Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » utorak, 5. mar. 2013. u 09:38h

Od kako sam kupio auto gospodin koji mi ga je prodao je tvrdio da auto trosi 12 litara po gradu a na otvoreno i mesovito trosi 9-10 lit. plina...
Ustanovio sam da meni trosi preko 20 litara..Tacnije za 500 dinara predjem jedva 30km iako je automatic ne bi zbog toga trebao toliko da trosi..Zamenio sam sve kablove ,stavio motorcraft svecice i nov filter za vazduh i....Cudo nevidjeno potrosnja je ostala ista...Svi su govorili da na potrosnju uticu ti faktori odnosno svecice,fil. vazduha i kablovi tj. struja...
Trenutno imam TAMONA uredjaj i na rasparivacu pise 100hp (verovatno znaci do 100konj) a auto mi ima 120 konja...Ljudi sa istim automobilima mi govore da taj auto njima ne prelazi 12 litara plina kad su svi uslovi kako treba...Samo meni trosi preko 20..E sada ovako imam sledece pitanje:

Zelim da zamenim rasparivac a istekla mi je registracija,nemam atest i to mi je problem..Sada je dosao neki novi zakon o LPG-u..Sta da radim? Da stavim Lovato ili BRC rasparivac ili da ne ulazem u to nego da stavim sekvent? ?Na gorivo mi ne radi samo u leru i moracu da ispitam pumpu i dizne...A sto se tice voznje trenutno resejne mi je samo PLIN :/
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od sierra 20i » utorak, 5. mar. 2013. u 11:40h

ili sekvent ili kupi nov isparivac pa se svercaj za atest kao ja(ja stavio lovato sa pijace 4500 din nov i radi ok) Ali pre toga probaj da prestelujes taj vec postojeci thumbsuph

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » utorak, 5. mar. 2013. u 11:43h

Ja sam vec bio kod jednog lika koji se kvazi bavi time i prestelovao je tu nesto i podesavao gas...I kaze ako ti i dalje trosi 20 mora da se menja isparivac..cini mi se da sam vidjao po postovima da si ti imao muke pa si prepravljao na karburator? Taj sekvent kosta oko 400e mislim da je Tomasetto najbolji...Atest moram da trazim od coveka na koga se vodi auto jer sam auto kupio od treceg lica..Jos ga nisam preneo a registracija mi istekla 20 decembra a ja budala jos se vozim..

Btw. imam onu nalepnicu TNG propan butan izdata od AMSS...To zanci da ima atest samo nemam kartonce :/
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od sierra 20i » utorak, 5. mar. 2013. u 18:22h

muke sam imao sa 2.0 ohc sa efi pa sam prebacivao na karb Sad vozim dohc sa venturi plinom i apsolutno nemam nikakvih problema. Tako da ti je najbolje da kupis novi kvalitetan isparivac i :wee:

draganrakovica
Poruka: 234
Član foruma od: nedelja, 12. feb. 2012. u 12:36h

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od draganrakovica » utorak, 5. mar. 2013. u 20:49h

Imam isti auto i skoro isti problem. Do duše, za 1000,- din jedva 80 km što mu dodje oko 15 l/100 ako sam dobro izračunao. Uredjaj je običan. Ne znam koji je uredjaj, ali znam da je onaj plastoćni "šraf" za štelovanje na uredjaju, skroz odozdo. Iako mi neko kaže da to i nije mnogo obzirom da je automatik.
Ja ipak mislim da to mora da bude manje ako je sve u redu. Takodje mislim, da nas i ovi na pumpama, udaraju po ušima, a to sam ustanovio, tako što za istu brelaciju potroši jednom 14 a drugi pot 17l.
Ako budeš rešio problem, napiši nam. Pozdrav thumbsuph :ford:

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » utorak, 5. mar. 2013. u 22:23h

Ja cu uskoro kupiti BRC ili Lovato plinski uredjaj..Meni se trenutna potrosnja ne spusta ispod 20 litara..Kazu da taj auto ne sme da trosi preko 12 ,13 litara jer je automatik...E sad kad budem stavio uredjaj videcemo..Javicu vam svakako da li ima boljitka jer sam zamenio svecice,kablove i filter za vazduh
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od Markedjani » utorak, 5. mar. 2013. u 22:34h

Gde ne bi trebalo da troši više od 12-13 litara ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » sreda, 6. mar. 2013. u 18:33h

Mesovita voznja.. Grad,otvoreno..Trenutno mi trosi preko 20...Sa 1000 dinara predjem 60km a sad je plin 76 din
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od van » petak, 8. mar. 2013. u 12:26h

А да пробаш да наштелујеш плин , код неког ко има анализатор издуних гасова ?
Ако може да се наштелује , а и даље трош 20 литара , онда ти цури плин негде или мотор не ради како треба .

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od sierra 20i » petak, 8. mar. 2013. u 12:45h

1300/74,9din=17,35l na 140 predjenih kilometara sto mu izadje ako se nevaram12,39l na 100 km mesovite voznje 60:40% otvoreno-grad to je moja racunica a ujedino prvi put precizno merim potrosnju. I uopste nemam laku nogu na gasu-nisam sklon divljanu i izivljavanju samo vozim malo ostrije. Motor isti kao kod tebe,tako da je cinjenica da kod tebe nesto debelo nevalja thumbsuph

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » petak, 8. mar. 2013. u 14:52h

Brate upali na -15 petnes' na pola kljuca..E sad cu vam reci sta se desava... Kad ga ugasim dok je ladan tesko ga upalim..ler nece da drzi dok je hladan i gasi se...Kad se ugasi cuje se sistanje iz rasparivaca koje se polako utisava..Dok motor radi kad se upali plin se jako oseca kad se otvori hauba..Verovatno je membrana otisla kao i one gumice..Meni je elektronski uredjaj

P.s - Od kako sam zamenio filter vazduha,kablove i svecice potrosnja se smanjila odnosno sa 1000 dinara predjem ponosnih 60km :/ Mesovite voznje naravno
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od sierra 20i » petak, 8. mar. 2013. u 14:54h

riknuo ti je isparivac,stavi nov i teraj...valjane membrane su oko 1500 din i opet imas polovan isparivac a nov je oko 4500 i miran si narednih bar 50 000 km

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » petak, 8. mar. 2013. u 15:06h

Pa to sam i mislio..Preporucuju mi BRC mada ja bih pre stavio Lovato
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
Markoni
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 22. jun 2010. u 14:45h
Lokacija: Mladenovac

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od Markoni » ponedeljak, 8. apr. 2013. u 23:00h

Imam isto sierru automatik, dohc motor, ugradio sam plin obican(venturi) ja sam licno ugradjivao, e sad namestio sam ja sve to lepo, upalio nastelovao i radi super, ler lep ma samo prede :) prima lepo gas ma sve super, medjutim seo da probam kad ono nece da ide,msm ide al ne moze da primi gas samo se gusi, sto vise stiskas gas sve gore.Stanem stavim menjac u P prima gas kao lud :wtf: Zamenio sam kablove,svecice, filter, na benzinu ide kao luda.Menjao sam i isparivac i mesac medjutim isto.

E sad pitanje, da li ona treba da ima emulator dizni, mislim da ECU brljavi pa to pravi problem?

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » ponedeljak, 8. apr. 2013. u 23:06h

Samo sekvent uzima takt preko dizne...Tu je nesto drugo problem...Kod mene je isla na plin do jaja dok ga nisam izvadio...Moguce da imas problema sa usisom ili sta vec,reci ce iskusniji...
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
Markoni
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 22. jun 2010. u 14:45h
Lokacija: Mladenovac

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od Markoni » ponedeljak, 8. apr. 2013. u 23:17h

Ne znam brate, al pocinje da me nervira :) I da kad je vozim tako na plin ide u pocetku malo bolje, pa onda sve gore i gore i na kraju se ugasi, pa onda ne moze da upali na plin, prebacim na benzin i upali. Kao da se zbuni sa plinom ne znam vise sta da menjam :)

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » ponedeljak, 8. apr. 2013. u 23:19h

Mozda si nesto zajebao oko dotoka gasa u motor..Probaj tamo da razvrces srafove dok ne poleti :D
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od van » utorak, 9. apr. 2013. u 10:47h

Ко зна како си ставио мешач , колике је мешач , да ли вуче фалш ваздух око њега , како си подесио смешу на испаривачу и на рачви . То што неће да иде је последица недостатка горива у смеси . Шта си направи опа са већим протоком ваздуха не иде и пропорционална количина гаса , то је на теби да откријеш . Ламбда сонада , ако је мотор има , и обичан унимер могу да наштелују пристојно плин , да си сигуран да нећеш да оштетиш мотор . Како је код тебе сада , неће мотор још дуго , поготову ако га газиш .

Avatar korisnika
Markoni
Poruka: 32
Član foruma od: utorak, 22. jun 2010. u 14:45h
Lokacija: Mladenovac

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od Markoni » utorak, 9. apr. 2013. u 20:42h

Sto se tice mesaca on je dobar, dobro je namesten i nema sanse da tu vuce fals vazduh.Probao sam i sa drugim mesacem i menjao isparivac ali nista bolje.Motor je dobar, tj odlican nema nigde na sebi ni kap ulja,a vozim ga na benzin dok ne pronadjem sta zeza.Ima lamda sondu, ali kako na osnovu nje da nastelujem plin?
I da sto se tice dizni, njih nisam iskljucio mada znam da bih trebao, medjutim kada ih iskljucim onda pocinje da radi losije na leru i nece da primi gas, a kada su ukljucene radi lepo i mirno na leru i lepo prima gas, pa mislim da je za ovaj motor potreban emulator dizni, mozda gresim al tako mi deluje :wtf:

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » utorak, 9. apr. 2013. u 21:44h

Sekvent je mama za taj motor...Taj plin sto imas extra radi na motoru sa karbom...Ja imam DOHC od 120 konja i imao sam obican plin i sljakao je ok al je trosioooo....Zato sekvent i kraj...jes da kosta 450 eura sa atestom ali to je spas za motor se EFI usisom
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od van » sreda, 10. apr. 2013. u 09:35h

Markoni piše:Sto se tice mesaca on je dobar, dobro je namesten i nema sanse da tu vuce fals vazduh.Probao sam i sa drugim mesacem i menjao isparivac ali nista bolje.Motor je dobar, tj odlican nema nigde na sebi ni kap ulja,a vozim ga na benzin dok ne pronadjem sta zeza.Ima lamda sondu, ali kako na osnovu nje da nastelujem plin?
I da sto se tice dizni, njih nisam iskljucio mada znam da bih trebao, medjutim kada ih iskljucim onda pocinje da radi losije na leru i nece da primi gas, a kada su ukljucene radi lepo i mirno na leru i lepo prima gas, pa mislim da je za ovaj motor potreban emulator dizni, mozda gresim al tako mi deluje :wtf:
Не разумем овај део око искључивања дизни . Јел теби ради на плин са укљученим дизнама ?
Ламбда сонда даје ссигнал окоо 0.5 волти када је идеално сагоревање. Унимер у руке , спојиш га н сиву и црну жицу , штелујеш да буде око тих 0.5 волти . Продужиш жице , унимер у кабину бозиш 3-4-5ом 2500 обртаја и гледај шта каже унимер . Аок је мање од 0.5 волти треба више плина, ок,је да буде 0.5-0.6 волти , али ако иде преко смеша је богатије и ићиће ок само ће трошити више . 0.8-0.9 је пребогата смеша , али сонда не може да чита колико је пребогата , мало или много . Прочитај на нету како ради сонда , биће ти све јасно , просто је .

Avatar korisnika
sierra 20i
Poruka: 439
Član foruma od: ponedeljak, 22. jun 2009. u 14:08h
Lokacija: Novi sad

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od sierra 20i » sreda, 10. apr. 2013. u 10:09h

dizne se iskljucuju obavezno,za to sluzi emulator koji salje signal kompu da dizne rade kada je auto na gasu,a dizne u tom slucaju su ugasene. Nije lose da i pumpa bude ugasena dok je auto na gasu,ja sam to napravio preko relea tako da svaki put kad dam kontakt pumpa odradi bez obzira da li je na benzinu ili na plinu i cim auto upali ako je na plinu pumpa se sama gasi. Jos jedna bitna stvar je da moras da uradis restrikciju vazduha na usisu..ja sam ostavio protok otprilike iste sirine kao sto je rupa na mesacu za gas.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od van » sreda, 10. apr. 2013. u 11:35h

То је проблем са мешачима , немају адекватан вентури ефекат . Мешач за плин би морао да изгледа као и грло од карбуратора .
Да то наместиш да ради иоле како треба потрошићеш више времена живаца него што ти је потребно да зарадиш за секвент

Avatar korisnika
NikolaTodorovic
Poruka: 246
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 20:03h
Lokacija: Aleksinac
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0i Dohc sa Tamona gas sistemom

Poruka od NikolaTodorovic » sreda, 10. apr. 2013. u 13:12h

I ja kazem da je skevent resenje
Trkaju se dva kadeta ,suza suzu stize

Šangajke Silver

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“