Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

LPG, TNG, plin, AutoGas.
jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » sreda, 24. dec. 2014. u 19:49h

Poštovani forumaši,
Vlasnik sam Ford Focusa 1,6 benzinac iz 2001 godine sa Zetec SE motorom i ugradio sam plin u njega secvent još u januaru 2013 godine kad sam ga i kupio. U maju mesecu 2014 godine mi je pregorela benzinska pumpa i to smo pripisali njenoj dugovečnosti pošto je iz originalne serije tj. prva ugradnja. Međutim 20.12.14. ponovo pregoreva benzinsk puumpa odnosno posle 20.400 kilometara pređenih i opet mi izbi 40 evra iz džepa. Sad sam se već zabrinuo. Onda sam naleteo na uređaj koji se zove Pitagora i on se povezuje i sa benzinskom instalacijom i sa gasnom i u sebi ima potenciometar od 0-2 minuta tj. za koje vreme od prebacivanja na gas da se isključi benzinska pumpa.
Moje pitanje svima je da li ste ugradili i imate iskustva sa ovim ili ste čuli nečija iskustva? Pozdrav svima Neša-NS.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od BojanM » sreda, 24. dec. 2014. u 20:27h

Pumpa će i u tim kratkim vremenskim intervalima da na kraju krepa ako je stalno suva. Ali sem toga, na papiru bi to trebalo da bude dobra stvar. Nisam imao direktna iskustva, doduše.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » sreda, 24. dec. 2014. u 20:38h

Ima na netu ali ne mogu da zakačim da vam pokažem,piše
PITAGORA
CLOCK TIME PUMP CONTROL
KE 011-10A

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Markedjani » sreda, 24. dec. 2014. u 21:09h

Kako ti auto radi na benzin kad imaš manje od trećine goriva ?

Da li uopšte voziš na benzin ili samo voziš toliko da prebaci na plin ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » sreda, 24. dec. 2014. u 21:12h

Benzin nikad ne prelazi ispod prve crte tj. četvrtine rezervoara. Na plin prebacuje po standardima odnosno voda 30 stepeni ili posle 2000 obrtaja. Tako je namešten u servisu.
Inače nisam još ugradio ovaj uređaj.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Markedjani » sreda, 24. dec. 2014. u 21:26h

Ne reče kako auto radi na benzin,mislim u vožnji tj realnoj eksploataciji ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » sreda, 24. dec. 2014. u 22:06h

Odlično.

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » četvrtak, 25. dec. 2014. u 20:25h

Ima li nekog u etru?
Markeđani,Auto na benzin radi odlično bez greške.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Markedjani » četvrtak, 25. dec. 2014. u 20:31h

ma reko ako te zeza na benzin sa malo goriva onda je problem u posudi za gorivo i zato brzo stradaju pumpe.

a u vezi pitanja... nemam pojma.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » četvrtak, 25. dec. 2014. u 20:45h

Ma stvarno vodimo računa da uvek ima benzina,sin vozi auto svaki dan i brine o njemu najviše. Sve se redovno servisira tako da auto služi super.Za manje od 2 godine već je prešao više od 50.000 km.
Pa sam čuo za ovaj uređaj i čekam da mi neko javi ako ga je ugradio i kakva su mu iskustva.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od mbole » petak, 26. dec. 2014. u 00:51h

Ovo bi u principu trebalo da bude klasican problem sa velikom vecinom plinskih instalacija.

Elektroventil samo zacepi dovod benzina, i pumpa sve vreme radi "na prazno" i pod vecim pritiskom nego sto bi trebalo. Sve jedno je dal je u pitanju mehanicka ili elektricna pumpa. Kod elektricnih jos i moze da se izvede da se iskljuci, recimo ovim uredjajem, mada cudi me da proizvodjaci plinskih uredjaja to nemaju kao opciju, ili jednostavno to ugradjivaci ne povezu.

Za mehanicke pumpe bi jedino resenje mogao da bude neki malo pismeniji elektroventil, koji benzin ne zacepi, nego ga preusmeri na povratni vod. Cak i kod elektricnih bi ovo bilo resenje. Pumpa ce raditi ko sto i inace radi kad se auto vozi na benzin, samo nece za dzabe nabijati pritisak.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Sv 87a
Poruka: 290
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 18:22h
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Kontakt:

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Sv 87a » petak, 26. dec. 2014. u 10:03h

Posto videh veliki i neresiv problem, resih koliko toliko da pomognem ( malo sale, nadam se nije na odmet ). Nemoj uzimati nikakve pitagorine gluposti, majstori koji su ti ugradili plin. Sa jednim relejom mogu da odrade posao.

Kad motor radi na plinu, relej je tako postavljen da iskljucuje rad el. pumpe. Kad ugasis motor i ponovo das kontakt, relej je aktivan ( a samim tim i el. pumpa ) sve dok se ne ukljuci plinski sistem. Sa ovakvim povezivanjem, el. pumpa nece raditi dok vozis na plin.


:mechanic:
Eh, sto volim ovaj svet! :jeeej:

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » petak, 26. dec. 2014. u 19:14h

Poštovani,
Dobri Nikola je dao sjajnu ideju za ovaj problem rada elektobenzinske pumpe posle prebacivanja na gas.Da li je neko odradio ovaj postupak sa relejom?

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » petak, 26. dec. 2014. u 19:28h

Mbole,
Pa isto ono sto je iskljuci kad predje na plin, ukljuci je kad se prebaci na benzin.

TNG modul koji upravlja celom pricom ima izvod preko koga se prevezuje pumpa za benzin (ustvari izvod ide na relej, a relej pali/gasi pumpu), tako da sada modul upravlja pumpom.
Ovo je tvoj tekst od 30.11.2011. na jednom od postova. Moj komp je stag 200 i ima li kod njega taj izvod za isključenje pumpe?

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » petak, 26. dec. 2014. u 19:36h

Re: Problemi sa pumpom za gorivo

Postod mimiojo » Petak, 2. Dec 2011. u 23:09h
Pozdrav,konkretno u mom slucaju pumpa za gorivo se iskljuci kad se prebaci na plin.Majstor koji je ugradjivao plin je odmah iskljucio jer nema potrebe da radi dok motor radi na plin bez obzira koliko ima u rezervoaru goriva.Po prici plinadzija ona mora da radi da bi se navodno dizne hladile samo ne znam kako kad gorivo ne ulazi u dizne kad motor radi na plin.Sem toga kada motor radi na benzin drugaciji je pritisak jer dizne trose deo pritiska iz sistema pa se pumpa, da kazem, manje muci nego kad radi u prazno.I jos nesto posto u plin servisima uglavnom rade priuceni majstori treba neko i da zna da poveze sistem tako da se pumpa iskluci pri prelasku na plinsko napajanje.Najlakse je reci da mora da pumpa ostane u radu.Meni je plin ugradio covek koji je po struci auto elektricar tako da mu to verovatno nije bio problem da uradi.Sa tako ugradjenim plinom ja sam presao 82000km sa bez ikakvog problema.Ovo sam opisao i u temi sa plinom i iskustvima.
Ovo je napisao mimiojo. I to bi u stvari bilo rešenje.
Treba da se poveže pumpa na relej da se isključi njen rad a kad nestane plina da odmah prebaci na benzin da ne dođe do nekih neželjenih posledica.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od mbole » subota, 27. dec. 2014. u 05:11h

Cek malo... U sustini lupio sam prilicnu glupost cekicko
Nekako sam u glavi otisao na karburator.

Ako ti je auto sa ubrizgavanjem, to sto pumpa i dalje radi ne bi trebalo da ima maltene nikave veze. Tebi dovod benzina ne prekida elektroventil, vec se on gasi direktno na diznama.
Kroz benzinske dizne prolazi zanemarljivo mala kolicina goriva u odnosu na ono sto pumpa tera. Kroz njih prodje nekoliko litara goriva za sat vremena (kolika ti je potrosnja pri brzini kojom vozis), a pumpa toliko goriva protera za minut, mozda i za krace. Razlika u pritisku koju pominje mimioijo je takodje zanemarljiva (koliki je otvor na dizni, a koliko povratno crevo), a postoji i regulator pritiska.
Jes da radi nepotrebno, al je opterecena vise nego da vozis na benzin mozda za 1%, ako i toliko.

Upravo zbog toga, nemaju svi uredjaji takav izvod (koliko sam uspeo da nadjem tvoj nema).

To brzo crkavanje nakon zamene, ovako "na slepo" najpre bih pripisao "kvalitetu" pumpe koju si ugradio. Takodje napamet ne verujem da si ugradjivao originalnu, posto joj je cena vesela :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od zokkii » subota, 27. dec. 2014. u 08:29h

To što je Dobri Nikola napisao odradio sam na Rendži pre 9 godina. Tu je bio problem pritiska koji nabije pumpa i nema gde da se rastereti (dizne), prvo su pucala creva , zatim je probio regulator pritiska rail-a pa je preko vakuuma nalivao usis sa benzinom, da bi na kraju probila i sama pumpa. Generalno pumpa generiše 3-5 bara pritiska i imaju protok od oko 130 l / h. Jako se prosto rešava preko releja pumpe za gorivo , tj čim uređaj prebaci na plin isključuje pumpu za gorivo. Rešava se za par minuta.
Sledeći problem koji se javlja su benzinske dizne, one se hlade gorivom koje prođe kroz njih i gorivnom koje prođe kroz rail. U suprotnom stvara se u samim diznama neka vrsta smole koja zezne dizne.
Kod klasičnih motora sa mehaničkim pumpama problem nastaje kada se vozi na plin sa samom pumpom za gorivo. Nju takođe hladi gorivo koje prolazi kroz nju i kada toga nema stradaju membrane. To sam rešio stavljanjem povratnog voda ispred el. ventila za benzin i zatvaranjem istog na karburatoru. Kada se pređe na plin el ventil za benzin zatvara protok goriva ka karburatoru tada pod pritiskom benzina (isto se dešava i kada plovak karburatora zatvori) otvara ventil povratnog voda i gorivo nastavlja da kruži i hladi pumpu za gorivo.
Komplikacija je sa sekvent sistemima za plin koji u toku svog rada na plin ubrizgavaju određenu količinu benzina.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Djole » subota, 27. dec. 2014. u 11:12h

mom ocu na fokusu je crklo kao i tebi 2 pumpe za kratko vreme...svaki pismen elektricar ti moze staviti rele koji ce iskljucivati pumpu...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od mbole » subota, 27. dec. 2014. u 11:17h

zokkii piše:...Tu je bio problem pritiska koji nabije pumpa i nema gde da se rastereti (dizne)...
Kako nema gde, a kamo je povratni vod?
Kroz dizne prodje vise od 10 puta manje goriva nego kroz povratni vod prema ovome sto si napisao (pumapa 130 l/h a auto odnosno dizne recimo 10l/h). Samim tim, dizne nemaju sta da "rasterete", pumpa uvek trpi tih 3-5 bara, posto postoji i regulator pritiska, pa vozio ti na benzin ili na plin.

Sad zasto su ti pucala creva i ostalo, vec nemam neku ideju.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od zokkii » subota, 27. dec. 2014. u 11:54h

Preko regulatora pritiska ide i višak pritiska i goriva.
Ali bez obzira sve to je stradalo dok nisam otkačio pumpu.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od mbole » subota, 27. dec. 2014. u 13:49h

jedino mi pada na pamet da se nekako ecu pravio pametan oxnosno da on upavlja regulatorom pritiska pa je tu nastajao problem
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od zokkii » subota, 27. dec. 2014. u 14:21h

Klasičan mehanički sa vakuumom. Dakle opruga i membrana. Samo pred i pri verglanju nabije jači pritisak (nema vakuuma sa usisa) posle vakuum umanji max. pritisak. Sa 0 vakuumom regulatorotvara na 2,5 bara a sa 500 mbar otvara na 2.0 bara.

Slika

jelen66
Poruka: 43
Član foruma od: četvrtak, 10. jan. 2013. u 16:30h

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od jelen66 » nedelja, 28. dec. 2014. u 21:19h

Ma meni samo treba da se isključi pumpa kod prelaska na gas i kad nestane gasa ili mu padne pritisak da se uključi benzinska pumpa ponovo da se ne gubi pogon. Da li to može da se namesti? Ko to radi i kako i gde?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od van » nedelja, 25. jan. 2015. u 16:06h

Бензинска пумпа има проток од 180 л на сат времена , док ауто троши око 10 л на сат времена . Да ли кроз регулатор прошло 170 или 180 л горива пумпи је све једно . Није нека разлика у оптерећењу .
Проблем у прегоревању пумпе је на неком другом месту . Мени је фокус 1.8 прешао 50 000 на плин , и пумпа ради лепо . Бензина увек мора да буде преко 1/4. 1/4 сматрам да нема горива , од те црте рачунам гориво .

Avatar korisnika
Sv 87a
Poruka: 290
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 18:22h
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Kontakt:

Re: Pitagora-vremenski blokator benzinske pumpe

Poruka od Sv 87a » utorak, 27. jan. 2015. u 12:23h

Drugari,da li ste razmisljali i o kvalitetu same pumpe?


:mechanic:
Eh, sto volim ovaj svet! :jeeej:

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“