Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Zoo
Poruka: 7
Član foruma od: subota, 20. okt. 2012. u 22:53h

Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Zoo » subota, 26. jan. 2013. u 15:12h

Pozdrav svim članovima foruma.Želim sa Vama da podelim prva iskustva vezana za korisćenje plina i nadam se da će ovaj tekst pomoći onima koji se dvoume o opravdanosti ugradnje.Sekvent uredjaj sa toroidnom bocom marke Landirenco,ugradjen pre mesec dana u "Oto-gas"-u u Valjevu,garancija 2 god,cena 57.000 din sa atestom.Ugradnja besprekorna,sve spakovano tako da na prvi pogled i ne znate da je auto na tng pogon.Gubitak snage neprimetan,jedva osetno od 3800-4000 obrtaja,nema trzanja,štucanja,prelaz na plin neosetan,sve ide glatko isto kao voznja na benzin.Startuje na benzin obavezno,posle prvog dnevnog paljenja prebacuje na plin posle 1-2 minuta,a svako sledeće posle par sekundi.Pre ugradnje tng-a potrošnja benzina je bila na otvorenom8.5 do 9.5l a u gradu i do 13l/100km,prosečno po bordu a i po mojoj računici 9,8l/100km.Sa plinom sam do sada presao 1200km,od toga 250-300km Beograd,ostalo ibarska magistrala i potrosio 130l plina,sto u proseku iznosi 10.8l/100km http://www.fordclubserbia.org/forum/pos ... 6f22d#plus 6-7l benzina.Matematika kaže: Vožnja na benzin:1200km x 9,8l/100=118l benzina x 155 din=18290din sto iznosi 1524 din za100km Vožnja na plin: 1200km x 10,8l/100km=130l plina x 85din =11050din +7l benzina x 155 din =1085din,ukupno 12585,što iznosi 1048 din za 100 km Brojeve procenite sami,a osećaj da više ne dajete 155 din za litar nečega zvanično najgoreg kvaliteta u Evropi(na žalost za Afriku nemam podatak),što Vam garantovano uništava motor,dizne,razne sonde,katalizator i ko zna šta vec,a pri tom Vam obavezno i ukradu deo te čudesne tečnosti- je neprocenjiv.Nije mi namera reklama ni uredjaja ni servisa već pomoć članovima koji su neodlučni u nameri da ugrade tng.Kada sam i sam bio u dilemi i tražio informacije i na ovom i slicnim sajtovima dobijao sam odgovore tipa smućkaj i prospi bez konkretnih brojki i utisaka.

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od sinisam » nedelja, 27. jan. 2013. u 12:25h

racunica vezana za plin se jako menja u zavisnosti od nacina voznje.kratke relacije nisu isplative.posebno zimi.ko vozi relacije od par km nece preterano osetiti ustedu na plinu.ako je u opste i ima

Avatar korisnika
Gosa46
Poruka: 231
Član foruma od: nedelja, 27. nov. 2011. u 21:43h
Lokacija: Smederevo

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Gosa46 » nedelja, 27. jan. 2013. u 12:28h

Treba jos dodati i odrzavanje plinske instalacije i eventualne kvarove kao posledicu koriscenja plina. :(
Poslednja izmena: Gosa46, na dan nedelja, 27. jan. 2013. u 12:54h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Fiesta, 1.25 zetec se, 2000. godiste

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » nedelja, 27. jan. 2013. u 12:47h

sinisam piše:racunica vezana za plin se jako menja u zavisnosti od nacina voznje.kratke relacije nisu isplative.posebno zimi.ko vozi relacije od par km nece preterano osetiti ustedu na plinu.ako je u opste i ima
Naravno da je ima i ogromna je.
Gosa46 piše:Treba jos dodati i odrzavanje plinske instalacije i eventualne kvaraove kao posledicu koriscenja plina. :(
Ne postoji kvar kao posledica koriscenja plina. Postoji jedino kvar kao posledica greske ljudskog faktora.

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od sinisam » nedelja, 27. jan. 2013. u 22:06h

dusane imam mondea 1,8 benzin -plin.pa znam o cemu pricam.potrosnja autoputu oko 1500km u cugu negde oko 8,5l vozen oko 130km/h.i benzina koliko je trebalo da se ugreje do 40 c.naci zanemarljivo.kod kuce,relacije su mi 1-3km.katastrofa.zimi ga vise vozmo na benzin neg na plin a o potrosnji da ne pricamo

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » nedelja, 27. jan. 2013. u 22:15h

Nije bas normalno relaciju od 1km ici kolima,mislim nista licno (ford tabanus).. Tako da to ne moze da bude primer nikakav.

Avatar korisnika
Apolon
Poruka: 320
Član foruma od: petak, 20. maj 2011. u 11:53h
Lokacija: Ratkovo

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Apolon » nedelja, 27. jan. 2013. u 22:23h

Ljudi zaboravljate da je leti prednost plina drasticno veca u poredjenju na zimu, manje ga auto trosi, da ne pominjem da se leti auto i vise vozi, bar u mom slucaju, i da je cena niza leti i da plin obozava vrucinu, sto znaci da je gledajuci na celu godinu plin i te kako isplativ. Za relacije kilometar - dva jako dobro posluzi i bajs , a bogami i tabani, posebno zimi. Sad videh da mi Dusan ukrade misao za pesadiju. thumbsuph

DubiozniKolektivac
Poruka: 139
Član foruma od: nedelja, 9. dec. 2012. u 19:44h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od DubiozniKolektivac » nedelja, 27. jan. 2013. u 22:53h

I ja sam skoro ugradio plindzu doduse totalno drugi auto i motor mrgreen a i nije seqvent vec po nekoj preporuci neko automatsko sokocalo, pali na benzinu uvek cak i na onom "O" polozaju isto Landi Renzo,al totebe ne interesuje :rotfl: i sto se tice isplativosti plindze vozim se za dz :rotfl: napunim bocu i zaboravim kad sam sipao sto se tice problema,jedino sto sam ja primetio je da na benzinu "cakcu" ventili kad se pusti u vece obrtaje,al kontam da je to zbog smanjenog zazora na svecicama benzin ima nekih 95 oktana dok plindza koliko ja znam nema punih 90 mozda i lupam al tako sam negde procitao,sto se tice gubitka snage ako je sve lepo namesteno i podeseno i za to te boli :.!.: cak i ja sa venturijem nisam izgubio na snazi nesto preterano i ma koliko ga ja palio na benzin dizne ne trpe bas najbolje al ono da sam hteo benzin i da je isplativiji od plina ne bih ni stavljao plin.Imas seqvent tako da ne moras da brines dal ces da prebacis na benzin,uvek ces dok je motor hladan voziti na benzinu i koliko toliko cuvaces dizne,sto se tice kratkih relacija one ne odgovaraju ni motorima na "normalan" pogon pogotovo pri ovim temperaturama (ulje se ne razbije,palis-gasis ne napuni se akumulator dovoljno itd) tako da 2-3km pesacenja ne skodi ni organizmu,a bogami ni novcaniku :D A plin je daleko isplativiji nego sto se misli,pogotovo na "nesportskim" automobilima drugo je u one azdaje ugradjivati plin.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Djole » nedelja, 27. jan. 2013. u 23:06h

ventili mogu da cakcu i ako je paljenje pomerano...za plin treba pomeriti malo napred samo,meni se desavalo pre na passatu na nizbrdici da puca na auspuh ko trabant :D...e sad ako pomeris malo vise u napred onda na benzinu hoce ventili da zvece...naravno ovo vazi samo za vozila koja imaju razvodnik i venturi plin...a plin ima vise oktana od benzina,snaga zavisi od odnosa propana-butana i pritiska...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 28. jan. 2013. u 19:40h

Dusan64 piše:Nije bas normalno relaciju od 1km ici kolima,mislim nista licno (ford tabanus).. Tako da to ne moze da bude primer nikakav.
Ovako sam i ja do skoro mislio ali nije bas tako, i veoma dobro moze da posluzi kao primer. Ko nema vremena od posla i drugih obaveza, plus mora malu decu da vozi u obdaniste, imace bas ovakve relacije. Ipak, hteli mi to da priznamo ili ne, onaj ko je u skripcu sa vremenom (zbog cega god) nema vremena da ide peske ili bajsem. E vec, ako je alternativa bus ili pesice/bajs, uvek biram ovo drugo.

A za takve relacije se plin ne isplati, ali sa druge strane kapiram da se to promeni sa par duzih voznjih na otvorenom putu i da se ulaganje u plin isplati. Ali kao sto Markedjani lepo rece, danas nema jeftine voznje i obrni-okreni sve je skupo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 28. jan. 2013. u 20:18h

Naravno,vozi samo onaj koji ce pre da sipa gorivo nego da da na nesto drugo (ko se pronasao).. :D Ali plin se svakako isplati. Pa cak i za tako male relacije. Ako se ne isplati zimi,leti ce da se stedi i na kraju krajeva ce se uci u stednju,samo je pitanje vremena.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 28. jan. 2013. u 21:26h

Kao sto rekoh, ulaganje u plin se kad-tad isplati. thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
djordjem
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 28. jan. 2013. u 17:50h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od djordjem » utorak, 29. jan. 2013. u 00:53h

Uh tema baš ona koja mi sada treba, od skora sam postao vlasnik Mondea 2.0i 2004 godište. Želeo bih naravno da ugradim plin raspitivao sam se malo i dva plinska uređaja su ušla u uži izbor BRC i Lnadirenzo. Razlog za ova dva jesu iskustva korisnika, razgranata mreža servisera i mogućnost nalaska delova (za ne daj Bože:).
Ono što mene interesuje da li neko zna da li je na mom motoru neophodno ugradtiti uređaj FLASH LUBE koji služi za podmazivanje i hlađenje ventila i naravno koji je sistem najbolje ugraditi za moj tip motora? Nemojte mi zameriti ako ima majstora za ugranju plina, ali više verujem iskustvima vozača ili nekom naučnom sajtu nego majstorima koji će mi ugraditi plin. Neću štedeti, ali nisam ni tip koji olako baca novac i hoću da mi pre svega to dobro funkcioniše.

Hvala unapred

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od sinisam » utorak, 29. jan. 2013. u 10:13h

Dusan64 piše:Nije bas normalno relaciju od 1km ici kolima,mislim nista licno (ford tabanus).. Tako da to ne moze da bude primer nikakav.
sta da se radi takav mi je rezim voznje i potrebe.verujem da jos ljudi ima isti problem, pa eto i moje zapazanje u vezi sekvent uredjaja.

Dusan64 je napisao:
Naravno,vozi samo onaj koji ce pre da sipa gorivo nego da da na nesto drugo (ko se pronasao).. Ali plin se svakako isplati. Pa cak i za tako male relacije. Ako se ne isplati zimi,leti ce da se stedi i na kraju krajeva ce se uci u stednju,samo je pitanje vremena.

opet ne shvatas.ti mozda imas viska vremena ili mozes da poneses robu na ledjima.neko ne moze i sta da radi , mora paliti auto i trositi.a isplativost je relativna.kad saberes ulaganje i ovakav rezim voznje nikakvo leto te nece iscupati.saberi koliko km treba da predjes da bi se isplatio i taman je to to, kad dodje servis sekventa, pa neka dizna ode , pa .....uvek nesto.plin jeste isplativ ali za one koji voze duze relacije.ko vozi na krace , dizel.zato imam i dizela .
Poslednja izmena: sinisam, na dan utorak, 29. jan. 2013. u 10:23h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » utorak, 29. jan. 2013. u 10:53h

A dizel se isplati za kilometrazu od 1km? To prakticno i nije kilometraza,to je cisto pokusaj zagrevanja automobila. I poprilicno sam siguran da ce isto potrositi benzina koliko i dizela za to zagrevanje. Ili barem jako slicno. Sto znaci da u najgorem slucaju ono malo sto prebaci na plin ce izjednaciti isplativost sa dizelom,i to zimi. A leti necu ni da pricam.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od milan_gt » utorak, 29. jan. 2013. u 10:55h

jes jes..oce to.. :D

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od shomicus » utorak, 29. jan. 2013. u 14:30h

djordjem piše: Ono što mene interesuje da li neko zna da li je na mom motoru neophodno ugradtiti uređaj FLASH LUBE koji služi za podmazivanje i hlađenje ventila i naravno koji je sistem najbolje ugraditi za moj tip motora?

Za duratec motor je neophodan flashlube ,A što se tiče plinskih uređaja to ne bih znao da ti preporučim.Već će se neko javiti....

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Markedjani » utorak, 29. jan. 2013. u 14:43h

Najobičnija kapalica kakva se kod nas ugrađuje ne pomaže apsolutno ništa.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od van » utorak, 29. jan. 2013. u 14:56h

Ту капалицу има и ја у мотору и за 10 000 километара, отишло је 200 грам тог уља . Усисних вентила има 8 , то је испод 30 грама уља по вентилу , а ветил је ишао 150 радних сати горе-доле , што му дође један грам на 5 радних сати .За 5 радних сати вентил се отвори и затвори 300 000 пута , Ако тај једна грам може да помогне подмазивању нечега што иде 300 000 пута горе доле свака му част , а тек да охлади , па то би био материјал за суперпроводљивост топлоте .

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Vladan » utorak, 29. jan. 2013. u 16:15h

.....uvek nesto.plin jeste isplativ ali za one koji voze duze relacije.ko vozi na krace , dizel.zato imam i dizela .
Ortak koji vozi na plin (Mitsubishi Lancer '91-2) mi rece da je plin mnogo manje rentabilan po autoputu, tj kad se ide iole brze. Po njemu, najveca usteda je po gradu?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Markedjani » utorak, 29. jan. 2013. u 16:58h

Pa sve zavisi kakav je uređaj i kako je uštelovan ali s'obzirom da je u pitanju mator auto sa običnim plinskim uređajem to je i očekivano da troši više.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

xsale
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 24. jan. 2013. u 14:28h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od xsale » sreda, 30. jan. 2013. u 19:34h

Nov sam na forumu i ne znam gde da postavim pitanje.Ugradio sam plin pre 3 meseca u auto,imam fiestu 1,3 2006. god.Samo prvih nekoliko dana je auto isao kako treba,posle je poceo da se gasi na leru kad je na plinu.Cistili smo dizne,promenio sam svece i danas kablove cistili smo protokomer i menjali vaz. filter.Na benzinu je dobro,mada motor ne radi bas potpuno mirno,ali jedva primetno podrhtava motor,a na plinu isto radi,ali cim dodam gas ugasi se.Na vecem gasu posle radi dobro,ali i u voznji kad pustim gas kao da se na trenutak ugasi motor,tako radi.Ne znam sta da radim,od ispravnog auta napravio sam kantu,kod nekoliko sam mehanicara isao i oni blage veze nemaju,cak jedan ima Fordov servis.samo gledaju da naplate ukljucivanje dijagnostike,a nemaju pojma sta je.Da li mozda treba da smanjim zazor na svecicama.Stavio sam svecice motorkraft koje inace idu po katalogu sa zazorom koji je bio.
Poslednja izmena: xsale, na dan sreda, 30. jan. 2013. u 19:53h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » sreda, 30. jan. 2013. u 19:47h

Ne treba da diras svecice. Zasto si cistio dizne ako ti pravi probleme na plinu? Deluje mi kao da plin nije ustelovan kako treba. Koji uredjaj je ugradjen?

xsale
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 24. jan. 2013. u 14:28h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od xsale » sreda, 30. jan. 2013. u 20:03h

Autoitalia tako pise,a ja iskreno ne znam nista o tome.Stelovao mi je taj sto mi je ugradjivao ne znam ni koliko puta,na leru radi,ali sa lera kad dam gas se gasi,a u voznji trza i pravi neki sisteci zvuk,kao kad ima vode u benzinu,slicno tome

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo 107kw-ugradjen sekvent plin

Poruka od Dusan64 » sreda, 30. jan. 2013. u 20:04h

Gde si ti to ugradio,sacuvaj boze. Nije dobro ustelovano,nije dobro ugradjeno,nesto od toga.

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“