Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Siera c2.0i dohc, neće da prebaci na lpg

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Siera c2.0i dohc, neće da prebaci na lpg

Poruka od draganrakovica » sreda, 21. nov. 2012. u 17:56h

Od juče ujutru, upalim auto, naravno na benzin, i krenem. Kada sam procenio da se motor malo zagrejao, otprilike na 2/3 belog, ja ga prebacim na gas (na broj obrtaja). Lepo čujem "cak" kao da je prebacio na gas, ali nije, a na onom prekigaču ne sija ni jedna dioda, ni crvena ni zelena. Stanem sa strane i malo sačekam, motor i dalje radi a u jednom momento se upali zelena dioda sa prekidima, što znači da radi na benzin (inaće kada zelena dioda stalno svetli, onda radi na gas). Sačekam malo pa onda polako dodam gas do nekih 2800 obrtaja i sada opet prebaci na gas, zelena dioda ostane da svetli.
Krenem i na semaforu kod "konaka" , stanem na crveno, kad ono opet zelena trepće. J opet u neutral, dodam gas, cakne i prebaci na gas i onda se više to nije dešavalo. Doduše išao sam do BIP-a, ne tako daleko. Po podne krenem kuči i sve normalno.
Jutros sve isto kao i juče.
Napominjem da je ugradjen običan gasni uredjaj.
Da li je to do ovog prekidača u kabini ili je nešto drugo?
Pozdrav. thumbsuph :ford:

Avatar korisnika
error
Rođa
Poruka: 320
Član foruma od: nedelja, 30. avg. 2009. u 22:41h

Re: Siera c2.0i dohc, neće da prebaci na lpg

Poruka od error » sreda, 21. nov. 2012. u 21:13h

proveri kontakt plus i masu

draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Re: Siera c2.0i dohc, neće da prebaci na lpg

Poruka od draganrakovica » petak, 30. nov. 2012. u 08:31h

Našao sam kvar.
Kada sam sve isproveravao i hteo da odem do majstora, ustanovim da je onaj osigurač koji ugradjuju plinadžije, labav i povremeno gumi kontakt. Malo mu zakrivim nožice i sada radi bez problema.
Eto toliko. Možda će neko imati isti problem, pa da se ne mući mnogo. thumbsuph :ford:

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“