Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

fokus c max 1.8 benzin- plin

LPG, TNG, plin, AutoGas.
zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » nedelja, 14. okt. 2018. u 00:59h

Pozdrav forumasima!Evo da i ja kazem sta me muci i da podelim misljenje sa vama.Vlasnik sam c maxa 1.8 88 kw 2004 god.ghia sa ugradjenim gasom stag 200-4,tomaseto isparivac,valtek crvene dizne, sa kapalicom za podmazivanje koji je bio maltene nov ugradjen koristen svega 15000 km pre prodaje.Auto sam kupio krajem oktobra 2016 god.sa servisnom knjizicom sa predjenih 160000 km,pregledan u ovlascenom servisu pre kupovine(nacet nosac motora,gresaka nema),ocuvan,dobar rad na oba goriva uz vibracije u radu koje sam delimicno resio zamenom nosaca( febi b.) kod posude za antifriz. Nakon par dana voznje upalila mi se check engine greska l.sonda bogata -masna smesa,majstor obrisao gresku ali nakon par dana opet se upalio check,ista greska. Sad ne obrisemo nego vozim tako i nakon par dana ugasi se check i tako jos par puta se palila i gasila lampica ali promene u radu auta nije bilo.Medjutim stize prolece prosla god.i sa tim i toplije vreme i pocetak moje muke.Check se upalio i vise ne gasi a auto na plinu radi kao traktor na leru,podrhtavanja i vibracije postaju izrazenije i nepodnosljive, varira skazaljka obrtaja gore dole u ritmu podrhtavanja,na auspuhu puhce u ritmu tog nepravilnog rada a na benzinu isto pocinje tako raditi nepravilno ali mnogo manje izrazeno nego na plinu, dok u voznji nisam imao nikakvih problema i odem nazad kod majstora i on vidi na dijagnostici da lambda sonda za smesu ne radi kako treba.Odem kupim francusku vernet l. sondu bas za moj auto ,univerzalnu nisam hteo ni slucajno i zamenimo je medjutim u radu auta na leru se nista drugo nije promenilo osim sto vise nije palio check bogata smesa jer je sad sonda ispravna.Odem u ovlasceni servis i oni kazu da je tu problem gas jer u ovaj auto nije predvidjena ugradnja gasa, da ostavim auto na pola sata i oni mi resetovali ecu i adaptirali klapnu gasa i auto opet radi odlicno na benzinu medjutim kaze majstor da nezna kako ce raditi ako ga opet budem prebacio na gas i naravno na gasu opet isto. E sad zimi na leru obrtaji su nesto vislje na nekih 850 obrtaja, a preko 5 C i kada je toplije malo opadnu ,auto radi na nekih 700-750 obrtaja i tada i pocine taj problem na plinu jer dok mi je auto radio zimi na veci ler jedva da se osete te vibracije a i skazaljka obrtaja je zakucana nema variranja i tako ja taj problem ler gasa leti resavam paljenjem klime jer auto malo podigne obrtaje i odma radi kao i zimi, znaci vise ne variraju obrtaji gore dole nego stoje zakucano a to mi je potvrdio i moj gas majstor jer kad ga podesava u voznji je sve ok i podesi ga odma kako treba medjutim cim stane na ler stft odlazi na max gore mislim 25 znaci otisao bi jos da moze i onda upali klimu znaci pod opterecenjem i stft odma se stabilizuje i ler bude ok.Mucio se sat vremena ali ga nije mogao nastelovati jer kako kaze a i vidi se na dijagnostici vreme ubrizgavanja benzina stalno zakucava 0,znaci npr 1 injektor 2.5,drugi 4.5,treci 0,a cetvrti bude cak 6.5 i tako bezveze varira i onda vozim par dana na benzin i vidim na dijagnostici i dalje zakucava 0 ali sa manjim vremenom brizganja( ne ode do 6.5 nego do 4.5 ali i dalje brlja) Onda mi je komparaterom nastelovao hod dizni na 1.5 jer su bile rastelovane,zamenio oba gasna filtera,zamenio membrane u isparivacu i podesio onu neku liniju na 1.4 jer se tako najmanje oseti nepravilnost u radu motora,i kaze da ne moze da ga bolje dobije na leru zbog loseg vremena benzin ubrizgavanja ali mi od onda vise trosi na gas za 1 litru (trosi oko 13 - 14 l.gasa na 100 km po gradu a na otvorenom 10) i primetio je da mi 2 l.sonda iza katalizatora odstupa od vrednosti ,usporena je ili cak u nekim momentima blokirana na jednu vrednost,dok prva koju sam menjao radi kako treba.Moj mehanicar kaze da 2 l.sonda ne utice na rad motora.Odem kod dore u Novi sad,on kaze da to vreme ubrizgavanja na benzinu gubi signal negde sa nekog senzora(bio kod 2 elektricara kazu da je senzor upalio bi check) ili su lose dizne, a vidi i da podpritisak u usisnoj grani nije dobar zbog fals vazduha koji sam resio zamenom creva od kartera koje je puklo i zamenom usisne grane koju mozda i nisam trebao menjati ali eto.Resio sam bar problem sa povecanim obrtajima u leru koji su mi se takodje poceli dogadjati dolaskom toplijeg vremena,znaci auto na leru radi na povisenih 1000 -1100 obrtaja cim dodje do zagrejanosti motora ,zalece se na praznom hodu sa zadrskom kao da mu dajem gas i trosio po gradu 1.5 litru gasa vise to su bili simptomi.Medjutim problem ler gasa na plinu i dalje ostaje prebacim na benz vozim par dana i odem nazad u Novi sad kod dore, podpritisak u grani dobar ,vremena ubrizgavanja se posle voznje na benzinu malo popravila varirala od 0 do 3.0 ali to i dalje nevalja i predlaze mi da zamenim gasne dizne jer su kaze vec odavno mrtve na 60000 km koliko su vec presle i da te dizne znaju biti vec i fabricki lose dok recimo moj drugar koji vozi kiu sa istim gas uredjajem gazi vec 200000 km a dizne nije ni pipnuo i lepo mu radi.U medjuvremenu zamenio sam i donji nosac motora koji se totalno pokidao od silnog trzakanja u voznji na plin kod pustanja i davanja gasa(moram jako polako to raditi da ne trgne)pa je auto trzao jos jace u voznji.Stavio sam i originalne svecice za moj motor iz ovlascenog i tamo opet naglasili da ce sa tim motorkraft iridijumskim svecicama dobro raditi na benzin ali da za gas neznaju,inace je zazor na njima 1.3 mm sto citam na forumu da to nije bas dobro za plin ali ja tako vozim evo vec 50000 km bez ikakvog trokiranja i slicno ,auto ide odlicno ,povlaci pogotovo na plinu ,a na benzinu mi na kratko proguta knedlu u 2 kad ga nagazim takodje samo po toplijem vremenu,inace ide odlicno i na benzin i desi mi se takodje samo po jakim vrucinama,opet toplo vreme, da ne upali znaci samo vergla al ne upali i onda stisnem nogom malo gas i upali odma i prebaci na plin,a takodje i ujutru kad je hladnije vreme (malo za promenu :D )upali na pola kljuca ali se odma ugasi i vec sl. paljenje sve normalno s tim da ako mu nogom stisnem gas dok je pod saugom,hocu odma da krenem, odma krene da se gusi ,ne prima gas onda prebaci na plin na 40 C dajem gas sve bude ok.Menjao sam i bobine ,imao gresku misfire na 1, pa kasnije i na 2,a to sve jos sa starim bosch platinum svecicama, a na 3 bobini mi se raspala guma sto naleze na svecicu jedva sam izvadio bobinu koliko je slepila i mislio da je to uzrok loseg lera na plinu ,uglavnom zamenio sam sve 4 bobine ,2 iz ovlascenog a dve ngk i sa originalnim svecicama i novim bobinama nisam vise imao problema.Zamenio sam i senzor temperature rashladne tecnosti kw ,usput vec kad sam menjao behr termostat i to promenio.Pumpu goriva takodje novu bosch original,zamenio vodenu pumpu,remontovao sam alternator stavio novu diodnu plocu i novi regler,prao benzinske dizne kod jednog majstora pa jos jednom kod drugog proveravao kazu dizne su ok.Da napomenem da servise radim uredno na vreme,sipam 5w 30 a auto potrosi 2 deci na 1000 znaci neka normala s obzirom da je presao 220000 km.Znaci kad auto ujutru dok je jos hladan prebaci na plin radi dobro jos neko vreme i po postizanju radne temperature motora nekad 10 min nekad i po pola sata sat a onda na leru na semaforu npr samo pocine da treska polako, obrtaji pocinju varirati ,auspuh pukce smrdi na kuvana jaja i onda vec sve vise i vise vibrira, auto se stresa, pocinje nesto da lupa klampara iz motora kao da radi na 2 cilindra a ne na 4 i onda upalim klimu i sve se stabilizuje...Molim za pomoc jer neznam vise sta da mu radim dal da mu menjam gasne dizne ,dali ce mi to resiti problem na leru i vremena ubrizgavanja benzina ? Citam i da stag 200 ne radi dobro na euro 4 motor pa da ga ne zeza to mozda , zna li neko to da objasni ? Pre par dana na semaforu takodje na leru ispisao mi je gresku za pedalu gasa(dugo nije bilo nikakvih gresaka) i onda engine sistem fault i crvena lampica dok ga nisam ugasio pa upalio i greska se ponistila ,to je prvi put za ove 2 god.kako je auto kod mene da javi tu gresku a moj majstor je samo obrisao i rekao da pratim dali ce se opet javiti .Sta vi mislite ? Help Help Help :suicide:

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » nedelja, 14. okt. 2018. u 12:06h

Imaš temu "Ford Mondeo ler gas again", tu se pisalo o istom problemu

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od FM III » nedelja, 14. okt. 2018. u 13:08h

Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » nedelja, 14. okt. 2018. u 16:15h

Hvala na odgovoru ,spomenuo mi moj mehanicar te klapne ,inace samo forda radi 20 god.Rekao mi je jos ranije da je ova moja usisna grana restajling i da bi to trebalo da bude u redu, ipak smo je zamenili medjutim ista stvar se desava, sada cemo svakako to uraditi sto predlazete i naravno javim rezultat.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » nedelja, 14. okt. 2018. u 16:23h

Vidi, ako ne zveckaju klapne nema potrebe da ih diraš. Mislim da je poenta da ne vuče falš vazduh, i da smesa na plin NE SME da bude prebogata, jer se onda pokvari na benzin, tj ECU pokušava da je smanji, a ona bude siromašna, i onda IAC drnda ler.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » nedelja, 14. okt. 2018. u 23:46h

Zveckanje se culo celo leto i to samo kod zagrejanog motora izmedju 1000 i 2000 obtaja, u voznji bilo izrazenije nego na leru kad se daje gas,cuo i moj mehanicar ali nije znao sta to moze biti,sad kako je malo zahladnelo vise ne zvecka ali ler zeza i dalje.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 07:36h

Ako zveckaju klapnice, povadi ih, može parče osovinice od klapnica da upadne u motor (kompresioni prostor) i onda samo generalna pomaže. Leptirići svojim radom pojedu osovinu na koju su nakačeni, i parče osovine bude usisano. Desilo se Rođi dok je vozio Mondeo mk3. Obavezno dobro zadihtovati rupe gde je bila osovina, da ne vuče falš vazduh.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Lucky » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 11:13h

C max nema problema sa klapnama, kod njih je restajling grana

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 12:14h

Ok kapiram da se kod restajling grane ne desava vise da klapnica upadne u motor,ali da li na leru mogu praviti problem te klapnice u vidu nestabilnog rada na zagrejanom motoru ?

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 12:19h

Ako ne vuče falš vazduh pored osovinice, bolje će da radi sa klapnama, jer je tako projektovan.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od van » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 12:47h

Немој да пишеш реченице од једног пасуса , не могу да се прате .
Иди у параметре рада мотора и гледај fuel trim , они говоре колико се више или мање горива убризгава од фабрички зацртаног .
Да ти не помињем да испаривач може да забагри од катрана , па преко вакум цевчице убризгава жив плин у усис . Рачунар хоће да полуди , јер свашта покушава , а ламбда сонда говори друго , или да ти бензин цури у усис због регулатора притиска или оног кондензатора пулсева горива .

Иначе све стандардне сонде раде исто , и универзална и типска , разлика је само да ли дође са фабричким џеком или се мора да преспајаш жице

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 12:53h

Ima li taj Stag autoadaptaciju? I radi li to kako treba?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 16:50h

Autoadaptaciju uradi u voznji bez problema kada je pod opterecenjem medjutim cim stane na ler onda je problem, kaze majstor nikako nemoze da ga dobije na leru onda upali klimu , dobije opterecenje i onda uradi autoadaptaciju.
Isparivac smo remontovali membrane i uopste nije bio zaprljan inace sipam samo na mol pumpi.
Regulator pritiska goriva kod c maxa je na samoj pumpi u rezervoaru tako kaze moj majstor, a pumpu smo stavili novu.
Za kondenzator pulseva nezna ni moj majstor sta je to,a ima li to c-max uopste i gde se nalazi ?

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Lucky » ponedeljak, 15. okt. 2018. u 22:48h

Neki ima neki ne, nalazi se na rampi gde su dizne za benz, u njega ulazi malo gumeno crevce

Slika Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od van » utorak, 16. okt. 2018. u 07:45h

Шта кажу тримови горива , јер рачунар бризга више или мање од фабрички зацртаног . Ако је мање , гориво улази неконтролисано , ако је више , ваздух улази неконтролиснао , а може да све још да се зачини и ламбда сондом .

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » sreda, 17. okt. 2018. u 00:07h

Moj auto ima kondenzetor pulseva, danas u toku dana svratio sam u prodavnicu auto delova gde obicno uzimam delove i kaze prodavac da se prodaje zajedno sa magistralom po ceni od 77 000 din.znaci skupo kao dragi kamen. Pogledao moj majstor to crevce sto ide na njega i suvo je.
Ujutru mu ostavljam auto da odradi usisnu granu, i onako imam dve grane pa cu da imam i sa klapnicama i bez njih :D pa cemo da vidimo kako ce da radi.Trimove je gledao nedavno,kaze vazduh ulazi no videcemo.

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » sreda, 17. okt. 2018. u 10:16h

Ipak kondenzator pulseva nema crevce kod mene,znaci ima ga na magistrali je ali bez crevca.
To majstor spominjao crevo kartera koje smo ranije menjali i kaze da u tom crevu ima isto neki ventil, pa ce mi i njega proveriti.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » sreda, 17. okt. 2018. u 11:18h

Filter uljnih para. Ima kuglica sa oprugom i crevce. Ako zaglavi kuglica, ili ako pukne crevce eto zabune u ususnoj grani (ne valja pritisak)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » sreda, 17. okt. 2018. u 21:43h

Hoce li javiti ecu takvu gresku filtera uljnih para,npr radi ali ne zatvara dobro?
Nasao mi majstor danas dve benz dizne pisaju,sutra menjam sve cetiri ali cu staviti polovne sa benzinca koji nije trcao na plin.Usisnu granu je danas sredio pa sutra kad i to namontira videcemo kako ce biti,uglavnom kaze da to sto su klapne izvadjene nece uticati na voznju.
Inace mi napomenuo da moj auto ima dve klapne,pored ove gore na usisu, ima klapna i dole sa kojom nema iskustva.

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Jozza » sreda, 17. okt. 2018. u 21:55h

Na koju klapnu je mislio? Kod IAC-a? Nju samo trebba da skine, opere i vrati. Može i sprej za karburator da pomogne, ako nema ultrazvučnu kadicu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od van » četvrtak, 18. okt. 2018. u 10:38h

Нема грешке код "цурења" вакума, мораш да пратиш параметре и да тумачиш шта говоре .
Ако ти пишке дизне , то ти је проблем . Али онда параметри не могу да буду добри , рачунар мора да скрати време убризгавања јер гориво улази неконтролисано .

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » nedelja, 21. okt. 2018. u 01:23h

Nakon promena dizni auto normalno prima gas,u voznji nema vise knedlu na manjim obrtajima i bolje vuce.Hladan takodje odma prima gas,a do sada se gusio kad se da gas.Medjutim prvo paljenje ostalo isto,upali lagano ali krene da se gasi trokira 2-3 sekunde i onda ga sauh ispegla,ili se odma ugasi bez trokiranja,a vec sledece paljenje sve kako treba.
U voznji na plin ne cimne vise prilikom davanja i pustanja gasa,a bas je znalo da trgne, tako da se i to resilo zamenom benz dizni ali i sredjivanjem usisne grane(vadjenje leptira)
Usput je majstor proverio i ventil uljnih para i kaze da radi ok, tako da sto se curenja vakuma tice to bi trebalo da bude to.
Medjutim problem sa lerom ostao i dalje.Dakle motor se zagreje na radnu temperaturu i to vreme jos radi dobro nekih 5-10 min.i onda pocinje prvo sa laganim oscilacijama lera,auto krece polako da podrhtava.Dakle zagrejan auto stojim na semafor,lagano varira ler i onda jednom jace dole-gore i onda i zaklampara iz motora taktak (rad na 3 lipa) pa opet lagano varira skazaljka itditd uz podrhtavanje koje se oseca na celom autu i da napomenem farove i svetla u kabini koja takodje zmirkaju na leru u ritmu tog loseg rada,sto mu dodje nesto kao light show :D Da me ne zeza struja mozda ?

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » nedelja, 21. okt. 2018. u 02:48h

Kada mi je jos prosle god. otisao alternator upalilo mi se upozorenje da nema punjenja ,i lampica akumulatora je svetlela,a kod kaisa je smrdelo na istopljenu gumu i motor je promenio zvuk u radu.Stavio novu diodnu plocu jer je neko pre lemio i krpio te kontakte.Nedugo nakon toga otisao je i regler,palio lampicu akumul. ponekad na niskim obrtajima i samo dam gas i odma ugasi.
Zamenim i njega i od onda nikakvu gresku vise nisam imao vezanu za alternator,a na leru variranje obrtaja i treperenje svetala sam imao i pre i posle toga.
Auto sam kupio sa originalnim bobinama i bosch platinum svecicama,prvo mi je otisla 1 bobina(cilindar 1 missfire),majstor mi zameni 1 i 3 bobinu(rekao da je i 3 bila losa) stavio ngk zamenske i zameni mi svecice kao probile su sigurno treba promeniti i njih.
Stavio mi denso iridijum tt 1,4 mm i auto mi nenormalno trokirao u voznji i sprzio mi jos jednu bobinu ,opet stavio ngk ali stavio i originalne svecice motokraft agfs 22 ipj 1,3 mm i od onda trokiranja i gresaka nema(presao 50000)
Jedna guma na ngk bobini se istopila i uopste nisam mogao da izvucem bobinu dok prethodno nisam zagrejao motor i onda je izvukao na jedvite jade.Stavio sam drugu gumu sa originalne bobine koja se razlikuje od ngk po tome sto kod ngk bobine feder je blizu kraju gume sto naleze na svecicu, a kod originalne ima malo praznog prostora pa onda feder,skrpio tako da ne kupujem opet novu bobinu zbog te gume.
A na prvom cilindru takodje ngk izvadim je lako ali ne moze se vratiti vise nema sanse,dodje do pola i dalje nece na svecicu da nalegne sve sam probao i onda odvojim gumu od bobine i stavim samo gumu, bez problema nalegne na svecicu i onda ubodem bobinu-feder u gumu i stegnem-zasrafim.
Da li bobina moze da zeza na leru a da komp ne prijavljuje gresku ?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21065
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od Markedjani » nedelja, 21. okt. 2018. u 15:58h

Mora da prijavi grešku za lošu struju.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

zvezdan
Poruka: 20
Član foruma od: sreda, 10. okt. 2018. u 19:51h

Re: fokus c max 1.8 benzin- plin

Poruka od zvezdan » četvrtak, 1. nov. 2018. u 22:13h

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“