću da štedim na ulju, ima da platim na motoru, samo se iskreno nadam da ne bude da moram da platim i na ulju i na motoru :( .
koji je najbolji auto-NOV!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford fiesta 1,1-ugradnja plina

Poruka od Markedjani » sreda, 23. jan. 2013. u 16:10h

Nikako na 15000 km... najkasnije na 10000 km ako voziš uglavnom otvorene ture a oko 8000 km najkasnije ako voziš po gradu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“