Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Check Engine лампица...

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » utorak, 16. apr. 2013. u 10:23h

Па не знам...

Не би требало из једног разлога - систем је нов, инсталисан је прије пар мјесеци и перфектно ради, нисам имао никакве примједбе на било шта што се тиче плина...

Једино ово трзање што сам споменуо горе али је то било до јеног вакуумског кабла који је био спао са неке жуте капице :)

Поздрав!!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Markedjani » utorak, 16. apr. 2013. u 10:45h

Ako su ti valtek-rail dizne... nije isključeno da imaš problem sa njima.

U poslednje vreme su se prodavale felerične dizne.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Check Engine лампица...

Poruka od van » utorak, 16. apr. 2013. u 11:57h

Мени су у гаранцији замењене дизне , јер су имале фабричу грешку . Ауто је ишао , и трошио је , да кажем нормално , 11-12 литара плина по граду , са лером који зеза . Дизне су толико збуњивале рачунаро од кола , да овај , са тавим податцима није умео да покрене ауто на бензин док је хладан . Мислио сам да је отишло нешто на ефи инсталацији ,. Када се ресетује рачунар , све је ОК , док не покупи поново податке .Промена плинских дизни је решила овај проблем .

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » utorak, 16. apr. 2013. u 13:38h

Управо сам се чуо са другаром и потврдио ми је да код мене нису те проблематичне дизне уграђене 100%.

Такође ми је потврдио да је имао проблематичне дизне, да их је у незнању уграђивао људима али да је на крају успио да их рекламира код испиручиоца опреме и свим клијентима којима је уградио их промијени...

Тако да, овај случај отпада за сада...

Поздрав!!!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » sreda, 17. apr. 2013. u 11:40h

Ево мене опет..

Био сам малоприје са једним другаром који је имао сличан проблем. Наиме, недуго након уградње плинског система, баш као и код мене, су му се почеле појављивати благе осцилације у обртајима и лагано подрхтавање мотора. Мајстор му је рекао да пребаци на бензин, тј. да искључи погон на плин и тако вози неких мјесец дана, отприлике 300-400 километара и да онда види да ли се појављује подрхтавање мотора и варирање броја обртаја.

Он га је послушао и након тога му се више подрхтавање пне појављује. Отишао је онда код плинџије да му "доради" плинску мапу и сада ради без икаквих проблема.

Не знам шта мислите о овоме и шта да радим у мом случају?

Поздрав!!!

analizator
Poruka: 45
Član foruma od: sreda, 3. mar. 2010. u 14:31h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od analizator » četvrtak, 18. apr. 2013. u 12:39h

Nisam video ovu temu do danas, ali mogu da predocim svoje iskustvo koje je isto, cak je i kod greske je bio p0172, naime... Vozim Fiestu 1,3 2000g restajling. ugradio sam plin (sekvent) pre tri godine, a problem sam resio u novembru 2013. Vozio sam na plin jedno dva meseca i onda mi se prvi put upalila greska dok sam cekao u redu da predjem u Madjarsku jedno dva sata(stani kreni). Posle se greska sama ugasila dok sam vozio na benzin. I tako sam i ja resetovao gresku milion puta i ona se ponovo palila. Proslog novembra mi se na otvorenom putu desilo da je auto poceo da radi na tri klipa. Mislim kablovi ,svecica...
I tako ja doteram kuci auto na tri klipa(25km) i uzmem, izmenjam kablove, svecice i opet isto. Uzmem auto datu, skinem bobinu i proverim je . Crkla. Nisam rekao da mi se, pre toga, posle duze voznje, auto skoro gasio na leru, nepravilno radio i uglavnom se(ako vec nije bila upaljena) tada palila chek engine lampica. Posle zamene bobine (4000din), lampica mi se sama od sebe ugasila i evo od tada :jeeej: . Znaci, hladan je isao ko zmaj , a topao da skrenes.Pozdrav

Avatar korisnika
milanbil
Poruka: 779
Član foruma od: utorak, 2. nov. 2010. u 08:20h
Lokacija: Niš

Re: Check Engine лампица...

Poruka od milanbil » četvrtak, 18. apr. 2013. u 12:59h

Bobina je slaba tacka fokusa 1.6 i redovno crkava oko 120 000 km, tako da ne znaci da moraju kablovi lil svecice da je upropaste..

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Markedjani » četvrtak, 18. apr. 2013. u 13:06h

s'vremena na vreme proveravajte zazore na svećicama... fabrički zazor na svećicama je 1.3mm,kako se eksploatiše auto tako se zazor na svećici povećava što je potencijalan recept za smrt bobine,kablova pa i samog ECU-a.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » četvrtak, 18. apr. 2013. u 13:44h

Поздрав свима,

прочитао сам ово изнад и очекивао неки конкретан одговор... ако сам добро разумио, замјена бобине је ријешила проблем? Ја сам бобину такође замијенио и ставио нову и то још прије уоченог проблема са варирањем броја обртаја... дакле, бобина је нова...

Тако да, мислим да то као узрок отпада... поред тога, никада ми се лампица није сама искључила, увијек ресет-ом...

Лично мислим да је потрбно мало финије штеловање плинске мапе јер се након прегледа од неки дан и ресетовања грешке (а од тада сам одлучио да га провозам само на бензину неколико стотина километара) ауто уопште не гаси, обртаји не варирају скоро никако, тј. скоро идеално ради мотор. Другим ријечима, варирање броја обртаја је све рјеђе и рјеђе и све мање и мање уочљиво... Мислим да ће након неког времена тј. пар стотина пређених км на бензину мотор да ради као сат. Ако то буде, онда ми не преостаје ништа друго него да одем код некога профи плинџије (можда Рашић у БГ), платим штеловање система и мапе и завршим причу...

Шта мислите о АЦ Рашић-у, некако ми се чини да су људи стварно зналци и жао ми је што приликом уграње нисам био у ситуацији да код њих урадим исту?

Шта мислите о свему, горе реченом?

Поздрав!!!

analizator
Poruka: 45
Član foruma od: sreda, 3. mar. 2010. u 14:31h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od analizator » petak, 19. apr. 2013. u 08:21h

Valjda je pravilo da se lampica sama gasi ako se uzrok greske nakon desetak self testova tj. davanja kontakta ne ponovi... Nisam video da je bobina zamenjen na Vasem autu, no hteo sam samo da posavetujem

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » petak, 19. apr. 2013. u 08:41h

У реду, тако сам и схватио Ваш пост (као савјет)... и хвала за њега у сваком случају...

Поздрав!!!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » ponedeljak, 22. apr. 2013. u 12:28h

Здраво свима,

хоћу само да подијелим са Вама своје искуство са горе навођеним ситуацијама...

Наиме, већ неколикод ана возим само на бензин (намјернос ам направио једну већу руту на отвореном, око 100 и кусур километара) и мотор сада перфектно ради, али заиста перфектно. Све оно гдје сам раније писао да мотор "скоро" одлично ради и сл. сада је без тога "скоро".

Дакле, након неколико стотина на бензину мотор одлично ради. Одавде извлачим закључак да је проблем дефинитивно плински систем!!!

Преостаје ми да одем на подешавање плина код неког искусног, мноооооого искусног. Питање је: кога препоручујете??? Као што сам раније и написао, мислио сам да одем до Београда, код Рашића. Шта мислите о томе и имате ли неку препоруку? То могу да изведем најраније у другој половини маја мјесеца.

У међувремену сам набавио програм за уређај који је уграђен у мој ауто (AC Stag-4 plus) а требам и кабл ускоро па сам мислио да се мало спојим и видим шта се од параметара може очитати на њему. Да ли је подешавање компликовано и на које параметре треба у апликацији да се обрати пажња, ако неко има искуства замолио бих да напише па да покушам.

Ето, поздрав!!!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » četvrtak, 25. apr. 2013. u 13:31h

Хвала свима, проблем ријешен...

Поздрав!!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Check Engine лампица...

Poruka od van » četvrtak, 25. apr. 2013. u 16:53h

Било би лепо да се напише како је решен ...

Avatar korisnika
alekco
Poruka: 178
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 21:33h
Lokacija: Barajevo

Re: Check Engine лампица...

Poruka od alekco » četvrtak, 25. apr. 2013. u 20:23h

Meni na mondeu se prvih par stotina km palila lampica posle ugradnje plina. Problem je bio u stelovanju plinskog uredjaja. Jednom je bila preobogata a jednom siromasna smesa. Posle stelovanja u auto gas servisu nije se nista pojavljivalo. Presao sam na plin 50 000km, bez ikakvih problema.

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » ponedeljak, 27. maj 2013. u 14:38h

Поздрав свима,

јесте, ред је да се напише како је проблем ријешен али тек кад се у'вати мало времена... :D

Овако, у питању су ипак биле дизне и проблем са њима, тачније неки "улошци" у дизнама, шта ли већ, мало сам био расијан када ми је човјек објашњавао шта је проблем али сам толико схватио... У другој половини 2012. године су биле на тржишту те проблематичне дизне и сви сервиси имају право рекламације код произвођача због те фабричке грешке.

Након замјене, потпуно друго ауто и што је најважније, а то је оно због чега сам уопште отварао тему, Check Engine лампица се више не укључује.

Одвезао сам ауто у АЦ Рашић у Београду (за који сам питао овдје на форуму јер сам раније добио препоруке за њега) и могу вам рећи да су моја искуства одлична. Момци су професионални, додуше имао сам контакт само са извјесним Иваном, човјек је био предусретљив, примио ме је пред сам крај радног времена у петак, прегледао систем, замијенио шта је требало, остао и послије радног времена, сачекао да завршим пробну вожњу, опет провјерио све и рекао да возим и да се не секирам. Човјек зна посао, то се види, једноставно улијева неко повјерење и мислим да може бити добра препорука за некога ко има проблем са плином и дилему гдје да оде.

Ето, надам се да ће некоме бити од користи моје искуство...

Поздрав!!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 27. maj 2013. u 14:40h

Aaa pa rekao si da nije do njih.
Mondeo1313 piše:Управо сам се чуо са другаром и потврдио ми је да код мене нису те проблематичне дизне уграђене 100%.

Такође ми је потврдио да је имао проблематичне дизне, да их је у незнању уграђивао људима али да је на крају успио да их рекламира код испиручиоца опреме и свим клијентима којима је уградио их промијени...

Тако да, овај случај отпада за сада...

Поздрав!!!
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » ponedeljak, 27. maj 2013. u 14:45h

Јесам, тј. мајстор ми је рекао... али испостави се да су управо оне биле проблем; можда су тада када сам га питао биле ок... јер је систем релативно нов... ко ће га знати... али сада је све у реду...

Поздрав!!!

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Check Engine лампица...

Poruka od fordst » sreda, 11. sep. 2013. u 09:58h

Da ne otvaram novu temu posto je problem slican. Isto se meni desilo sa ford focusom 1.4l upalila se lambica check engine.Prvo sam otisao u ovlasceni servis ford-a i oni su tu lambicu isklucili (zato naplatili 16 eu) i poslali me kod plinara.Rekli su da je labada sonda ocitala pogresne podatke i da se zato upalila labica(u ford). Otisao sam na mesto gde sam ugradio plinski ured i oni su mi rekli "nisi trebao da gasis check engine" ,vozi kada se upali ponovo dodji kod nas.U interval od 1000km se opet upalila lambica.Otisao sam kod plinare koji su kao najbolji u MKD uklucili su na kompjuter i rekli da je savrsena mapa plina tj smesa ,ugasili su labicu al su me upozorili da je verovatno lambada sonda problem i da trebam da ocekujem da se check engine opet upali.To se i desilo nakon 1000km.Rekli su mi da mozem i ovako da vozim bez briga a ukoliko zelim bas da se resim, trebao bi da idem u ford servis i da treba da promenim lambadnu sondu koja kosta oko 300 eu.To je previse a i nisam siguran da je ona bas glavni krivac za check engine ako se uzme u predvid da je fokus iz 2009 prvi sam vlasnik do sada imam 47k ,plin sam ugradio na 26k i do pre 2-3000km sve je bilo super.Jel moguce da su plinari svesno il nesvesno prebacuju defekt na ford il mozda da su dizne u pitanju kao kod ovog slucaja? Ipak od ugradnje plina do check engine proslo je 20k ako je bilo nesto lose verovatno bi ranije to pokazalo.Znate, ukoliko se covek upusti u ping -pong igre moze lose finanski da prodje.(onamo 200 eu,onamo 300 eu a problem moze biti banalan).Jel zna neko koliko su skupe te dizne? Iskreno razocarao sam se jer imati vece izdatke na 47k je previse,(pogotovo za redovno servisiran auto,pazljivo vozen i td.) ,cak sto vise razmisljam i o zameni auta.Nadam se da ce mi neko dati neki korisan savet ukljucujuci i autor ove teme posto je on vec to prosao.Pozz

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Check Engine лампица...

Poruka od fordst » sreda, 11. sep. 2013. u 22:50h

Ne znam sta se desilo al problem se sam resio kao sto su neki rekli.Ocito (nisam ekpsert) al mogu se kladiti da nije problem u sondi vec u plinu.Jer da je sonda bila problem i benzin bi pokazivao check engine. Vozio sam na benzin nekih 70-80km i lambica se sama ugasila.Odlican osecaj (nisam platio 16eu za reset :jeeej: )Dokle ce da traje videcemo...pa i nije lose 1000km na plin ,100 na benzin :) Prihvatljivo.Pozdrav

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Markedjani » sreda, 11. sep. 2013. u 23:05h

samo je smeša problem.

Doduše sad je tu pitanje da li je plinadžija dobro odradio hardverski deo posla... lako je doštelovati.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » četvrtak, 12. sep. 2013. u 10:02h

Поздрављам,

ево ја бих да се укључим (пошто сам прозван :) ) и покушам да помогнем својим размишљањем али да одмах знате да се ја не бавим уградњом плина и да то није моја област, већ сам само "испратио" проблем који сам имао на свом возилу након уградње плина (СЕ) и у том смислу могу да покушам да помогнем, искоментаришем ствари онако како их ја видим.

За почетак ја бих искључио да је проблем само возило, тј. механика возила и да на самом возилу треба нешто мијењати (ламбда сонду(е)) а аргументи за то су сљедећи: возило је скоро ново и код Вас је од куповине, јако је мало прешло, првих 25 к км није било проблема, а на крају крајева ни првих 44-45 к км. Ламбда сонда можда може да прегори од честог укључивања/искључивања СЕ лампице (односно од наизмјеничног регистровања исправне/погрешне смјесе) али опет мислим да је то сувише мали број пута било да би то био случај тако да бих, како рекох, то искључио као проблем, макар за сада.

Проблем бих дакле тражио у плинском систему. И овако на прву мени се чини да је у питању неки "мали, тј. ситан" проблем. Не вјерујем да је у питању лоша уградња система (у хардверском смислу, момнтажа, спојеви и др.) и то бих исто одбацио јер сте прешли 20 000 км на плин и нисте имали проблема. Да је постојао проблем уградње мислим да би се раније манифестовао. Можда гријешим.

Мислим да је у питању мала раздешеност бензинске и плинске мапе и да се ту треба урадити мала корекција и све ће бити у реду. Аргумент за ово је то што кад возите мало дуже на бензин ламбда сонда се прилагоди параметрима бензинског рачунара и СЕ лампица се угаси/искључи. Касније, када повезете мало дуже на плин, усљед те мале раздешености се укључи опет СЕ. Сада ћете, логично, питати како се СЕ ламица није укључила првих 20 000 км?
Одговор је сљедећи: приликом рада мотора (вожње), стално постоје праћења и корекције смјесе која се убризгава у сам мотор (при чему мислим да бензински рачунар има те информације, нисам сигуран) и за то служе 2 параметра, LTFT (Long Time Fuel Trim) и STFT (Short Time Fuel Trim), односно дугорочно и краткорочно "кориговање" смјесе. Када један од ових параметара одступи превише од своје номиналне (дефинисане) вриједности, укључује се СЕ лампица. Мислим да је у Вашем случају LTFT добар (+/- 5 % се сматра добрим) а да је STFT "искочио" из свог опсега и укључио СЕ лампицу. Граница толеранције за STFT је различита код различитих произвођача ако сам ја добро упратио, за Мондео мк3 који ја имам је 10% (а код мене је била 12%), читао сам да код неких возила иде и до 25%, све зависи од произвођача до произвођача и од осјетљивости саме сонде, вјероватно је код новијих возила какво је Ваше граница мања. Мислим чак да на овај STFT утичу ствари попут влажности ваздуха, састава и сл. тако да ако сте возили неку "атипичну" релацију, можда и то може да проузрокује укључење СЕ. У сваком случају оба ова параметра можете врло једноставно провјерити дијагностиком код било ког плинџије, а можете и сами набавити уређај (20-ак евра) + смарт телефон и пратите понашање возила кад год Ви желите. Дакле, мала дијагностика и знате на чему сте.
Уколико је ово проблем, рјешење је да одете код неког квалитетног сервисера и "дотегнете", тј, коригујерте смјесу. Као што сте могли прочитати у ранијим постовима, ја сам отишао код АЦ Рашић у Београду и завршио ствар. Можете га и електронски контактирати и питати да му пошаљете фајл који му је потребан мејлом, вјерујем да ће хтјети то да Вам изађе у сусрет, обзиром да сте из Македоније, он (мислим на Ивана из АЦ Рашић) Вам коригује мапу, врати Вам је мејлом и ви је опет учитате у апликацији за плин.

Ја бих ово прво урадио, скоро сам сигуран да је ово или нешто слично у питању тј. да је проблем у смјеси, колико год Вам у плинском сервису рекли да је она перфектна. Јесте мало чудно, али тако је :).

Код мене је био обрнут случај, мени се лампица укључивала непосредно након угрдање (300 км) и након искључења опет тако. У питању је била сиромашна смјеса коју ми је Иван кориговао и већ сам прешао неколико хиљада километара, СЕ се није укључивала.

Ако ово није случај, може се десити да је проблем са дизнама, неке серије уређаја имају и те проблеме, Ви нисте навели уређај који сте уградили па не могу ништа да кажем. Било како било, мислим да прво проблем треба тражити у плинском система па тек онда у бензинском.

Односно, нема потребе да возите 1000 км на плин па 100 км на бензин. А о замјени аута да и не говорим. Истина, ни укључена СЕ лампица не представља проблем док год је узрок њеног укључења лоша смјеса а то видите по коду грешке који се појављује. Искрено, мени је сметала и хтио сам да је уклоним, али на функционалан начин а не чупаљем, стаављањем варалице и сл.

Ето, отегао се овај мејл :) , не знам да ли ће бити од користи али ако хоће биће ми драго...

Поздрав!!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Markedjani » četvrtak, 12. sep. 2013. u 10:44h

Kao što rekoh,potrebno je kvalitetno štelovanje... većina plinadžija ne želi da se smara sa detaljnim mapiranjem,puste vam autokalibraciju pa šta napravi napravio je :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Check Engine лампица...

Poruka od fordst » petak, 13. sep. 2013. u 09:14h

Kod nas kazu (mozda i kod vas) pitaj patalac ne gatalac u prevod pitaj nekog ko je to prosao... Tako da nema veze sto nisi plinar. Plinski ured je lendirenzo italijanski.Auto do sada nije imao nikakve probleme ,sem redovne servise.I na plin i na benzin auto radi odlicno,potrosnja u gradu je max 9.5l plin ili max 9 lit benzin tako da pomirio sam se sa tim da je auto malo trom al je ipak stedljiv. Kazes da je problem sitan...slazem se a u princip takvi problemi me najvise brinu jer za njih je potreban zaista dobar majstor za da moze da i odkloni.Na primer gotovo svaki majstor verovatno moze da detektuje problem ukoliko auto ne radi.Ali ne svako moze da pronadje problem ukoliko problem se svremena na vreme javi a nije konstantan.
CE se prvi put uklucila u gradsku voznju.Do sada jednom su je ugasili u Ford ,jednom kod plinara i jednom sama nakon voznje na benzin.Za sada ne planiram nista da radim vec da vozim na plin i da cekam da vidim hoce li se opat upaliti CE i kada ce se to desiti. Zatim videcu jel cu na isti plinarski servis ili na drugi.Znam da na ovaj "moji" imaju posla preko glave jer su natjtrazeni i kao sto kaze Markedjani ne zele da se smaraju sa stelovanje,vec koriste autokalabraciju. I mene smeta ta CE lambica ne da sam imao neki problem sa autom dok je ukljucena al ipak...
Gde se moze naci za 20 + eu taj uredjaj za pracenje rada auta (smart phone vec imam :) )? I kako se zove ako znas?
Ipak sada za sada ostavljam auto ovako da vidim dokle ce i kako ce... Evo cak sam sinoc narucio i DVD player pioner sa navigacijom za auto,i iskreno se nadam da ce auto ostati kod mene a i da necu biti primoran da ga menjam.
By the way hvala na iscrpnom odgovoru mondeo 1313 i hvala na Markedjani isto ,eto ako dolazite (ili prolazite prema Grcku) nekad u Skopje javite se castim pivo :)
Poslednja izmena: fordst, na dan petak, 13. sep. 2013. u 09:26h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Mondeo1313
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:45h

Re: Check Engine лампица...

Poruka od Mondeo1313 » petak, 13. sep. 2013. u 09:26h

Поздрављам,

уређај се зове ELM327 и можете мало прогуглати па видјети шта има у понуди. Ја сам мислио да купим овај



али искрено нисам имао времена да се мало позабавим прегледом могућности, параметара које може да прати и сл. (вјероватно ћу то урадити кад се појави сљедећи проблем :)) па немам још искуства са њим. Можете погледати и на форуму, можда има отворена нека слична тема па се још информисати.

Хвала за позив на пиће, можда се некада и сретнемо.

Поздрав!!!

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“