Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

LPG, TNG, plin, AutoGas.
Odgovori
weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:48h

Zdravo svima. Morao sam da se reg i zatrazim par saveta od iskusnih ljudi ne bi li sebe spasao deranja koze kod majstora. Naime, skoro sam uzeo ford focus sedan, 2.0 benzin, 96kw sa ugradjenim sekvent plinom. Od samog starta covek od kojeg sam uzeo auto rekao mi je da plin trenutno ne radi i da auto zatrzava pri vecim brzinama. Ja sam nasuo plina i skontao da plin radi ali tek kad se auto dobrooo zagreje, mada i tada bukvalno kad predjem preko neke neravnine sve lampice se samo pogase. Takodje, na leru moze bez greske da radi satima na plinu, medjutim kako krenem pustim kvacilo, lampice se samo pogase i vrati na benzin. Znaci ne desi se da pocne treperiti pa na taj nacin manifestuje da je vratio na benzin, vec se samo sve ugasi..Bukvalno svako jutro kad idem na posao, tacno na istom semaforu svaki put prebaci na plin. Malo je i neravnomeran na leru, potrosnja je uzas velika.. To me sve dovodi do ludila. Dijagnostika je pokazala da da nesto nije uredu sa usisom, klapnom.. Takodje nekad samo krene da zatrzava iz cista mira, ne vezano da li je hladan motor ili ne, mada mi se cini da je to uglavnom kada ima malo benzina u rezervoaru. ima tu jos nekih sitnih stvari ali da ne davim dalje, ako ima ko mi moze pomoci nek pise, pita.. pa cu reci...
POZDRAV jos jednom svima

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem sa plinom na focusu

Poruka od Markedjani » četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:53h

Ovde ima više problema... jedan je problem sa dovodom goriva, drugi je problem sa lošom strujom a treće je problem sa plinskim uređajem.

Za početak treba napraviti da auto bude 100% ispravan na benzinu, kad se to odradi onda se ide na sređivanje plinskog uređaja.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu

Poruka od weeyooga » četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:56h

Na benzinu uglavnomradi ok, sem tog zatrzavanja povremeno, mada ima malo jaci ler... Da li mislis da su mozda dizne uzrok problema? Meni nekako sve to izgleda povezano..

I sto se tice struje, mislis da zbog struje gubi kontakt i gasi lampice, tj plin..?>

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa plinom na focusu

Poruka od van » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:16h

Иди на дијагностику да видиш шта каже .То ће ти рећи смерницу где је проблем .
Фокуси имају проблема са кућиштем пумпе горива ( прсну црева у резервоару , пишки гумица за дихтовање пумпе и још других гремлина ) и то утиче на рад на бензин .
Аутоматско враћање са плина на бензин може да буде изазван свачим . Ја сам има проблем са МАП сензором плинског уређаја који пушта неки восак који прекрије сонду Када се восак стврдне после гашења , ауто после неће да се пребаци на плин , све док се добро не загреје снезор и истопи восак . Тотално је фантомски квар и био сам први коме се то десило , па је мајстор мењао компоненту по компоненту док није закључио да је у МАП-у проблем . Па онда док је закључио шта је проблем ...
Било каква грешка у плнском рачунару са притисцима плина , доводи до пребацивања на бензин .
НА ком гориву троши пуно ?
2.0 троши 11-12 л безина по граду . Може и 10 ако је град Нови Београд , ван шпица .
По путу 8-9 литара

Што се тиче лера , погледај да ли има негде проблем са вакум цревима . Од вентила уљних пара па даље ка усисној грани.
Рачунар се труди да држи задати број обртаја , и шта да се деси , он ће да компензује нешто да би одржао број обртаја . Чудим ме да држи висок лер . 700-800 обртаја је лер

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:23h

Ma na benzinu trosi kao sumanut, cak imam utisak da vise trosi benzina nego plina. Skoro sam zamenio svecice, reko mozda zbog njih ne radi kako treba plin. medjutim stalno isti problem. kad dugo vozam auto po gradu i dobro se zagreje nema nikakvih problema maltene, radi plin u fulu. al' zato dok je hlada, ma to su muke zive, taman prebaci na plin, naletim na dzombu i samo se sve pogase lampice. covece, vozim auto i non stop blenem u lampice ko lud. al cudno mi je to da npr, na leru radi kao sat do sutra ako treba, a kako pustim kvacilo i krenem on samo pogasi lampice..

Jel bi moglo to sve da ima veze sa vazduhom, posto mi je dijagnostika ukazala, na klapnu, usis... a crevo to je budzeno, lepljeno

Mene sve nesto vuce na dizne, jer vise trosi, zatrzava, teze pali.....nista to nije specijalno al se oseti(sem potrosnje)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od Markedjani » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:41h

Idi kod nekog krštenog Ford majstora... slabo ti mi možemo pomoći preko foruma kad je ovde u pitanju tri a možda čak i 4 problema koja se smenjuju.

Mora da se otkrije zašto trokira, da li zbog struje ili zbog goriva ili zbog vazduha ili zbog zaprljane klapne.

Mora da se otkrije zašto plin prekida, verovatno je neki labav kontakt ili neki problem sa samim plinskim uređajem.

Mora da se otkrije zašto puno troši ( mada po pisanju bih rekao da nisi merio potrošnju nego po tvom "osećaju" imaš utisak da ti troši puno benzina), može da bude loša l.sonda, problem sa diznama, problem sa protokomerom i sa još kojekakvim stvarima.

Mora da se otkrije zašto teže pali... da li opet zbog struje ili zbog goriva ili klapne tj generalno vazduha.

U prevodu, mnogo varijabila i ne može prosto da reši magično zamenom jednog dela... mora jedno po jedno da se rešava.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:47h

jos samo jedno pitanje i necu vise smarati. sta bi vi najpre rekli, sta povezuje sve ove probleme, tj sta bi moglo da bude zajednicko svemu ovome.. dizne, vazduh, lambda.....? hvala

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od Markedjani » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:53h

Kao što rekoh, teško je ovako bajati u pasulj preko foruma... moj pik da je jedan od problema na radu benzina (u vezi trokiranja na benzinu) i to dok ima malo goriva je gore pomenuti problem sa pumpom za gorivo (crevo unutar posude pumpe za gorivo, sama posuda pukla, pumpa dotrajala ili neko crevo dovoda goriva naprslo i onda gubi pritisak).
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od van » četvrtak, 19. jan. 2017. u 12:16h

Иди код мајстора на дијагностику и запиши кодове грешака . Не може тај мотор да пријави проблем са клапном гаса , јер је она механичка . Неко натуца енглески па преведе како уме . А то је онда игра глувих телефона

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » četvrtak, 19. jan. 2017. u 12:26h

starac je slikao greske..pa cu videti da uzmem od njega te slike i pustim ih ovde...inace komp je prijavio 18 gresaka, al to nisu sve stvarne greske kaze majstor, vec je auto prepakivan iz automatskog u manuelni i menjan je motor, a nije resetovan racunar od auta...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od van » četvrtak, 19. jan. 2017. u 12:39h

Старац Фочо од стотини љета

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » nedelja, 22. jan. 2017. u 11:14h

jutros ustanem, vozim do grada nesto i otprilike posle nekih 7km, zaustavljam auto i on se ugasi. prvi pu zaverglam on kao da je prazan akumulator.. ja sacekam par sec i opet i on vergla i vergla i sastavi, ja po gasu a auto se samo ugasi i kao knedlu da zguta. opet verglaj verglaj i nista, bukvalno upali al il ima previse gor il nema, nz...uspem nekako uz magiju da ga upalim i idem nazad, kad odjednom krenuo da zatrzava i opet hoce da se ugasi al mu ne dam, ako se cak i nije ugasio pa upalio iz druge jer sam bio u pokretu...ima li ko komentar ili pitanje neko..?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od van » nedelja, 22. jan. 2017. u 12:12h

van piše:Иди код мајстора на дијагностику и запиши кодове грешака . Не може тај мотор да пријави проблем са клапном гаса , јер је она механичка . Неко натуца енглески па преведе како уме . А то је онда игра глувих телефона
Можеш да устајеш до краја универзума , али ти то неће решити проблем

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od jugota » nedelja, 22. jan. 2017. u 13:52h

Kao sto ti van rece,nadji majstora koji se razume u forda,inace ce to biti igranka bez kraja,znam koliko sam ja zivaca i para pogubio kod fordovih majstora,a kamoli kod ovih sto se ne razumeju u tematiku,dosli smo do toga da sam ja pronalazio kvarove i placao iste.

Nemoj me drzati za rec,pretpostavka je da ti problem moze praviti instalacija(kad je prepakivano),mozda su kontakti oksidirali ako je neko nekad prao motor(nestrucno naravno),kod mene je dzek od ler motora totalno bio raspad,oksidirao,pa se isto tako gasio,ko zna sta kod tebe tu jos moze biti... ako vergla kao da je prazan aku,pa posle normalno,ukazuje da i taj deo instalacije moze biti u maleru,pa se sve to prenese i na alternator i eto ti igranke.

A ovo sto hoce da zatrzava ili gubi snagu,pa i ako krene da se gasi,to sam i ja imao slucaj,slicno bilo,pumpa goriva bila zezala... samo da znas da ako je to,ne kupuj ulozak pumpe,tj,motor,on skoro da i nece da crkne,problem budu dva plasticna creva na pumpi,godinama postaju krta i dovoljno je negde malo da popusti i vec ne moze da istera gorivo do motora,a moze biti i kuciste pumpe da je naprslo.

Sto stvari moze biti i mi mozemo samo da nagadjamo.

weeyooga
Poruka: 29
Član foruma od: četvrtak, 19. jan. 2017. u 10:08h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od weeyooga » nedelja, 22. jan. 2017. u 13:58h

p1520, p0713, p1246, c1315, p0913, p0770, p1746, p2007, p1312, p1504, p1000, p0190, c1301, b1307,
evo da stavim i ovde kodove gresaka sa dijagnostike pa ako neko moze da poveze o cemu se radi bio bih zahvalan..

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Problem sa plinom na focusu 2.0 benz

Poruka od SCORPIO123 » subota, 4. feb. 2017. u 09:43h

P0713 FORD Transmission Fluid Temperature greska vezana ta temperaturu ulja u automatskom menjacu
p1246 greska vezano za alternator
p0913 vezano za automatski menjac polozaj rucice
0770 vezano za salt centralu automatskog menjaca
ocigledno da je kod tebe bio focus amerikanac sa SPI motorom i AT menjacem a ubacen je dohc sa manuelnim menjacem. nema tu od popravke nista. na benzinu nemoj ni da pokusavas da vozis

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“